Manikür için lambalar ne kadar tehlikelidir

Büyük miktarlarda ultraviyole cildinden sadece acı çeker ve küçük miktarlarda ihtiyacımız olan güneş. Ve güneş güvertelerinin zararı kanıtlanmışsa, bu da manikürle daha dikkatli olmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Sonuçta, salonlar, jel verniği olabildiğince çabuk kuruyan ultraviyole radyasyonlu lambalar kullanır, bu da tırnaklarda uzun süre dayanır.

Aslında, korkulacak bir şey vardır: manikür için lambalar, esas olarak, derinin hızlı yaşlanmasına neden olan ultraviyole radyasyon A tipi ve büyük dozlarda kansere yol açar. Manikür ustası, lambanın LED olduğunu söylese bile, önemli değil – İçinde UV-A ışınları olmaya devam edecektir.

İyi haber şu ki, tırnak lambalarından sağlığınızı zorlaştıracak kadar az zararlı radyasyon var.

Amerikan Cilt Kanseri ile Mücadele Vakfı, manikür için bir lambaya ve solaryum için bir lambaya maruz kalma yoğunluğunun ve zamanının karşılaştırılmaması gerektiğine inanmaktadır: tırnakları kuruturken, risk en azdır.UV ışık ve Manikür Güvenliği Cilt Kanseri Vakfı Resmi Pozisyonu. .

Ancak her ihtimale karşı, çivi boyamak için salona gelmeden önce 20 dakika boyunca elinize güneş koruyucu uygulayın.

Ve unutmayın ki cilt kanseri, manikürün tehlikeli bir şey değildir. Steril olmayan aletler yoluyla daha yüksek hepatit riski vardır. Güzellik salonunda gereksiz bir şey almama konusunda Layfhaker zaten yazdı. Güzellik peşinde sağlık hakkında okuyun ve unutma.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 2 =