Koľko potrebujete, aby ste stáli v bare

Doska pre začiatočníkov

Ak sa práve začínate cvičiť, bude stačiť 30 sekúnd. V prvý deň urobte štyri série 30 sekúnd každý deň a pokúste sa pridať niekoľko sekúnd k prístupu každý deň.

Po čase neprebehajte, kým sa neučíte, ako udržať správnu pozíciu.

Ramená by mali byť umiestnené nad rukami (nad lakťami, ak urobíte tyčinku na predlaktiach), nohy sú rovno, bedra sa nepreháňa. V bare musíte udržať silné napätie, stlačiť zadok a otočiť panvu dopredu smerom k rukám.

Ak po 20 sekundách uvoľníte zadok a pás začne “prepadnúť”, nie je zmysluplné, aby sa bar držal dlhšie. Je lepšie odpočívať na chvíľu a potom opäť urobiť bar s perfektnou technikou.

Doska pre pokročilých

Dr Stuart McGill, špecialista na biomechaniku chrbta, tvrdí3 Fitness testy, ktoré by ste mali byť schopní prejsť , že dve minúty sú vynikajúcim cieľom pre štandardný pruh na predlaktia. Ak môžete držať správnu pozíciu na dve minúty, potom máte silné kortikálne svaly.

Študentský výskumFitness Normy pre Cvičenie Plank v Linfield College s účasťou 168 dobrovoľníkov ukázali, že študenti môžu držať bar v priemere 1 minútu 30 sekúnd, a študenti – 1 minútu 46 sekúnd. Na základe týchto údajov výskumníci dospeli k záveru, že trvanie dlhšie ako dve minúty je vynikajúci výsledok.

Samozrejme, dve minúty nie sú absolútnym záznamom pre vyškolenú osobu.

V roku 2016 založil Mao Weidong z ČínyNajdlhšia doba v polohe brušnej dosky svetový rekord na lavici na lakte – 8 hodín a 1 minúta. Zaznamenajte medzi ženamiNajdlhšia doba v polohe brušnej dosky (samica) v roku 2015 Maria Kalimera (Maria Kalimera) – 3 hodiny a 31 minút.

Po dosiahnutí známky za dve minúty môžete zvýšiť náročnosť cvičenia: postavte sa na jednu ruku a nohu, pridajte pohyb, odpor, váhu na chrbte a oveľa viac. Môžete aspoň každý deň vykonávať iný druh baru, takže cvičenie nebude obťažovať vás.

Samozrejme, môžete zostať v klasickom bare, prines čas na maximum a dať nový rekord, ak nie celý svet, aspoň osobné. A aby som sa nudil, navrhujem, aby som sa zúčastnil súťaže medzi čitateľmi Lifehacker.

Výzva zo spoločnosti Lifehacker

Snažil som sa čo najdlhšie stáť v bare na mojich predlaktiaach. Výsledok bol 3 minúty a 15 sekúnd. Trkanie začalo niekde od jedného a pol až dvoch minút.

Zdieľajte svoje video s barom v komentároch k článku. Použil som aplikáciu WodProof s časovačom na obrazovke. Pozrime sa, kto bude trvať najdlhšie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1