10 sprzęt sportowy do domowej siłowni

Bieżnia, rower treningowy i szwedzka ściana są również sprzętem sportowym, ale zazwyczaj zajmują zbyt dużo miejsca i są używane nie zgodnie z ich przeznaczeniem, ale raczej jako wieszak na ubrania. Wymienione poniżej urządzenia zajmują mało miejsca.

TRX

TRX
coretrainingtips.com

TRX to bardzo wygodny symulator do treningu funkcjonalnego. Ponadto można go zabrać ze sobą w podróże służbowe, a nawet na wakacje, ponieważ jest to łatwe, zajmuje niewiele miejsca, a do praktyki wystarczy znaleźć mocne ościeże, które wytrzymają ciężar. 😉

Bardziej szczegółowo:

  • 5 ćwiczeń z TRX dla biegaczy →
  • Przewodnik po ćwiczeniach z pętlami TRX →

Medbol

Medbol
barabashovo.ua

Medbol to raczej tani symulator, który nie zajmuje dużo miejsca, więc można go bezpiecznie przechowywać nawet w małym pokoju. Standardowa waga medboly wynosi od 1 do 11 kg, ale są opcje i cięższe: 50, 60, a nawet 75 kg. Powierzchnia jest zwykle wykonana z gęstej, szorstkiej gumy, która nie pozwala na ślizganie się medbola. “Napełnianie”, z reguły, składa się z trocin, piasku lub specjalnego żelu.

Bardziej szczegółowo:

  • Medbol – tani i kompaktowy trener →
  • WIDEO: 33 ćwiczenia z piłką medyczną od Men’s Health →

Koło gimnastyczne (koło do fitnessu, wałek do prasy)

Koło gimnastyczne (koło do fitnessu, wałek do prasy)
sportmaster.ru

Koło gimnastyczne jest uważane za jedno z najlepszych narzędzi do pracy w prasie. Ponadto, oprócz prasy, mięśnie pleców, klatki piersiowej, rąk i nóg są uwzględnione w pracy.

Oprócz standardowej wersji z jednym kołem, istnieją inne modyfikacje: z dwoma i czterema kołami, z mechanizmem powrotnym i przesuniętym środkiem ciężkości.

Wideo 1

Wideo 2

Ciężary

Ciężary
nicebike.ru

Zazwyczaj środki ważące są używane do dodatkowego obciążenia podczas ćwiczeń. Ta waga może być dla stóp (0,5-10 kg), waga do rąk (0,5-2 kg), waga pasa (3-21 kg), kamizelki ważenia (4-64 kg), a nawet w rękawicach ważenie (stosowane głównie w celu uzyskania ostrego i mocnego uderzenia).

W tańszych wersjach, waga nie jest regulowana, wypełniacz jest specjalnym piaskiem. Droższą i jakościową opcją są wagi płytkowe, których waga może być regulowana poprzez dodanie specjalnych płytek (waga jednej płytki wynosi 50-400 g).

Dzięki agentom wagowym wykonuj standardowe ćwiczenia, które do tej pory wykonywano bez dodatkowej wagi, biegaj, a nawet pływaj. W takim przypadku ruch powinien być płynny.

Wskazane jest rozpoczęcie od małej masy i stopniowe zwiększanie obciążenia. Masę można dodawać lub odejmować. Zmniejszenie ciężaru zwiększa obciążenie o liczbę podejść lub odległość (jeśli biegasz) i pomaga uniknąć uzależnienia.

Wideo 1. Ważenie nóg

Wideo 2. Ważenie nóg

Wideo 3. Masy dla rąk

Wideo 4. Ważenie żyły

Masaż Rolls

Masaż Rolls
blackroll.com.ru

Dzięki rolkom masującym ćwiczenia nie są wykonywane, ale są ratunkiem zmęczonych mięśni po treningu i plecami po długim dniu pracy przy komputerze, więc po prostu nie mogliśmy przejść obok nich. Występują w różnych średnicach, o różnej sztywności, o gładkiej lub wytłaczanej powierzchni.

Wideo 1. Praca z całym ciałem

Wideo 2. Praca z kręgosłupem

Wideo 3. Pozbądź się bólu w dolnej części pleców

Hantle

Hantle
shop.interatletika.com

Klasyczne hantle są solidne, co oznacza, że ​​ich waga się nie zmienia. Dlatego, aby dostosować obciążenie, lepiej kupić zestaw o różnych kategoriach wagowych. Bardziej ekonomiczna opcja zarówno pod względem pieniądza, jak i pod względem przestrzeni – składane hantle, które pozwalają dostosować wagę, dodając lub usuwając dyski wymienne.

Bardziej szczegółowo:

  • WIDEO: 38 wariantów ćwiczeń z hantlami od Men’s Health →

Skakanka

Skakanka
championnet.ru

Oczywiście lepiej skakać na ulicy. Ale jeśli jesteś pewien miękkości swoich skoków lub mieszkasz na parterze lub w prywatnym domu, może to stać się twoim domowym symulatorem. 😉

Bardziej szczegółowo:

  • WIDEO: 50 różnych ćwiczeń z liną →
  • Ćwiczenia z liną dla początkujących i pro →
  • WIDEO: Jak prawidłowo skakać na linie + ZWOW # 70 →

Pierścień Pilates

Pierścień Pilates
yogistar.com

Izotoniczny pierścień dla pilates jest uniwersalnym urządzeniem sportowym i doskonale bada całe ciało. Może mieć dwie średnice: żeńską wersję 35 cm i opcję, która jest bardziej odpowiednia dla mężczyzn, o 38 cm.

Wideo 1

Wideo 2

Wideo 3

Worek z piaskiem (worek z piaskiem)

Worek z piaskiem
itf-shop.ru

Sandbag to kolejny sportowy pocisk, który idealnie pasuje do koncepcji domowej siłowni. Jego waga waha się od 10 do 100 kg, i możesz ją zmienić samodzielnie, kupując specjalny wypełniacz lub po prostu idąc na najbliższą plażę po piasku. Główną cechą tego pocisku jest to, że piasek jest stale w ruchu wewnątrz ciała i ustabilizowania sytuacji trzeba być podłączone do pracy wszystkie mięśnie ciała, nawet te, o istnieniu których wcześniej nie mógł być świadomy. 😉

Wideo 1. 26-minutowy trening dla całego ciała

Wideo 2. 15 ćwiczeń z workiem z piaskiem

Wideo 3. Kobieca kardiowersja z workiem z piaskiem

Expander

Ekspander wstęgi
gripboard.ru

Ekspander jest pociskiem sportowym, który pomaga w pracy z mięśniami z powodu kompresji i rozciągania. Istnieje ogromna ilość ekspanderów (nadgarstka, ramion, rurowe wiązki, „motyl”, ekspandery narciarz, pływak, bokser i wielofunkcyjne), ale zdecydowaliśmy się zatrzymać się w jednej z najbardziej prosty i uniwersalny – okablowanie i taśmy ekspandera. Opaska uciskowa lepiej wyćwiczy mięśnie rąk, a taśma jest idealna do pracy na nogach.

Film 2. 10-minutowe szkolenie z ekspanderem

Wideo 2. Ćwiczenia dla całego ciała

Wideo 3. Ćwiczenia dla dolnej części ciała

4. Ćwiczenia dla górnej części ciała

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

67 − = 65