Padų fascitas: priežastys ir pratimai pėdos stiprinimui

Kiekvienas dalykas ar profesija turi dvi puses: teigiamą ir neigiamą. Deja, nėra 100% teigiamų ar neigiamų dalykų. Ir veikia turi savo neigiamas puses, kad mes susiduriame su nežinojimo arba savo kvailumo: per daug apkrovos, netinkamo bėgimo techniką, neteisingai atitiko bateliai, ignoruojant jų fizinį tinkamumą ypatumus ir daug kitų klaidų, kurios leidžia ne tik pradedantiesiems, bet ir labiau subrendusių bėgikų.

Šiandien mes kalbėsime apie vieną iš tamsių šonų dalių – pėdų fascitą (kulnų spurpą), jo išvaizdos priežastis ir specialius pratimus, kad būtų išvengta šios problemos.

Padų fascitas yra liga, kurios pagrindinis simptomas yra kulno skausmas, kuris pasireiškia arba pablogėja. Daugeliu atvejų skausmo sindromą sukelia uždegiminės-degeneracinės pamainos (posterinės) fascijos pokyčiai. Rečiau pasakojimas apie skausmą yra tiesiogiai susijęs su aplinkinių minkštųjų audinių traumavimu su kaulų augimu. Ši liga taip pat turi bendrinį pavadinimą “kalcio stimuliacija” arba “suspaudimas ant kulno”, nors šis terminas nėra visiškai tiesa, nes kalcio stimuliacija (kaulų augimas) yra augalo fascito pasekmė.

alt
Vaizdas: orto-piter.ru

Paprasčiau tariant, tai yra tai, kai jūs iš tikrųjų paskatinsite savo kulną (labai apleistose stadijose). Šiuo atveju vienintelis būdas atsikratyti šios problemos yra chirurginis įsikišimas, jei šoko bangos terapija, kai kaulo išaugimas yra sunaikintas tiesioginiu garso bangų energijos poveikiu, nepasiekė pageidaujamų rezultatų.

Rutuliukai ir žmonės su pertekliniu svoriu yra pavojuje, ir jei jūs priklausote abiem šioms grupėms, galimybės uždirbti pusiau fazitą su pernelyg dideliu kiekiu ir netinkamu batų pasirinkimu yra dvigubai didesni.

Pagrindinės savybės:

  • Ryškus skausmas kulnų metu pirmųjų žingsnių metu.
  • Tokiu atveju dažnai galite pajusti įtempimą Achilo sausgyslėse.

Diagnozuojant pusarterinį fascitą pacientai, skundai dėl skausmo kalcanealiniame regione yra gana paprasti, atliekant paprasto tyrimo, kurį atlieka skausmingos kojos gydytojas, tyrimas spurgais ir rentgeno spinduliais. Jei nėra spurpų, galimų diagnozių diapazonas didėja, nes tai gali būti reumatoidinis artritas, Reiterio sindromas ar kitos ligos.

Be visų šių nemalonių skausmų ir kelionių į gydytojus, pagrindinė bėgikų problema yra mokymo trikdymas gana ilgam laikotarpiui, kuris gali būti nuo vienerių iki dvejų metų.

Be to, kaip gydyti ir profilaktiškai naudojant gydomieji masažai, specialūs ortopediniai ir pratimus, kurie padės atsikratyti nemalonių jausmų ir gerai ištempti jungiamuosius audinius pėdos ir blauzdos (velenėlis, sausgyslių ir D. pan.).

Bėgančios pamainės fastizito priežastys:

  • Per dideli važiavimo apkrovai.
  • Nevilkite pratimų, susijusių su gastrocnemius raumenų ištempimu.
  • Pernelyg aktyvus važiavimas kalnuose arba greičio treniruotės.
  • Plokščios kojos arba per didelis pėdos aukštis.
  • Tvirti Achilo sausgysliai.
  • Pernelyg didelė pronacija.
  • Neteisingai parinkti bėgimo batai.
  • Veikia ant per daug kietų paviršių, pavyzdžiui, asfalto ar betono.

