8 natūralūs jaunikiai su moksliškai įrodytu efektyvumu

1. Kofeinas

Kavos ir arbatos yra populiariausios nootropics. Tuo pačiu metu galima rasti daugiausia prieštaringų duomenų apie kofeino žalą ir naudą.

Nootropinis poveikis

Abejotumas nėra susijęs su vienu faktu: kofeinas stimuliuoja psichiką.

Koefeino poveikis pasireiškia praėjus kelioms minutėms po jo vartojimo ir išlieka nuo 20 minučių iki kelių valandų. Žmogus jaučiasi žvalumo skubėjimas, padidėja protinis darbingumas, didėja koncentracija. Tai yra įrodytas poveikis, o jei kas nors tvirtina, kad nieko po vieno taurelio gėrimo nepatyrė, tada jis turėtų padidinti dozę. Ypač tai susiję su arbata, kurioje kofeino kiekis yra gerokai mažesnis nei kavos.

Pasibaigus kofeinui, pasireiškia “pagirios”: energijos įkvėpimą kompensuoja jėgų nuosmukis. Jūs turite gerti kavą savo pačių pavojuje ir rizikuoti. Dar daugiau – žalos ar naudos – reguliariai naudojamas kofeinas, niekas negali pasakyti tikrai. Tai gali būti, bet yra tas, kuris išreiškė visiškai pasitikėjimą gindamas priešingą požiūrį.

Bet kuriuo atveju tiesioginė ir greita intervencija hormoninės sistemos veikloje yra daugelio vaistų veikimo principas.

Reguliarus kavos vartojimas netgi išplečia kūno toleranciją amfetaminui, vienai iš sunkiausių narkotinių medžiagų, kuris buvo įrodytas viename tyrimeKofeinas sumažino amfetamino sukeltą aktyvumą asimetrinėje sąveikoje. .

2. Glicinas

Glicinas gerai žinomas kaip saugiausias ir labiausiai paplitęs nootropic. Tai paprasta amino rūgštis, kurią gauname iš maisto, o medicininiai tyrimai patvirtina medžiagos veiksmingumą.

Nootropinis poveikis

Moksleiviai įrodytaGABA ir glicinas. , kad glicinas, patenkantis į smegenis, išprovokuoja GABA, slopinančio neurotransmiterį, sprogimą. Taigi, glicinas turi lėtinį poveikį centrinei nervų sistemai. Daugelis nejaučia esminio poveikio dėl nedidelių farmacijos dozių. Tačiau tuo atveju, jei tuo pačiu metu vartojate daugiau negu vieną tabletes, bet iškart po dešimties, po pusvalandžio, atsipalaidavę, judesių slopinimą ir troškimą miegoti. Bijokite atlikti eksperimentą, kad patenkintumėte į smalsumą, nėra verti: glicinas yra visiškai saugus, net esant didelėms dozėms.

Glicinas taip pat aktyvuoja NMDA receptorių aktyvumąGlycino (bioglycino) naudingas poveikis atminimui ir dėmesiui jaunų ir vidutinio amžiaus suaugusiems. , kurie yra atsakingi už atmintį. Taigi, be raminančio poveikio glicinas teigiamai veikia psichinius gebėjimus. Ypač ilgainiui.

3. Taurinas

Taurinas gerai žinomas visiems energetinių gėrimų gerbėjams. Bet jūs galite jį gauti ne tik iš sodos: medžiaga yra visuose gyvuose organizmuose.

Nootropinis poveikis

Taurinas veikia stabdžių sistemą centrinėje nervų sistemoje, taigi, jei jaučiatės energijos įkrova iš gaivaus energijos, tada jame esantis kofeinas yra kaltas. Teigiamas taurino poveikis yra jo gebėjimas aktyvinti ląstelių vystymąsi hipokampa, kuris daugiausia lemia mūsų pažinimo gebėjimus, ypač atmintį. Bent jau taurino pelės tampa protingesniTaurinas padidina hipokampos neurogenezę senstančiose pelėse. .

4. Gotu kola

Gotu kola arba Centella Asiatica – tai augalas, paplitęs tropikų šalyse. Jame yra medžiagų, kurios skatina acetilcholino išsiskyrimą, kuris reguliuoja signalo perdavimo greitį sinaptiniuose mazguose. Mūsų augalų yra sunku patenkinti mūsų klimato zonoje, tačiau tai yra galimybė ekstraktą iš Centella Asiatic ekstrakto vaistinėse.

