Kodėl mes persivalgyti: 5 paprastos priežastys

Labai šeriamo pasaulio liga, 21-ojo amžiaus rykštė, biuro darbuotojų silpnumas – visa tai apie nutukimą. Mes manome, kad tai yra Vakarų problema. Tačiau, jei tikime JT, Rusijos gyventojai visame pasaulyje užima 19 vietą pasaulyje. Remiantis RAMS, 60 proc. Moterų ir 50 proc. Vyresnių nei 30 metų vyrų mūsų šalyje yra antsvorio, o 30 proc. Gyventojų yra nutukę.

Tuo pačiu metu pasaulio tendencijos nusivylė: pagal ekspertų prognozes, antsvorio žmonių skaičius planetoje iki 2025 m. Pasieks vieną milijardą. Overeating yra viena iš priežasčių, dėl kurių yra antsvorio. Pabandykime suprasti, kas tai yra ir kodėl mes valgome tiek daug.

Kas peru?

Dabar norma yra tris kartus per dieną (apie 2500 kcal per dieną vyrams ir 2000 kcal moterims). Ar tai reiškia, kad žmonės pergeria, jei jie valgys 4-5 kartus per dieną?

Žmogaus mitybos elgesį lemia du vienas kitą papildantys hormonai: gralinas ir leptinas. Grelinas yra peptidinis hormonas, kuris stimuliuoja apetitą, padidina maistą ir riebalų svorį.

Kai skrandis yra tuščias, gralinas pradeda vystytis ir patenka į kraują. Šie signalai eina į hipotalamą, kuris yra atsakingas už žmogaus elgesį maiste, kuriame aktyvuojamos arcinės branduolio ląstelės. Dėl to apetitas malonu, alkio jausmas.

Kai skrandis užpildomas, gaminamas leptino riebalų hormonas. Tai peptidinis hormonas, reguliuojantis energijos apykaitą, kuris slopina apetitą. Leptin sąveikauja su skrandžio sienelių ir hipotalamino receptorių nervų galūnėmis, todėl smegenyse yra sotumo signalas.

Šis procesas aiškiai matomas šiame vaizdo įraše.

Fiziologiniu požiūriu persivalgymas yra sotumo signalas. Bet kodėl mes jį ignoruojame? Kokios yra perdozavimo priežastys?

Perdozavimo priežastys

Dopaminas

Maisto absorbavimo procesas yra susijęs su dopamino gamyba. Tai smegenyse pagamintas neurotransmiteris, taip pat hormonas, kurį gamina antinksčių medula ir kiti audiniai.

Manoma, kad dopaminas yra cheminis veiksnys smegenų stimuliavimo sistemoje. Šiuo atveju, Stanfordo universiteto profesorius, atsižvelgiant į tarp psichinės ir fizinės būklės asmens Kelly McGonigal (Kelly McGonigal) santykių tyrimą ekspertas įsitikinęs, kad dopamino yra atsakingas ne už malonumą, kaip, pavyzdžiui, bet tik už savo tikintis.

Daugybė įrodymų tai yra jos knygoje “Willpower”. Kaip plėtoti ir stiprinti “.

Gamta rūpinasi, kad mes ne badai. Evoliucija nerija laimės, tačiau ji žada, kad kovojame už gyvenimą. Todėl smegenys naudojasi laimės lūkesčiais, o ne tiesiogine patirtimi, todėl mes ir toliau medžioja, kaupiame, dirba ir deriname.

Kelly McGonigal

Skanių maisto žvilgsnis ir aromatas sukelia dopamino purslų. Tai yra normalu. Problema ta, kad mes gyvename pasaulyje, kuriame maistas yra lengvai prieinamas. Kiekvienas toks įstrigimas yra žingsnis į pernakimą, o ne tik instinkto pasitenkinimą. Gedulingas maistas yra visur: labiausiai žinomuose parduotuvių lentynose, gatvėse, reklaminėse skydinėse. Dopaminas verčia mus galvoti: “Aš noriu tokio eklero!”, Net ir tada, kai mes nesame alkani.

