Raumenų atmintis: kas tai yra ir kaip ją naudoti

Kas yra raumenų atmintis

Raumenų atmintis yra raumenų ląstelių rekonstrukcija, kuri vyksta fizinio ugdymo metu. Norvegijos mokslininkai iš Oslo universiteto įrodė, kad raumenų pluoštai turi savo atmintį, o jo mechanizmas yra susijęs su naujų branduolių atsiradimu.

Su padidėjusiu branduolių skaičiumi ląstelėse mokslininkai susiejo raumenų augimą. Didesnis darbinių genų skaičius leido sintetinti daugiau actino ir miozino, susitraukiančių raumenų baltymų. Priešingai pradiniams lūkesčiams, branduoliai neišnyko, kai sumažėjo raumens našumas ir lygis. Per tris mėnesius nuo raumenų atrofijos jie buvo laukimo režime, o mokymo atnaujinimas buvo aktyviai veikia, padidinti baltymų sintezę ir hipertrofinė procesus.

Ką tai reiškia?

Kiekvienas mokymas yra neįkainojamas indėlis į jūsų sveikatos sostinę. Kiekvienas naujas svoris, kurį jūs imate, kiekvienas naujas atstumas ne tik suteikia jums stipresnę, ilgalaikę, greičiau. Jie jus taip per amžius.

Pirmiau minėti tyrimo rezultatai rodo, kad kai sugerta apkrova yra nuolat įspausta į jūsų raumenų atminimą. Jei kada nors atnešėte save į gražią formą, net jei ją praradėsite laiku, bus daug lengviau jį grąžinti.

Kaip tai veikia praktikoje

Jūs einate į salę, važiuokite, sportuojatės, degaite svorį ar gaunate raumenų masę. Po to, kai sėkmingai stengiatės, staiga turėtumėte praleisti treniruotes. Priežastys gali būti viskas: trauma, vaiko gimimas, darbo pasikeitimas, finansiniai sunkumai, karinė tarnyba. Daugumai sportininkų priverstinė pertrauka sukelia nemalonių emocijų. Daugelis žmonių mano, kad dabar viskas turės prasidėti nuo nulio. Tai ne taip.

Sportininkai, kurie jau pasiekė tam tikrų rezultatų, daug lengviau, pradeda verstis buvusia forma nei pradedantiesiems. Viskas priklausys nuo individo, mokymo intensyvumą, trukmę pertrauką ir raumenų atrofijos laipsnį per šį laikotarpį, tačiau vidutiniškai sportininkas neatgauna savo buvusią formą per tris mėnesius.

Jūs galite prisiminti, kad vienas iš tų legendinių grįžta buvę Arnoldas Schwarzeneggeris sprendimas dalyvauti konkurse “Mr. Olympia” ir jo laimėti septintą kartą 1975 m.

Kaip naudoti raumenų atmintį

Raumenų atminties fenomenas yra dar vienas pavyzdys, kaip neįtikėtinai išdėstytas žmogus. Bet tai nereiškia, kad nėra kelių vietų, kurias mes galime padaryti su mūsų kūnais.

Nebijokite nustoti naudotis

Jūsų raumenų atmintis yra garantija, kad po ilgų pertraukų grįšite į salę, takelį ar žiedą be daug pastangų. Tai yra jūsų sostinė ir garantija, kad visos treniruotės, pastangos ir pasiekimai nebuvo veltui. Dėl raumenų atminties galite saugiai nutraukti treniruotes, o ne nerimauti dėl praleistų galimybių.

Norėdami pasiekti rezultatų, atlikite pertraukas

Su raumenų atminties reiškiniu, raumenų prisitaikymas prie apkrovų yra tam tikru mastu. Tam tikru momentu atėjai į plytinę, kai jūsų raumenys jau yra pripratę prie svorio ir pratybų, todėl pažangos nėra. Esant tokiai situacijai, galite laikinai sustabdyti treniruotes.

Dėl atminties, negalima bijoti, kad negalėsite grįžti prie pasiekto rezultato. Po sąmoningo pertraukos galite palaipsniui pradėti treniruotis su nauja jėga, kad galėtumėte priimti naujus svorius, pamatyti pažangą, pereiti iš nelygybės.

Dirbti su technologijomis

Net jei 10 metų nesate važinėjate dviračiu, įlipk ant jo ir galėsite sėkmingai važiuoti pedalu. Tai taip pat yra raumenų atminties nuopelnas. Jūsų raumenys prisimena, kaip atlikti pratimus. Grįžęs į salę, jūs neturite išmokti vėl pritūpsti ir vėl grįžti į žiedą, kad pakartotinai streikuotumėte. Pastangos atkurti technologijas bus minimalios.


Raumenų atmintis yra dar viena gamtos dovana, paslėptas šaltinis, rodantis mūsų didžiulį potencialą. Nepamiršk tai.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 24