Bira göbeği nasıl temizlenir

Neden bira göbeği var

Bira göbeği, vücuttaki yağ birikmesi özelliklerinden dolayı erkekler için tipiktir: erkeklerde yağ rezervleri esas olarak bel bölgesinde depolanır. Ek olarak, alkol, yağ birikmesine de katkıda bulunan erkek hormonal arka planını değiştirir.

Bira’nın yağlı yatakları artırmasının nedenlerini inceleyeceğiz.

1. bira çok kalori var

Birada 100 gram içecek için 43 ila 45 kilokalori içerir. Akşamın kaç bira içeceğini, sadık hayranlarını düşünürseniz, korkutucu figürler alırsınız.

Bir şişe bira yaklaşık 215 kilokalori, bir litre 430 ve iki litre 860’tır. Bu, sedanter veya orta derecede aktif bir yaşam tarzına öncülük eden genç bir adamın günlük kalori oranının yaklaşık üçte biridir. Buna her zamanki yiyecekleri ve bira için bir atıştırmalık ekleyin, ki bu da genellikle oldukça yüksek kaloridir ve çok fazla kalori alacaktır.

2. Önce alkol işlenir, sonra her şey

Etil alkol, gram başına yaklaşık yedi kilokalori içerir. Alkol vücut için toksik olduğundan, vücut önce bu kalorileri işlemeye çalışır ve alkol ile gelen karbonhidrat ve yağlar yağ depoları olarak depolanır. Tabii ki, bunu harcamak için zamanınız yoksa.

Vücut bu “boş” kalorileri işlemezken, kalanlar yağ halinde depolanır.

3. Bira hormonal arka planı değiştirir

Araştırma sonuçlarına göreOrta yaşlı erkeklerde ve postmenopozal kadınlarda orta derecede alkol tüketiminin plazma dehidroepiandrosteron sülfat, testosteron ve östradiol düzeylerine etkisi 2004, altı hafta boyunca günlük bira kullanımı, erkeklerde testosteron seviyelerini% 11,7 azalttı.

Testosteron, yağ yakımını teşvik eden ve kas kütlesini oluşturan bir erkek seks hormonudur.

Eski bir çalışmaErkeklerde seks hormonları ve adrenokortikal steroidler, etanol ile sarhoş olmuşlardır. Yüksek dozda alkol aldıktan sonra, 24 saat boyunca testosteronun düşük kaldığını doğrular.

çalışmaEstrojen kaynağı olarak alkollü içecekler 1998, biranın, testosteron üretimini de engelleyen fitoöstrojenler daidzein ve genistein içerdiğini gösterdi.

Testosterondaki azalma doğrudan yağ ve kas içeriğini etkiler. Kas kütlesinin birikmesi gibi yağ yakmak yavaşlar. Daha az kas, daha az kalori onları servis etmek için harcanır ve yine, daha yavaş yağ gider.

4. Alkol kalori alımını artırır

çalışmaİştahın alkol ile uyarılması 2001, öğle yemeğinden önce alkol tüketiminin, kalori alımının genel seviyesini artırdığını gösterdi. 330 mililitrelik alkollü biranın ardından, alkolsüz bira – 1,548 kilokaloriden sonra ve genelde bira olmadan 1,521 kilokaloriden oluşan ortalama 1.744 kilokalori tüketildi. Alkolün kalori içeriği göz önüne alındığında, bira içenlerden alınan kalori tüketimi, bira içmeyenlere göre% 30 artmıştır.

Bira göbeği iki faktörden oluşur: Kalori fazlalığı ve hormonal arka plan üzerinde alkolün etkisi.

Sebepleri anladık, mücadele yöntemlerine yöneliyoruz.

Bira göbek kurtulmak nasıl

1. Alkol tüketimini en aza indirir

Öncelikle, nedeni ortadan kaldırmak gerekir – bira ve diğer alkol tüketilen miktarını azaltmak, böylece testosteron üretimini engellemek için, kilo vermek ve kas kütlesi kazanmak için vücuda müdahale etmeyin.

Ancak, basit bir alkol reddi hızlı sonuç vermez. Daha hızlı kilo vermek için bir kalori açığı yaratmanız gerekir.

2. Bir kalori açığı yaratın

Tükediğinizden daha fazla harcadığınız zaman kalori eksikliği. Kalori oranınızı hesaplayın ve bu değere bağlı kalmaya çalışın.

Büyük olasılıkla, çabuk sıkılıyorsunuz, bu yüzden en çok yediğiniz yiyeceklerin kalori içeriğini hatırlamaya çalışın. Böylece, menünün kalori içeriğini tahmin edebilir ve normalde saklayabilirsiniz. Kilo kaybı için gerekli kalori oranı ve açığı nasıl hesaplanır, burada okuyun.

Basit kuralları hatırlayın:

  • Tatlı ve yağ – çok fazla kalori var, sadece yemek yememek ya da yemek yememek daha iyidir (hile yemeği).
  • Patates hariç sebzeler az kalori, bol miktarda vitamin ve liftir. İstediğin kadar yiyebilirsin.
  • Meyveler çok fazla kalori içermez. Daha tatlı olan meyve, içerdiği daha fazla kalori. Şekersiz olarak seçin ve istediğiniz kadar yiyin. Hala fazla yemem.
  • Az yağlı et (sığır eti, tavuk, hindi, tavşan) çok fazla protein, kasları büyütmek için yemelisiniz.
  • Tahıllar kalorilerde yüksektir, ancak çok miktarda E vitamini, lif ve diğer besin maddeleri içerirler. Yemek yiyebilirsin, ama kalori içeriği için bir gözle.
  • Ekmek ve tüm unun hariç tutulması daha iyidir. Eğer reddedemezseniz, çavdar ekmeği yiyin ve buğday değil: daha az kalori içerir.
  • Süt ürünleri çok miktarda protein ve kalsiyum içerir. Kalorik içeriği yağ içeriğine, şeker içeriğine ve katkı maddelerine bağlıdır. Bir paket süzme peynir iyidir, kremalı sırlanmış peynirleri yıkamak kötüdür.

Diyetinizi önemli ölçüde azaltmamanız ve ayrıca metabolizmayı, yağ yakımını ve kas gelişimini hızlandırmak zorunda kalmayacağınız için, diyeti eğitimle tamamladığınızdan emin olun.

3. Spor yapmak

Tükettiğiniz daha fazla kalori, daha hızlı yağ gider. İyi kardiyovasküler ve yoğun aralık. Güç antrenmanı daha az kalori harcayacak, ancak hızlı kas büyümesi sağlayacak ve uzun süreli bir kardiyodan daha uzun bir süre metabolizmayı hızlandıracaktır.

Kardiyoyu seçerseniz, ana bölüm “yağ yakma” bölgesinde geçmelidir – maksimum kalp atış hızının% 65-75’i (kalp hızı). Maksimum kalp atış hızını ve hedef bölgenizi hesaplamak için burada sayabilirsiniz.

İşte konuyla ilgili daha fazla materyal:

  • Kilo kaybı için ne seçilir: kardiyo, aralık veya kuvvet eğitimi →
  • Kilo kaybı için alıştırmalar →
  • Kilo kaybı için 13 uygulama →

Bira karnının ne kadar hızlı gideceği, büyüklüğüne, çabalarınıza ve günaha karşı direnme yeteneğine bağlıdır. Cesaret ve yaz için zamanın olacak!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 20