11 mitai apie ŽIV, kurios negalima įsivaizduoti XXI amžiuje

1. ŽIV perduodamas tik narkomanams, prostitutėms ir homoseksualams

Tai ne taip. Žmonės, vartojantys narkotikus į veną, sekso paslaugų teikėjai ir vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, rizikuoja daugiau nei kiti.

Tačiau vienas dažniausių ŽIV perdavimo būdų yra seksualinisDvasingumas ir susilaikymas nuo sekso iki sėkmės nebuvo. . Pavyzdžiui, Volgos rajone jau 55 proc. Užsikrėtimo sumažėjo po lytinių santykiųVolgos federalinio apygardos statistika 2017 m. I ketv. , o ne po injekcijos nešvariu švirkštu. Ir tai nepriklauso nuo orientacijos.

ŽIV taip pat perduodamas iš motinos į vaiką per nesterilius medicinos prietaisus ir netgi su užterštu donoro krauju, nors tai retai būna.

2. Aš esu ne rizikos grupėje

Rizikos grupėje visi, kurie:

  • Užsiima nesaugu seksu su partneriu, kurio ŽIV statusas nežinomas arba dažnai keičia partnerius.
  • Apsilanko ligoninėje.
  • Padaro tatuiruotes ir auskarus.

Laimei, jei vartojate prezervatyvus ir sterilius medicinos prietaisus, labai sumažėja pavojus užsikrėsti. Apsauginiai prezervatyvaiPSO informacinis biuletenis. 85%, o sterili priemonė nieko negali perduoti.

3. Prezervatyvai nėra visiškai apsaugoti, todėl jie yra nenaudingi

Prezervatyvai vis dar naudingi! 85% yra daug. Ir tie atvejai, kai infekcija įvyko, dažniausiai susijusi su prezervatyvų netinkamu vartojimu. Galų gale jie gali sudaužyti, nuskristi ir neteisingai parinkti tepalai sumažins apsaugines savybes. Taigi tinkamas dydis ir naudojimo būdas yra sveikatos garantija.

4. Jie miršta ne nuo ŽIV, bet nuo AIDS ar kitų infekcijų, o ŽIV neturi nieko bendro su juo.

Tai tik painiavos terminologijoje. AIDS yra būklė, sukelianti imunodeficito virusą. Ir jei ŽIV nešėjas gali būti kontroliuojamas ir laimingai gyventi, tada, jei kalbama apie AIDS, viskas yra blogai.

ŽIV naikina imuninę sistemą, tuo stipresnis virusas, tuo silpnesnis kūnas.

Tai naudojama visų rūšių infekcijoms – ir virusinėms, ir bakterinėms, ir grybelinėms. Jie klijuoja prie organizmo, kuris negali atsispirti. Ir tie mikroorganizmai, su kuriais susidoroja sveika imuninė sistema, pacientui jaučiasi puikiai.

Bet be ŽIV, šios infekcijos ir ligos nebūtų buvę, todėl vis dar yra specifinis virusas, kuris yra kaltas, kuris ištraukė visą likusį purvąOpportunistinės infekcijos. . ŽIV infekuoti žmonės dažniau miršta nuo tuberkuliozėsPranešimas spaudai apie PSO Europos regioninį biurą. ir hepatitas.

Beje, dėl inkstų susilpnėjusio organizmo onkologinės ligos taip pat dažniau vystosi, nes vėžio ląstelės nesunaikina imuninės sistemos. Yra galimybė susirgti vėžiu kartu su ŽIV.