Padusio fascito prevencija

Kieti paviršiai, tokie kaip asfaltas ar betonas, niekada nebuvo laikomi tinkamu bėgimo taku. Jei pradėjote jausti nemalonius skausmo požymius kojose (ypač kulno srityje) arba ilgai trunkantį treniruotę, verta ieškoti minkštesnių ir labiau atsparių paviršių. Pasirinkite tinkamus bėgimo batus, palaikančius pėdos lanką, išvengti batų su kietu ir plokščiu dugnu ir vaikščioti basomis.

Be to, nepamirškite apie pagrindinę bėgimo apkrovos didinimo taisyklę:

Padidinti atstumo rida ne daugiau kaip 10% per savaitę nuo jau nuvažiuoto atstumo.

Ir, žinoma, nepamirškite apie masažą ir pratybas ištempti Achilo sausgyslę, gastrocnemius raumenis ir kitus pėdos sausgysles.

Vaizdo įrašas Nr. 1

Tai yra vaizdo įrašas su paprastais pratimais, kurie geriausiai atliekami ryte, kol išvyksta iš lovos. Iš esmės jie gali būti atliekami beveik lovoje, o pėdų masažui jums reikės įprasto teniso kamuoliuko.

Vaizdo įrašas Nr. 2

Šiame vaizdo įraše yra tik vienas paprastas, bet efektyvus pratimas, kuris bus puiki šiltinimo dalis prieš bėgiojimą.

Vaizdo įrašas № 3

Kitas pratimas, kurį rekomenduojama atlikti prieš išlipant iš lovos.

Laikykite kiekvieną koją šioje pozicijoje 15-20 sekundžių ir sekite tris metodus vienai kojoms kartą per dieną.

Vaizdo įrašas # 4

Šiame vaizdo įraše, jogos pėdos pratimai. Tai užtruks mokestį už pėdos Jūs neturite daugiau nei 10 minučių, ir jūs pajusite teigiamą poveikį praktiškai po pirmos apšilimo tokių kaip dažnai atsitinka su pratimais, plėtoti tuos raumenis, kad mes paprastai nereikia košė.

Vaizdo įrašas № 5

Kitas jogos naudojimas, kurį galite atlikti beveik nepakilus iš kėdės. Tai puikus apšilimas ne tik bėgikų, tačiau ir tiems, kurie dirba sėdi 8 valandas namuose ar biure, ir jei jūs vaikščioti aukštakulniais, šie pratimai turėtų atnešti sveikinimo palengvėjimą pavargusioms kojoms. Beje, aukšti kulniukai taip pat gali sukelti padusį fascitą.

Vaizdo įrašas № 6

Ir tai yra jogos pažengimas. Visi parodymai gali būti atlikti lengvesne versija. Pavyzdžiui, penktojoje pratyboje (sambasana) nebūtina nulenkti kojas ir išmesti juos ant kelių. Jei turite blogos kojos pratęsimo ir kelio problemų, galite šiek tiek pakeisti šią parinktį ir sėdėti beveik turkų kalba, tačiau tuo pačiu metu mesti koją, kuri yra virš šlaunies.

Vaizdo įrašas № 7

Ir paskutinis vaizdo įrašas šiandien yra iš baleto šokėjų šilta. Ką jie gali padaryti su savo koja yra įspūdinga. 😉

Kalbant apie masažo, galite tai padaryti su teniso kamuoliuko pagalba, nedidelis gumos kamuolys, kuris gali būti perkamos bet žaislų parduotuvėje ar šalto vandens butelis (o kartais ir aušinamas šaldiklyje), kuris bus ypač būdas po bėgiojimo. Bet tai bus dar viena atskira tema.

Nebijokite ir produktyviai mokykitės!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

69 − 61 =