Daha az uyumak ve daha fazla yönetmek nasıl

Biraz teori

Bir kişinin uykusu aşamalara ayrılır. Bizim için en önemlisi, ilk 2-3 saatte uyuyan üçüncü ve dördüncü.

Uyku evreleri
kalkulator-sna.ru

Anlatacağım yöntemler, bilim adamı Alexander Vein tarafından icat edildi. Onların özü, uykunun dördüncü fazında maksimum kalışa ulaşmaktır.

Uygulamaya geçmeden önce, aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 1. İlk yöntemi uygulamadan önce 1-2 gün uyumaya gerek yoktur. O zaman kesin bir zamanda uyumanız gerekecektir, aksi takdirde etkinliğiniz sıfıra inecektir.
 2. Deney sırasında günde en az üç saat dinlenmelisiniz. Parkta yürüyüşe çıkın, birisiyle bir fincan çay içirin, ailenizle vakit geçirin, meditasyon yapın. Fiziksel ve zihinsel stres yok.

uygulama

Prosedür 1

Başlamak için, uykunuzun ne zaman etkili olduğunu anlamanız gerekir. Bunu yapmak için acil işlerden (örneğin hafta sonları) ücretsiz olarak birkaç gün seçin.

İlk gün normal zamanda yatağa gitmelisin. Uyan, işini yap, ama sabah saat 12’den sonra çalışmaya git.

Duygularını dinle. Yakında her zaman uyumak istemediğinizi fark edeceksiniz, ancak belli bir periyodikliğe sahip olacaksınız. Onu tanımlayacağız.

Üç noktadan oluşan bir ölçekte uyku isteğini değerlendirin:

 • 1 – uyumak istiyorum;
 • 2 – Gerçekten uyumak istiyorum;
 • 3 – dayanılmaz uyumak istiyorum.

Not Defteri’nde veya telefondaki uyku modlarını düzeltin.

Ertesi gün 24: 00’te (yani, 24 saat sonra), deney tamamlanmış sayılabilir. Şimdi uzanabilir, iyi bir gece uykusu çekebilir ve ertesi sabah her şeyi analiz etmeye başlayabilirsiniz.

Kayıtlarınızı gözden geçirin. Uykunun tüm nöbetleri arasında en uzun ve en güçlü olanı seçin. Kestiğinizde iki zaman aralığı almalısınız.

Bu, farklı zamanlarda size olabilir, ama genellikle, sabahları ve sabah altıda biri ile gündüzün ikincisi arasında bir insan deneyimi yaşamak için ilk güçlü ve uzun süreli arzudur. Örneğin, uykuya karşı dayanılmaz bir isteğiniz saat 4 ve saat 16’da gerçekleşirse, uyku programınız bir sonraki aşama olacaktır.

Sabahın dördünde yatağa git ve bir çalar saat yap, böylece 2-2,5 saat içinde çaldı. Bu süre boyunca, uykunun dördüncü fazında, günde 8-10 saat uyumakta ve tamamen dinlenene kadar kalacaksınız. Saat 13’te, bir saat daha uyu.

Sonunda, günde 3-3.5 saat uyuyacaksınız, ama sekiz saatlik bir dinlenme için sıradan bir insandan bile daha fazla uyku dördüncü fazında olacaksınız.

Burada ana şey doğruluktur. Eğer saat 4: 00’te değil, saat 4: 15’te uyuyakalırsanız, yeterince uyuyun ve hatta bir alarm duymayın. Her ne kadar bu 15 dakika, uykuya dalmak için en uygun zamanınızı bulmanızda yardımcı olabilir. Vücudunu dinle.

Yöntem 2

Bu çalışmaları yapmak istemiyorsanız, o zaman bu sizin için bir yoldur. Saat 4:30 ile 5:00 arasında yatağa gidin ve saat 9: 00’a kadar uyuyun, bu süre zarfında genellikle kişi en güçlü uyku isteğini hisseder.

Her iki durumda da, en önemli şey, zaman içinde yatmak ve uyumak için bile, yataktan kalkmak. Yere düşse de yere düş, mutfağa sürün ve yere kahve iç. Ana şey yataktan kalkmak. O zaman sekiz saat dinlendiğinde uykulu hissetmeyeceksin.

Ve yine de, üç saat boyunca yeterli uykuya sahip olmayan insanların küçük bir yüzdesi var.

Eğer iki haftalık deneylerden sonra bir arıza hissederseniz, kısa bir uyku sizin için değildir.

Kişisel deneyim

Bunu kendim denemek istedim. İlk gün hiç uyumak istemedim, bu yüzden deneyi bir gün daha uzatmaya karar verdim. Ve çok ağır çıktılar çünkü uyumak korkunçtu. Fark ettim: Kendinizi bir şeyle meşgul etmek çok önemlidir. Eğer bir şey yapmazsan, lanetlemek istiyorsun.

Bu modda uykunun ilk haftası, vücut ayarlanıyordu, bu yüzden duyular anlaşılmazdı. Ama sonra her şey normale döndü ve bu tekniğin tüm avantajlarını takdir ettim:

 1. Çok zaman çıktı.
 2. Yatağa gitmek kolaydır, hemen hemen uykuya dalar.
 3. Kalkmak kadar kolay.
 4. Neredeyse bütün gün boyunca hissedersin.

Bu tekniklerden birini harekete geçirin ve size uygun olup olmadığını yorumlarda belirtin.

Ayrıca okuyun:

 • Her zaman uyumak istiyorsan ne yapmalısın →
 • Farklı yaşlarda kaç kişinin uyumaya ihtiyacı var →
 • Daha az uyuma ve uyanık kalma →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 85