Tüm vücut için egzersiz: Ekstra ağırlık olmadan statik egzersizler ve egzersizler

Güçlü bir beden dışındaki egzersizler, tüm gün için ek bir enerji ve pozitif yük sağlar.

Bugün size, tüm vücut için, ek ağırlık olmadan gerçekleştirebileceğiniz egzersizler için bir seçim daha sunmak istiyoruz. Bazı egzersizler herhangi bir spor sahasında bulunan yatay çubuklarda yapılabilir.

Alıştırma # 1

Tam vücut eğitimi

Egzersiz sırasında sırt düz olmalı, baş aşağı indirilir, mide kendine çekilir. Alt sırtında herhangi bir sapma olmadığından emin olun. 60 saniye boyunca bu konumda tutun.

Alıştırma 2

Tam vücut eğitimi

Bu egzersiz sırasında, dirseğin omuz altında olduğundan emin olun. Bıçaklar aşağı çekilmeli ve katlanmalı, böylece bir “cep” oluşturulmalıdır.

Egzersiz 3

Tam vücut eğitimi

Yere yatın, gövdeyi kaldırarak kat ile 60 derece açı oluşturacak şekilde kaldırın. En az 60 saniye bu konumda tutun. Egzersizi zorlamak için bacaklarınızı hafifçe kaldırabilirsiniz.

Egzersiz 4

1

Bu parmaklarınızın ucunda ve ayak parmaklarınızın ucunda. Bu egzersiz sırasında, sırtın düz olduğundan ve alt sırtında sapma olmadığından emin olun. Bu pozisyonda 30-60 saniye basılı tutun.

Egzersiz 5

5

Çubuğu çekin ve en az 30 saniye basılı tutun. Sırt düz olmalı, mide çekilir, dirsekler eğilir, önkollar vücut ile aynı seviyede olmalıdır.

6 numaralı egzersiz

6

Bu egzersiz hem statik versiyonda hem de sıradan gerçekleştirilebilir – sadece düz bacakları kaldırın. Kalça ile vücut arasındaki açı 90 derece olmalıdır. Vücut sallanmamalıdır, sırt düz olmalıdır. Bu alıştırmayı yapmak için ideal seçenek İsveç duvarıdır. Yatay çubukta, sizin sallanmayacağınız ve böylece bacaklarınıza ek bir darbe vermediğiniz gerçeğini sürekli olarak izleyebilmeniz nedeniyle performans daha da karmaşık hale gelecektir. Statik seçenek, bacaklarınızın 30-60 saniye boyunca yükselmesidir.

7 numaralı egzersiz

7

Dikey şınav yapmak için sırtınızı yaklaşık 1 metrelik bir mesafede duvara tutun. Ellerinizi yere koyun ve ayakları duvara yerleştirin ve vücut ile bacakların açısı 60 derece olana kadar yavaşça duvara tırmanmaya başlayın. Bundan sonra, şınav yapabilirsiniz. Ne kadar güçlü olursanız, o kadar dikey şınav yapabilirsiniz.

8 numaralı egzersiz

8

Tek ayak üzerinde ağız kavgası var ve tanıdık “tabancayı” bir şekilde hatırlatıyorlar. Dizdeki bir bacağı hafifçe bükün ve ikincide normal ağız kavgası yapın. Dengeyi korumak zorsa, bar veya duvar için bir elinizle yapışabilirsiniz.

9 numaralı egzersiz

9

Saldırıda ağız kavgası yaptıktan sonra bacaklarınızı bir sıçrama olarak değiştirirsiniz. Bunu yapmak için, çömeltiyi yaptıktan sonra, mümkün olduğunca yükseğe atlayıp bacaklarınızı değiştirmelisiniz. İniş sırasında dizlerinin yarı bükülmüş olduğundan emin olun (hiçbir durumda düz dizlerinin üzerine çıkmayın!). Sıçrama nazik olmalı.

10 numaralı egzersiz

Ekran görüntüsü 4: 2: 13 11:16

Kendinize yatay bir bar bulun ve bir ağızdan diğerinin çubuğun altına ilerleyerek derin ağızlar yapın. Uygun bir yükseklik bulamazsanız, derin bir şey altında sürünüyormuşsunuz gibi, derin ağız kavgası yapabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3