5. Niekas nematė ŽIV

Matyti ir daug kartų. Jis buvo fotografuotas ir net filmuotas vaizdo įraše. Čia, pavyzdžiui, nuotrauka iš mokslinio darboŽmogaus imunodeficito viruso elektroninė mikroskopija. , kuriame virusas imamas elektroniniu mikroskopu: jis parodo, kaip virusas atsiranda ir atskiria nuo ląstelės.

mitai apie ŽIV: viruso paveikslėlis

Tie juodi raundai yra ŽIV. Tai yra tai, kaip virusas atrodo ant ląstelės paviršiaus. Maži burbuliukai žaliuose apskritimuose yra visi ŽIV.

mitai apie ŽIV: ląstelės paviršiuje esantis virusas

Palyginimui: būtent sveikos ląstelės skiriasi nuo paciento (kairėje – sveikų limfocitų).

mitai apie ŽIV: serga ir sveika ląstelė

Pakanka ieškoti mokslinių publikacijų, kai prašoma ŽIV mikroskopijos, pamatyti abiejų viruso nuotraukas ir visus modelius, pagrįstus šiomis nuotraukomis.

6. Žmonės ilgą laiką negyvena su ŽIV

Tai nebuvo mitas 90-tieji metai, kai prasidėjo pirmoji infekcijos epidemija, o žmonės, užsikrėtę ŽIV, greitai pasiekė AIDS ir mirė.

Šiandien padėtis pasikeitė. Buvo vaistųART nuotraukose: galima gydyti ŽIV. , su kuriais tikėtina gyvenimo trukmė išaugo tiek daug, kad ŽIV pozityvūs žmonės gali gyventi tol, kol jie yra sveiki.

Tačiau tam, kad tai įvyktų, būtina laikytis kelių sąlygų:

  • Pradėkite vartoti vaistus kuo greičiau po infekcijos, todėl reguliariai reikia atlikti tyrimus.
  • Nesikreipkite į kūną ir neleisk jam susirgti, tai yra, nevartokite narkotikų, nerūkykite, paprastai eikite į sveiką gyvenimo būdą.
  • Reguliariai ir reguliariai vartokite tabletes, kad virusas nepasireikštų, nes viruso kiekio padidėjimas gali sukelti komplikacijųGydymo uždarymas: padidėja gyvenimo trukmė tarp gydomų ŽIV teigiamų asmenų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. .
  • Jei reguliariai gydysite antiretrovirusinį gydymą, viruso kiekis taip sumažės, kad ŽIV netrukdytų gyvenimui.

7. ŽIV medikamentai yra blogesni už ligą

Bet koks vaistas turi kontraindikacijas ir šalutinį poveikį, jie taip pat yra gydomi antiretrovirusiniais vaistaisŠalutinis poveikis. . Kai viruso nešėjams dienos metu reikėjo gerti kelias tabletes griežtai valandą, tačiau dabar vaistiniai preparatai yra tokie, kad tabletes reikia mažiau, ir jie turi būti gerti rečiau, ir jie yra daug geriau toleruojami.

Žinoma, tai nemalonu gerti tabletes visą laiką, bet visą gyvenimą trunkantis terapija nėra naujiena. Pavyzdžiui, daugelis žmonių yra priversti kasdien gerti hipertenzijos vaistus arba kartu su jais vartoti alerginį vaistą. ŽIV gydymas apie tą pačią istoriją.

8. Turiu švarų partnerį, jis sveikas

Grynumas ir ŽIV nėra susiję. ŽIV yra kraujyje, mažesniu kiekiu – sperma, makšties sekrecija, motinos pienu. Tai nėra nuplauti dušu.

Be to, dantų valymas, švirkštas ar klizma netgi padidina riziką užsikrėsti ŽIV neapsaugotomis sąlytimisŽIV infekcijos prevencija nelydybėje poromis. .

Tai nereiškia, kad jums nereikia džiūti ir šepečiu dantis prieš seksą. Tai reiškia, kad turite naudoti apsauginę įrangą, paimti testus ir paklausti to paties iš partnerio.

