Neden mekik eğitimi eğitiminizin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır?

Squats yapmak için teknik basit, ek ekipman gerektirmez. Başka bir artı – bu egzersiz bir kişi için çok doğaldır, çünkü gün boyunca bir sandalyeye oturmak, düştüğü şeyleri almak ve böylece yaralanma riskini en aza indirmek için sürekli bir şekilde oturduk.

Bu arada, Strength Dergisi ve Kondisyon Araştırma yayınlanan yeni bir çalışmada, menopoz sonrası osteopeni veya osteoporoz muzdarip kadınların kötüleşmesi ile ağız kavgası gerçekleştirirken, özellikle servikal bölgede, omurganın kemik mineral yoğunluğunu iyileştirmeye yardımcı olacağını gösterdi.

Buna ek olarak, hem güçlü hem de sert kalçaların yanı sıra elastik ve sıkı gluteal kaslar hem kadınlarda hem de erkek bedeninde harika görünmektedir. 😉

Ağız kavgası neden

1. Hormon üretimini teşvik edin. Squats, kas oluşumunda doğrudan rol alan testosteron ve büyüme hormonu düzeyini artırır.

2. Kabuğun kaslarını güçlendirin. Squats, kabuğun kaslarını, yani alt sırtını ve basını içerir. Bu yüzden ağız kavgası sadece bacaklar ve kalçalar için gerekli olduğunu düşünmeyin. Bu neredeyse evrensel egzersiz çok daha fazla kasları etkileyecektir.

3. Esnekliği geliştirin. Derin ağızlar kalça eklemlerinin hareketliliğini arttırır. Birçok insan, yanlış duruş nedeniyle, kalçaların üzerinde daha büyük bir yüke sahiptir, bu yüzden sıklıkla oturmak ve dinlenmek isterler. Kalça eklemlerindeki esnekliğin gelişimi, postürün düzeltilmesine yardımcı olur, alt sırttaki ağrıyı giderir.

4. Vücudun hayati aktivitesinin hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olun. Squat’ler, kan ve diğer sıvıların dolaşımını iyileştirir, atık ürünlerin giderilmesine yardımcı olur ve ayrıca tüm organlara ve dokulara gerekli besin maddelerinin verilmesini sağlar.

5. Aslında dizlerinizi öldürmeyin. Spor Tıbbı dergisi makalelerinden birinde en derin ağızların bile (çömelirken) bağlarınızı incitemeyeceği söylenir. Çalışmanın yazarlarının belirttiği gibi, kıkırdak doku, kasların yaptığı gibi ek ağırlık ile başa çıkmak için yüklere uyum sağlar.

Kendi başlarına ağız kavgası dizinize zarar vermez, ancak zaten varolan sorunları şiddetlendirebilirler. Yani, koçu diz yaralanmasına söylemediyseniz, ağrı devam edebilir. Ayrıca, vücudunuz artık gerektiği gibi çalışmayacağı için yeni bir hasar alma şansı var.

Dizleriniz için çömelme zararlı değil, yanlış yürütme tekniği.

Örneğin, hiçbir durumda, dizlerinizin ayak parmaklarınızın arkasından dışarı çıkmasına izin vermeyebilirsiniz, çünkü genellikle vücut ağırlığı denge için eşit olarak dağıtılır ve kaldırma sırasında çok fazla eğilmeden topuklularınızı itmeniz gerekir. Ayrıca, arkaya dikkat değer. Düzleştirilmelidir. Alt sırt ve torasik bölgede hiçbir humus yoktur: omurga yaralanmasına neden olabilirler.

6. Daha hızlı olmanıza ve daha yüksek atlamaya yardımcı olun. Çalışmalar, ağız kavramasının hız özelliklerini ve sporcuların sıçramalarının yüksekliğini artırdığını göstermiştir. Bu nedenle, bu egzersizler her zaman profesyonel sporcuların eğitim programına dahil edilir.

Bunun nedeni çok basittir: (aynı zamanda sadece kasları değil ligamentler) çömelme güçlü uyluk ve atlayarak bir sonucu olarak atlama artar, gelişmiş darbe emici ve, patlayıcı kuvvet, yaralanmaları azaltmak anlamına gelir bizim esneklik, için eklerim. Koşuya gelince, hızın kadansa veya adımın genişliğine göre değil, kalçaların doğru çalışması nedeniyle artması daha doğrudur.

7. Dengeyi geliştirin. Daha önce söylediğimiz gibi, ağız kavgası günlük yaşamımız için doğal olan egzersizlerdir. Güçlü bacak kasları ve kabuğu bizi daha kararlı hale ve dengeyi korumak düşmeleri önlemek için beyin ve kas grupları arasındaki bağlantıyı iyileştirmeye yardımcı. Sağlıklı ve aktif bir yaşam süresinde bu artış! Ne de olsa, kemikler çok güçlü olmadığında, yaşlandıkça daha az sorun yaşarız.

Nasıl çömelir

Ağırlıksız ağız kavgası

Bir halter ile ağız kavgası

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 51 = 59