Yandeks.Radio – personalizované stanice pre každú náladu

Spoločnosť sa zamerala na americký trh hudobných streamingových služieb, ktorého nesporným vodcom je personalizovaná a “žiarivá” Pandora. Spomínam si aj na novinku od spoločnosti Spotify, ktorá v závislosti od času v čase vytvára hudobné vkusy a okolnosti pre vaše playlisty.

Pri vytváraní “Yandeks.Radio” používajú vývojári technológiu inteligentných odporúčaní Disco, ktorá je zodpovedná za zodpovedajúce skladby podľa vášho vkusu. Zohľadňuje akcie (fakty počúvania alebo preskakovania skladieb, hodnotenie “ako” a “nepáči sa”), skladá obraz hudobných preferencií a pri kontrole určuje, ktorú hudbu vysiela na stanici.

Stačí počúvať hudbu, ktorú sa vám páči, a preskočiť stopy, ktoré nie sú podľa vašich predstáv, a veľmi skoro bude systém pochopiť, čo máte radi. Doteraz Yandex.Radio pracuje len v Rusku.

Aplikácie sú už k dispozícii na stiahnutie zadarmo v aplikácii App Store a Google Play a vývojári pracovnej plochy vytvorili plnohodnotnú webovú verziu. Róbert z času na čas reprodukuje reklamu, ale ak máte predplatné na “Yandex.Muzyku”, potom sa to nestane.

Yandeks.Radio

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 4 =