6 priežastys, kodėl draugai ir kolegos laiko tave kvailiu

1. Jums patinka mokyti

Žmonės, kurie laiko save superekspertami ir platinti dešinę ir į kairę, “vertingą” patarimų, net jei jie yra prašoma padaryti, kaip taisyklė, netekusiam žvalgybos. Jei žmogus yra įsitikinęs, kad išmoko absoliučiai visko ir pats pats gali nešti tiesą į pasaulį, tai yra blogai.

Jis nustoja pastebėti savo klaidas, tačiau aktyviai kritikuoja kitus. Dėl to sustoja vystytis, nes esu įsitikinęs, kad viską pasiekiau. Ir tie, kurie nesutinka su juo, yra tiesiog “artimi ir nežinomi žmonės”. Ir kada nors jie to gailės.

Kvailys niekada nesibaigia, nes ten yra daug protingų žmonių. Tiksliau tariant, “pernelyg protingas”.

Protingas žmogus mėgsta mokytis ir kvailys mokyti.

Antonas Čechovas

2. Jūs nuolat stengiatės įrodyti, kad nesate kvailys

Atrodo, kad viskas gerai. Bet periodiškai iš vidaus gnawas nemalonus jausmas. Atrodo, kad draugų ir kolegų akivaizdoje sako vienas dalykas, o už nugaros – visai kita. Ir jūs neturite nieko daryti, kaip rasti preliminarų streiką: aktyviai įrodyti visiems, kad esate ne kvailys.

Nežinote jų žiniomis ir įgūdžiais, žmonėms labai reikia išorės pagalbos, pripažįstant ir patvirtinant savo nuopelnus. Nenuostabu, kad jie sako, kad protingas žmogus yra laimingas, tik tada, kai jam atlyginama su savo gyriumi, kvailys yra patenkintas apyranviais aplinkiniais.

Kvailys, kuris prisipažįsta, kad jis kvailys, daugiau nebėra kvailys.

Fiodoras Dostojevskis

3. Jūs nežinote, kaip pamatyti perspektyvą

Jei jie sako apie tave “nematau už nosies”, gali būti, kad aplinkiniai žmonės skeptiškai žiūri į jūsų protinius sugebėjimus. Žmonės, kurie yra riboti, nežino, kaip mąstyti didelius dalykus, nesistengia analizuoti, kas vyksta, ir atlikti prognozes, įskaitant tas, kurios susijusios su jų gyvenimu.

Šis apribojimas dažnai pasireiškia tuo, kad trūksta susidomėjimo tendencijomis ir nenoru, ir net bijo žvelgti už horizonto. Jūs gyvenate jaukioje audeklyje, iš kurios nenorite išeiti. Tačiau, deja, tai riboja jūsų vystymąsi ir galimybes.

Išmintingas žmogus mato jame nepanaikintą galimybių erdvę, kvailys mano tik tai, kas įmanoma.

Denis Diderot

4. Jus sudirgina kitų protai

Gera frazė: kvailys pirmiausia pastebi, kiek išsiskyrė aplink protingą. Jei esate apsuptas labai erzinančių žmonių, kurie “nesupranta”, tai yra blogas ženklas.

Pažangūs žmonės linkę mėgautis kitų žmonių pasiekimais ir yra ištikimi trūkumams. Ir kvailiai pastebi ir pabrėžia juos, myli palyginimus ir dažnai pasmerkia.

Jei tuštybė padarė kažką laimingą, tai tikrai šis buvo kvailys.

Jean-Jacques’as Rousseau

5. Pirmiausia pasakyk, o tada galvoji

Šis blogas įprotis paprastai sukelia didelių problemų. Kvailys mėgsta nugalėti pečius ir nemąstyti apie pasekmes, kurias gali sukelti neapdairios minties. Bet nesąmoningai mesti žodžiai gali sužeisti ne blogiau nei peilis.

Paprastai žmonės, kurie nežino, kaip mąstyti, palyginti faktus ir padaryti išvadas, yra skirtingi. Ir kiti kenčia nuo to. Nenuostabu, kad jie tau nepatinka.

Grubus yra kvailių varpas.

Andre Maurois

6. Jūs esate kategoriškas ir užsispyręs

Gerai žinomas sakinys: protingas keičia savo protą, kvailys niekada nesielgia. Sustorėjimas, užsispyrimas, nenoras pripažinti klaidingą ir parodyti tai yra blogi ženklai.

Dažnai tokie žmonės mėgsta padaryti kategoriškas išvadas apie iškilius įvykius, kuriuose yra putos į burną, įrodyti jų teisingumą socialiniuose tinkluose, ženklu tiems, kurie turi skirtingą nuomonę. Su tokiais žmonėmis ginčytis yra nenaudingas.

Geriausias būdas įtikinti kvailį, kad jis neteisingas, yra leisti jam atlikti savo dalyką.

Henrio Wheelerio šou

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 − 31 =