Bet pats blogiausias dalykas yra tai, kad dopaminerginiai neuronai galų gale priprasti prie žinomų atlygių, netgi tų, kurie jiems labai patinka.

Teksaso universiteto mokslininkai iš Austino nustatė, kad malonumo laipsnis, gautas valgant, yra susijęs su dopamino lygiu. Kai žmogus jaučiasi tuo pačiu pasitenkinimu iš mėgstamiausio patiekalo, kad anksčiau jam atrodė, kad jis tiesiog turi valgyti daugiau.

Cukrus ir kiti skonio stiprikliai

Su dopamino spąstu yra glaudžiai susijusi kita priežastis, dėl kurios per daug įsisavina maistą – jo skonį.

Davidas Kessler (Davidas Kessler), medicinos mokslų daktaras, buvęs vadovas federalinės agentūros už kokybės kontrolę maisto ir vaistų į JAV daugelį metų tyrinėjo, kodėl daugiau saldus, sūrus ar riebalų valgote, tuo daugiau jūs norite. Jo mokslinio tyrimo rezultatai, kuriuos jis išdėstė knygoje “Garbanojimo pabaiga”.

Nors Kessler teorija pasaulio sąmokslo yra labai prieštaringas, bet faktas, kad pasaulinė maisto pramonė aktyviai naudojant “naftos + druskos + cukraus = ne tik skanus, ir supervkusnaya maisto” formulė – neginčijamas faktas.

Žmonės perkaužia ne tik todėl, kad skaniai ir neįmanoma plyšti, bet ir dėl to, kad cukrus ir kiti maistiniai papildai blokuoja sotumo signalą. Taigi, Jale universiteto mokslininkai nustatė, kad fruktozė slopina smegenų dalių, atsakingų už apetitą, veiklą.

Mes praleidome prisotinimo signalą, ir atrodo, kad mes vis dar alkanas.

Robert Sherwin, endokrinologas

Panašią nuomonę laiko Robert Lustig, kuris pažymėjo, kad fruktozė padidina organizmo atsparumą leptinui. Jis neleidžia jam patekti į smegenis ir sukelia bado jausmą.

Porcijos ir kalorijos

Prisotinimo signalas nedelsiant prasideda smegenyse. Žmogus, remdamasis jo vizija ir atsargumu, valgo, kol jis numato plokštelę.

Kornelio universiteto maisto ir branduolių tyrimų laboratorijos vadovas, profesorius Brian Wansink daugelį metų tiria žmonių mitybos įpročius. Tuo tikslu jis atliko daugybę juokingų eksperimentų.

Viename iš jų dalykai sėdėjo prie stalo ir pasiūlė išbandyti pomidorų sriubą. Sugauti buvo tai, kad vamzdeliai buvo padengti plokščių dugną, todėl jiems nesuskaičiuojamai pridėta sriuba. Dėl to asmenys valgė vidutiniškai 73% daugiau sriubos nei įprastomis sąlygomis. Wonsink paaiškino tai sakydamas, kad daugeliui žmonių žodžiai “valgė” ir “tuščia plokštė” – sinonimai.

Kitas eksperimentas, įrodantis, kad didelės porcijos sukelia persivalgymą, vyko Mičigano universitete. Tyrėjai patalpino du dubenius su sausainiais (kiekvieną 80 g) poilsio kambaryje, tačiau jie rašė “vidutiniškai” ant vieno ir “didžiojo” kitoje. Paaiškėjo, kad jei žmogus pasirenka konditerijos dubenėlius nuo pirmojo, tada valgė 12 gramų daugiau nei tie, kurie valgė iš plokščių su “dideliais” cookies vidurkį. Tuo pačiu metu pirmasis bažnytinis tikėjo, kad mačiau mažiau.

