Ar pavojinga rūkyti kaljaną?

Kaljanas – rūkymas su lanksčiais vamzdžiais, kuriame tabako dūmai praeina per skysčio, ir tik tada jis eina į plaučius.

Paprastai kaljanas naudoja aromatintą tabaką ir medžio angą, kuri suteikia ugnį lapams. Tačiau kadangi kaljanas yra palyginti sudėtingas prietaisas, jis buvo pakartotinai pakeistas.

Kaljanas

Pavyzdžiui, sugalvoti rūkymo mišinio, kuriame nėra jokio nikotino (ypač po įstatymas padėjo apriboti rūkymą viešosiose vietose), taip pat kuro ne visada naudoti anglis – ji yra pakeičiama kaitinimo elemento dėl baterijų. Tiesą sakant, tai kabliai kaljanas – elektroniniai prietaisai nikotino ir aromatinių mišinių naudojimui.

Tiesą sakant, nesvarbu, ką rūkyti, nes rūkymas yra kenksmingas.

Kalciose yra nikotino

Jei žmogus praleidžia keletą minučių cigarete, tu greitai neatsisiskite su kaljanu. Rūkyti kaljaną kiekvieną dieną (ir vienas “požiūris” trunka nuo 20 iki 80 minučių) yra lyg rūkymas 10 cigarečių. NikotinasVandens vamzdžių rūkymas ir nikotino poveikis: dabartinių įrodymų peržiūra. kūnas liktų toks pat.

Ir jei cigarečių nikotino vis dar galima rasti, tada su Kaljanas yra sudėtingesnis dėl to, kad tabako kiekis per vieną ypač kaljano ir rūkymo trukmės nereglamentuoja, o ne vandens vamzdžiai standartizuotas: nuo kaušeliai ir vamzdeliai Reglamento Nr dydžių.

Viena cigaretė – tai maždaug 12-15 puffs, o kalcio valanda – apie 200Vandens vamzdžių tabako rūkymas: kylanti sveikatos krizė Jungtinėse Amerikos Valstijose. . Pabandykite apskaičiuoti, kiek kartų atidedate, kai rūkote kalcio, ir sužinokite, kiek cigarečių turite plaučiuose.

Dėl nikotino kalakutai nepadeda mesti rūkyti: žmonės su priklausomybe gauna dozę, o žmonės be priklausomybės jaučia nikotino badąTabako rūkymas per kaljaną ir padariniai sveikatai. .

Iš kaljanų daugiau dūmų

Nikotinas yra ne vienintelė pavojinga medžiaga kalakais. Dūmuose yra kitų sveikatai kenksmingų priemaišų. Pavyzdžiui, anglies monoksidasRoll-ups, vamzdžiai, bidi ir kramtomasis tabakas. , kuri susidaro deginant anglį, metalus, formaldehidą, acetaldehidą, benzeną – daugiau nei 27 kancerogenaiVandens vamzdžių tabako dūmų toksiškumas, fizikinės savybės ir biologinis aktyvumas bei jo be tabako alternatyvos. .

Dūmai praeina per vandenį, kuris turi išgryninti. Todėl dėl vandens garų daugelio pavojingų medžiagų koncentracija kaljano debesuose yra silpnesnė nei cigarečių dūmuose, tačiau jie vis dar egzistuoja. Vanduo nėra pramoninis filtras, lieka priemaišos ir patenka į plaučius. Tas pats nikotinas filtruojamas mažiau kaip 5%Kaljanas rūkymas. Augantis grėsmė visuomenės sveikatai. . Kai kuriuos vaidmenis vaidina dūmų kiekis.

Iš vienos kalcio plaučiai per savarankiškai važiuoja apie 90 000 ml dūmų, nuo cigarečių 500-600 ml.

Beje, pasyviems rūkantiems, tokie dūmai yra tokie pat pavojingi kaip ir rūkantiems. Tiesiog taip atsistoti šalia kaljanų – tai taip pat ir šiek tiek dūmųPSO: 10 faktų apie tabaką ir tabako dūmų poveikį. .

Nors kai kuriuose tyrimuose teigiama, kad karalkiai kartais yra mažiau pavojingi nei cigaretės, tai nereiškia, kad jie apskritai nekenčia sveikatai. Tuo tarpu mokslininkai gana sutaria: jei ilgą laiką rūkysiu kaljaną, jau keletą metų pasekmės bus tokios.

Iš kaljanų yra ligų

Ilgalaikis kvepalų rūgštis veikia kūną taip pat, kaip ir cigarečių dūmai. Tai sukelia daugybę ligųDidėja vandentiekio populiarumas. , kurių rūkalių rizika yra daug didesnė už tuos, kurie nieko nedaro:

  • Širdies ir kraujagyslių ligos. Būtent dėl ​​jų žmonės pasaulyje miršta dažniausiai. Rūkymas susiaurina kraujagysles, dėl to padidėja kraujospūdis širdyje, t. Y. Hipertenzija ir koronarinė širdies liga.
  • Vėžys. Kalkiai padidina plaučių vėžio, burnos ertmės, skrandžio ir net šlapimo pūslės riziką.
  • Infekcijos. Virusai, bakterijos ir grybelinės infekcijos slepiasi vamzdžių, o kai rūkalius įkvepia garo susitvarko ir pristato juos tiesiai į burną, bronchų ir plaučių, net jei jūs naudojate vienkartinį kandiklį. Be to, viršutinių kvėpavimo takų blogiau atsispirti kitų infekcijų.
  • Pasekmės būsimiems vaikams. Kaljanas negali būti nėščia, nes moterims, kurios rūkasi, vaikai gimsta silpnesni ir sveria mažiau.

Kainos be nikotino taip pat yra pavojingos

Net jei kaliojo mišinyje nikotino nėra, jame yra dūmų. Ir jei nevalgsi, tada garu, kaip ir elektroninėse cigaretėse, kuriose yra glicerolis arba propilenglikolis. Kyla klausimas apie elektroninių cigarečių ir bekikitinovo mišinių keliamą pavojų. Trumpai tariant, situacija yra tokia: dar yra nedaug tyrimų, tačiau jau yra aišku, kad toks rūkymas yra nesaugus.

Ką tai mums visiems reiškia? Jei nuolat kyla kalakutai ir galvojate apie savo sveikatą, jums reikia sumušti ar bent jau dažniau rūkyti. O jei vakarėlyje norite pasirinkti įmonę iš cigarečių ar kaljanų, geriau pasirinkti šokių aikštelę.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =