50 sposobów na szybkie spalanie tłuszczu

Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń, wystarczy przeczytać artykuł i wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie. Im więcej punktów wykonasz, tym łatwiej będzie osiągnąć pożądany rezultat.

1. Zjedz więcej żywności białkowej. Około 25-30% kalorii, które dostajesz z pokarmów białkowych, pali się już w procesie trawienia, w przeciwieństwie do węglowodanów, dla których liczba ta wynosi tylko 6-8%.

2. Uważnie przeczytaj skład produktów. Tutaj wszystko jest proste: jeśli widzisz dużą ilość syropu kukurydzianego lub cukru, wyklucz te produkty z diety. Nie zapominaj również, że jogurt beztłuszczowy może zawierać tyle cukru, ile lepiej jest jeść pełnowartościowy produkt zamiast tego “dietetycznego”.

3. Wykonuj stojące ćwiczenia. Zgodnie z wynikami badań, każde ćwiczenie wykonane w pozycji stojącej, nie siedzącej, powoduje spalanie do 30% więcej kalorii.

4. Połącz ćwiczenia. Alternatywne ćwiczenia na górnej części ciała z ćwiczeniami dla dolnej części ciała. Umożliwi to jakościowe ćwiczenia mięśni z bardzo małą przerwą między podejściami, co oznacza, że ​​trening będzie bardziej efektywny i zajmie mniej czasu.

5. Spróbuj trenować z zamkniętymi oczami. Można to zrobić tylko podczas wykonywania tych ćwiczeń, w których wizja nie odgrywa kluczowej roli, gdy szansa na zranienie z powodu tymczasowej ślepoty jest minimalna. Bez informacji wizualnej mięśnie będą musiały zrobić więcej, aby utrzymać równowagę, a ty spalasz więcej kalorii.

6. Nie unikaj prac domowych. Sprzątanie w mieszkaniu może być w pełni wliczone do treningu. Więc miotła w ręku – i naprzód. 😉

7. Zjedz przekąskę solonymi lub kiszonymi ogórkami. Jeden plaster zawiera tylko 1 kcal.

8. Podejmij szersze kroki. Wykonaj kilka kroków, wchodząc po schodach, a następnie idź jak zwykle. Ta alternacja kroków wymaga użycia dodatkowych mięśni, w wyniku czego spalasz więcej kalorii.

9. Poszukaj inspiracji. Każdy czasami ma okresy, kiedy chcesz porzucić wszystko i nie rozumiesz, dlaczego to wszystko robisz. Dlatego lepiej jest wcześniej zadbać o motywację. Komunikuj się z ludźmi, którzy są dla ciebie przykładem, zobacz filmy fabularne i dokumentalne o sporcie i zdrowiu.

10. Ustaw cele dla siebie. Biegnij 5 km szybciej, siedź 100 razy – może być cokolwiek.

11. Zmniejsz porcje. Po prostu jedz mniej. Użyj do tego małych płyt.

12. Jedz mniej węglowodanów. Tak, zostało to powiedziane już tysiąc razy. Ale tysięczny będzie zbędny. W jednym badaniu grupa pacjentów zmniejszyła dzienne spożycie węglowodanów nawet o 8%. W rezultacie mężczyźni stracili około 3 kg tłuszczu i zwiększyli 1 kg mięśni w ciągu 6 tygodni.

13. Najpierw wykonaj trening siłowy z dodatkowym obciążeniem, a następnie biegnij. Po treningu siłowym będziesz już zmęczony, co oznacza, że ​​spalisz o wiele więcej kalorii podczas krótkiego biegu, niż gdybyś był świeży i pełen energii. Pracujesz mniej, zdobędziesz więcej. 😉

14. Trening interwałowy. Intensywność prążkowania to kolejny świetny sposób na pozbycie się nadmiaru kalorii.

15. Jedz więcej pokarmów bogatych w błonnik.

16. Stosować w dressingach sałatkowych na bazie octu. Ocet i sok z cytryny idealnie spalają tłuszcz.

17. Nie pomijaj posiłków. To, że opuściłeś obiad, a potem zjadłeś słonia na kolację, nie pomoże ci schudnąć, ale tylko pogorszy to. Długi czas bez jedzenia wprowadza organizm w stan kataboliczny: aby uzyskać energię, mięśnie zaczną się palić.

18. Wypróbuj VersaClimber. Będąc w pozycji pionowej podczas wykonywania ćwiczeń cardio, spalasz więcej kalorii.

popsugar.com
popsugar.com

19. Poświęć mniej czasu na oglądanie telewizji.

20. Trenuj co najmniej 10 minut 3 razy w tygodniu. To jest, jeśli jesteś niesamowicie leniwy.

21. Staraj się jeść mniej potraw z ziemniaków. Ziemniak podnosi poziom insuliny we krwi i sprawia, że ​​organizm przestaje spalać kalorie i zaczyna gromadzić zapas tłuszczu.

22. Duża porcja jedzenia – tylko po treningu siłowym. Według badań przeprowadzonych na University of Nevada, 73% więcej kalorii spędza na trawieniu po treningu siłowym niż na trawieniu pokarmu bez wcześniejszego treningu.

23. Pij wodę przed posiłkami. Do jedzenia w żołądku będzie mniej miejsca.

24. Wymień naczynia boczne z ziemniaków, makaronów i płatków zbożowych na warzywa.

25. Dołącz do zespołu. Znajdź firmę, która będzie prowadzić lub dołączyć do drużyny w piłce nożnej, koszykówce lub dowolnym innym sporcie. Kiedy jesteś częścią zespołu, omijanie treningów lub bycie leniwym podczas zajęć staje się znacznie trudniejsze.

26. Ogranicz korzystanie z deserów. Jeśli trudno jest całkowicie zrezygnować z lodów, weź tylko jedną piłkę do testów zamiast zwykłych dwóch lub trzech.

27. Często myj zęby. Według badań przeprowadzonych w Japonii, ludzie, którzy często myją zęby w ciągu dnia, są szczuplejsi od tych, którzy wykonują tę procedurę 2 razy dziennie. Dzięki miętowemu smakowi, który pozostaje w ustach po pastach do zębów, łatwiej jest odmówić przekąskom czegoś słodkiego.

28. Zmień ilość spożywanych kalorii dziennie. Zamiast używać tej samej liczby kalorii każdego dnia, lepiej jeść więcej w jeden dzień, w innym – mniej. W ten sposób utrzymasz metabolizm w tonie, a twoje ciało spali więcej tłuszczu niż przy przestrzeganiu standardu 2000 kcal dziennie.

29. Zawsze dodawaj co najmniej niewielki kąt podczas korepetycji na bieżni. Tylko 1 stopień nachylenia pod względem obciążenia sprawia, że ​​bieganie na bieżni jest bliższe pracy na ulicy.

30. Wyeliminuj wysokokaloryczne napoje. Woda to najlepszy wybór.

31. Nie opuszczaj śniadania. Badania wykazały, że otyłość wśród osób, które nie opuszczają śniadania, jest o 35-50% mniej powszechna niż tych, którzy zaniedbują poranne posiłki.

32. Unikaj półproduktów. Z reguły zawierają dużo szybkich węglowodanów. I to wyraźnie nie pomaga schudnąć.

33. Zjedz przekąskę między głównymi posiłkami. Nie herbatniki, ale owoce, warzywa, suszone owoce lub orzechy. Twoje ciało będzie wydawać energię na trawienie pokarmu przez cały dzień, a nie tylko po śniadaniu, lunchu i kolacji.

34. Jedz jogurty. Według badań przeprowadzonych przez University of Tennessee, ludzie, którzy stosowali dietę bogatą w wapń, stracili więcej tłuszczu niż osoby spożywające mniej pokarmów bogatych w wapń.

35. Zamówienie w restauracjach i kawiarniach przekąsek warzywnych. I nie opieraj się chlebem.

36. Jedz orzechy. Doskonale nasycają się i dają energię niezbędną do treningu. W rezultacie dostajesz wystarczająco dużo kalorii, ale nie lepiej.

37. Prowadź dziennik kalorii. Napisz, ile i ile jesz. W tym celu istnieje ogromna liczba specjalnych aplikacji.

38. Uwzględnij interwały sprintu w treningach. Krótkotrwałe obciążenia na granicy możliwości z krótkimi przerwami między nimi są doskonałe do spalania tłuszczu.

39. Obserwuj swój nastrój. Czasami chęć zjedzenia przekąski nie wynika z poczucia głodu, ale z powodu stresu lub niepokoju. Jeśli złapiesz się na tym, co jesz często, doświadczając pewnych emocji, jesteś w emocjonalnej zależności od jedzenia. Trzeba się tego pozbyć.

40. Kupuj po cenie jednego. Jeśli chcesz kupić ciasteczka lub inne słodycze, zamiast opcji “rodzina” wybierz najmniejszy pakiet: ile kupujesz, ile jesz.

41. Zachowaj dziennik zdjęć. Zrób sobie zdjęcie na początku walki o utratę wagi, a następnie rób zdjęcia, na przykład, co miesiąc. Tak więc postęp będzie bardziej zauważalny i wzrośnie motywacja.

42. Nie uciekaj przez chwilę, ale na pewną odległość. Kiedy próbujesz po prostu zatrzymać się w czasie, możesz obniżyć tempo i pobiec na mniejszą odległość. Jeśli jesteś przywiązany do określonej odległości, nie możesz żuć i spalać więcej kalorii.

43. Pozwól sobie na dietę raz w tygodniu. Trudno trzymać się ścisłej diety i rezygnować z ulubionego jedzenia. Dlatego wielu nie wstaje i nie pęka. Więc wybierz jeden dzień tygodnia, kiedy możesz jeść wszystko. Ale tylko z umiarem!

44. Spróbuj wyćwiczyć maszynę do wiosłowania.

45. Wykluczyć biały chleb z diety. Rafinowane węglowodany są bezużyteczne.

46. ​​Nie zabraniaj swojego ulubionego jedzenia. Ten punkt jest podobny do paragrafu 43. Im bardziej ograniczysz się do ulubionego jedzenia, tym bardziej prawdopodobne, że ci się nie uda. Jeśli naprawdę chcesz, możesz, ale bardzo mało.

47. Przenieś więcej. Jeśli to możliwe, chodź podczas przerwy obiadowej, idź do metra. Jeśli prowadzisz samochód, zostaw go na parkingu poza biurem.

48. Obserwuj tryb uśpienia. Oglądaj ulubione programy telewizyjne do drugiej w nocy – szkodliwe. Czy pamiętasz, że we śnie nie tylko odpoczywamy, ale także schudniemy?

49. Uspokój swój sen. Kup wygodne łóżko. Zawieś dobre rolety lub zasłony, aby ciemność była w sypialni.

50. Jedz wolniej. Sygnał sytości dociera do naszego mózgu około 12 minut po zakończeniu obiadu. Im wolniej żuć jedzenie, tym mniej jemy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 − = 71