ŽIV daugiausia perduodamas per kraują, o tai reiškia, kad bet kokia mikrotrauma tampa infekcijos vartai – vieta, kuria virusas patenka į kūną. Kuo tokie vartai, tuo patogu virusas. Todėl, kai mes nuplaukime dantis ir subraižome dantenas, naudokime dušo tirpalus ir sužalojame gleivines, mes atliekame ŽIV paslaugų teikimą: nukreipėme kelią virusui į kūną. Miramistinas yra geras, bet po sekso, ne prieš tai. Svarbu, kad nieko negalėtumėte patrinti, kad nepažeistumėte gleivinės.

9. ŽIV yra sakinys

Šiandien ŽIV nėra siaubo istorija apie tai, kaip mes visi miršta. Medicina vietoje nėra verta, o ŽIV problemai buvo skirta pakankamai dėmesio, kad mokslininkai pasiektų gerų rezultatų.

  • Jie sužinojo, kad galima gyventi su ŽIV, kaip be jo.
  • Sužinojote, kaip užkirsti kelią viruso perdavimui iš motinos vaiko. ŽIV užsikrėtusia moteris, kuri laikosi gydytojų rekomendacijų ir kontroliuoja virusą, turi sveiką kūdikį.
  • Jie padarė vaistus patogesnius, turinčius minimalų šalutinį poveikį ir didelio efektyvumo, todėl yra porų, kuriose vienas partneris yra sveikas, o kitas yra užkrėstas, tačiau virusas nėra perduodamas.

Neseniai patvirtintas prekybai narkotikų, skirtų priešlaikinio poveikio profilaktikai, yra tablečių, kurias reikia vartoti žmonėms, kuriems gresia pavojus. Pavyzdžiui, tiems, kurie turi daug seksualinių partnerių. Jei prieš vartojant nesaugius kontaktus gerkite antiretrovirusinius vaistus ir teisingai jas taikykite, pagal patvirtintą schemą susirgti serga sumažėjaKas yra PrEP? .Deja, toks gydymas yra labai brangus. Be to, atsižvelgiant į paraiškos rezultatus, yra viruso atmainos, kurios yra atsparios tokiai prevencijaiŽIV-1 infekcija, susidedanti iš daugiasluoksnio atsparumo, nepaisant Prevencinės profilaktikos (PrEP). .

10. Jaučiuosi gerai, negaliu užsikrėsti ŽIV

Deja, gerovė nėra absoliuti sveikatos rodiklis. ŽIV, esant ūminei stadijai, kai gydymas duoda geriausius rezultatus, gali apsimesti karščiavimu, sukeliančiu didelį karščiavimą, ir apskritai gali būti mažai, daugelis nepastebės negalavimų.

Po šešių mėnesių po infekcijos infekcija tampa lėtinė, kai kuriais metais ji atsiranda be klinikinių apraiškų.

11. Aš kažkaip perdaviau analizę, viskas gerai

ŽIV testas yra veiksmingas, jei jį reguliariai tikrina. Viena analizė gali būti klaidingai neigiama, kai kraujyje yra viruso, tačiau analizės rezultatuose nėra viruso.

Dažniausiai pasitaikantys tyrimai atskleidžia ne pačią virusą, bet antikūnus prieš tai, tai yra jūsų imuninės sistemos atsakas į ŽIV.

Viruso ypatumas yra tas, kad imuninis atsakas brandina ilgą laiką, ne ilgiau kaip tris mėnesius, taigi kelios bandymų savaitės negali užsikrėsti ŽIVART nuotraukose: galima gydyti ŽIV. . Ir kartais, paskutiniuose viruso vystymosi etapuose, imuninė sistema veikia taip blogai, kad nekuria šių antikūnų, todėl analizė taip pat bus klaidingai neigiama.

Todėl ŽIV testas visada vyksta dviem etapais, kai praeina keli mėnesiai. Yra daugiau tikslių metodų, pavyzdžiui, PGR, tačiau ši analizė yra brangesnė, todėl ji paprasčiausiai nėra padaryta nemokamai.

ŽIV reikia reguliariai tikrinti. Tie, kuriems gresia pavojus, – kas tris mėnesius.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 + = 82