Nootropinis poveikis

Rytuose manoma, kad ilgas Centella Asiatic vartojimas gerina atminties ir psichinius gebėjimus. Tam yra mokslinis pagrindimas“Centella asiatica” farmakologinė apžvalga: potenciali žolelių cure-all. . Iš karto po paėmimo galite pajusti atsipalaiduojantį, raminamąjį poveikį.

5. Ginkmedžio bilobatas

Vienas iš labiausiai ilgalaikių pasaulyje augalų: atsparus ligoms ir parazitams, lengvai toleruojamas šaltu vandeniu ir gerai prasta dirvožemyje. Ginkmedis dygsta Kinijoje.

Nootropinis poveikis

Rekomenduojamų ginkmedžių dozių nootropinis poveikis daugiausia normalizuojasi. Tai yra, jei žmogui prieš įleidimą susidūrėme su koncentracija, nuotaika, atlikimu, poveikis bus pastebimas. Ginkmedis naudojamas siekiant užkirsti kelią demencijos vystymuisi ir kitų smegenų ligų gydymui. Teigiamas poveikis koncentracijai ir ilgalaikei atminčiai yra įrodytasGinkgo biloba: neuropsichologinio pagerėjimo specifika – selektyvi apžvalga, skirta diferenciniam poveikiui ieškoti. .

6. Rhodiola

Kitas rytų augalas. Rhodiola turi daug naudingų savybių: ji ir slėgis veda prie normalaus, o širdis išgeria, o apetitas gerėja. Tai stimuliuoja CNS efektą.

Nootropinis poveikis

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad rodiola didina viso organizmo ištvermę ir taip pat daro teigiamą poveikį psichiniams gebėjimamsRhodiola rosea L veiksmingumas ir veiksmingumas: sistemingai tiriant atsitiktinių imčių klinikinius tyrimus. . Poveikis bus pastebimas, jei tuo metu, kai vartojate Rhodiola, jaučiate pavargę.

Taip pat rodiola veikia serotonino gamybą. Jei trūksta, augalas atkuria hormono kiekį normaliomis vertėmis, bet ne skatina jo perteklinę produkciją.

koffkindom.ru

7. L-Thianinas

Kita neotropinė medžiaga, kuri yra žalia arbata, be kofeino. Priežastis, kodėl mes nesijaučiame ryškiai išgėrus vieną puodelį, yra maža dozė. Koncentruotą L-tianiną galima įsigyti vaistinėje.

Nootropinis poveikis

Asmens, vartojęs pakankamą L-tianino dozę, būklė meditacijos metu yra panaši į būseną: jis jaučiasi ramus ir minkštas, bet dėmesys neleidžia.

L-tianinas žymiai padidina alfa aktyvumą smegenyseL-teaninas, natūrali arbatos sudedamoji dalis, ir jo poveikis
psichinė būklė.
: tai reiškia, kad žmogus tampa atsparesnis stresams ir ramus. Taigi sedatyvinis poveikis nėra stebimas. Be to, L-tianinas gerai veikia kartu su kofeinu, išlygina jo neigiamą poveikįLaikas arbatai: nuotaika, kraujospūdis ir kognityviosios veiklos poveikis kofeinui ir teaninui, vartojamas atskirai ir kartu. .

8. Leuzea

Leuzea yra atsakymas visiems, kurie skeptiškai žiūri į nootropics. Jei norite greitai pastebėti pastebimą nootropic poveikį, tada Leuzea yra tai, ko jums reikia. Augalų tinktūrą galima įsigyti vaistinėje, ji yra visiškai nekenksminga ir poveikis jaučiamas iš karto.

Nootropinis poveikis

“Levsea” dažnai vartoja sportininkai dėl savo tonizuojančio poveikio. Tai stimuliuoja centrinės nervų sistemos veikimą, nuovargis iš tikrųjų išnyksta kaip rankos. Žiurkių metu atlikti tyrimaiRhapontcum carthamoids (Willd) Iljin (Leuzea) ekstrakto poveikis žiurkių mokymuisi ir atminimui. , parodė, kad Leuzea priėmimas turi teigiamą poveikį intelektiniams gebėjimams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

36 − = 31