Porcijų kiekis taip pat yra susijęs su maisto kalorijų kiekiu. Pvz., Daržovės yra susijusios su sveiku maistu, todėl daugelis žmonių linkę manyti, kad standartinė porcija nepakanka badui patenkinti. Ar pastebėjote, kad mergaičių dieta dažnai užsisako dvigubą salotų dalį? Maži kalorijų patiekalai sukuria saugumo iliuziją ir veda prie perdozavimo.

TV

BBC dokumentinio filmo “Kaip turėčiau maitinti mano vaikai” (iš serijos “Visa tiesa apie maistą”) vyko demonstracinį eksperimentą, įrodantį, kad žmogus valgo daugiau už televizijos žiūrėjimo nei valgyti tyloje.

13 metų Rosie ir jos mama turi antsvorio, nepaisant to, kad mergaitė nuolatos sportuoja, o moteris visą dieną dirba. Vakarienė jų šeimoje vyksta svetainėje, žiūri televizorių.

Eksperimentas buvo atliktas dviem etapais. Pirma, Rosie kepė picą ir elgėsi su ja per mėgstamą televizorių laidą. Mergaitė valgė 13 vienetų. Kitą kartą, kai Rožė sėdėjo prie stalo, meniu vėl buvo pica. Mergaitė valgė 10 vnt., O jos vakarienė truko tik 11 minučių.

Kas atsitinka televizoriaus ekrane, mus atitraukia, todėl mes praleidome tokį prisotinimo signalą. Galime ir toliau valgyti valandas, kol mes aistringai perkeliame.

Komunikacija yra ne mažiau bauginanti. Pasak jo Antsvorio ir nutukusių žmonių persikėlimas iš namų. Psichologijos profesorius John de Castro (John de Castro), po pokalbio, asmuo nustoja valdyti sunaudotą kiekį. Kai valgysi su kuo nors kartu, valgysite 35% daugiau nei vienas.

Šeima ir aplinka

Tarp antropogeninių persivalgymo veiksnių yra auklėjimo, kultūrinių ir kasdienių tradicijų.

“Kol jūs viską valgysite, vaikščiosite ne”, – sako motina vaikui. Žinoma, ji net nemano, kad dėl to ji pripratina jį persivalgyti. Tėvai formuoja vaikų valgymo elgesį. Vyras, išaugęs “nevalgiusios košės, dvasia” augs “, linkęs valgyti visą porciją net tada, kai kūnas pranešė apie prisotinimą.

Be to, pagal Vaikai ir suaugę antsvoris. Pensilvanijos universiteto mokslininkai, šeimose, kuriose tėvai turi antsvorį, ši problema dažniau pasireiškia vaikams. Ir tai nėra genetika. Suaugusieji formuoja maisto aplinką, kurioje vaikas auga (paruoškite maistą, imkite porcijas), taip pat nustatykite valgymo elgesio pavyzdį. Jei vaikai kasdien tikrina nekontroliuojamą pernelyg didelį vartojimą, jie mano, kad tai yra norma.

Galiausiai būtina atkreipti dėmesį į kultūrines ir kasdienes visuomenės tradicijas. Taigi, Brian Wansink pažymi, kad amerikiečiai yra naudojamas užpildyti skrandį gebėjimų, tačiau Japonijoje manoma, kad tai yra geriau eiti nuo stalo, kai skrandis yra pripildytas tik 80%.

Be to, jei asmuo kada nors buvo alkanas, pavyzdžiui, karo metu, jis prisimins tai, kai jis sėdi prie stalo. Baimė, kad maisto trūkumas vėl gali atsitikti, neleidžia palikti maisto ant plokštelės.

Skaitykite taip pat:

  • Paprasti patarimai, kaip nustoti vartoti alkoholį ir piktnaudžiauti →
  • Kiek kartų per dieną turiu valgyti →
  • Kaip sustabdyti persivalgymą ir verslą →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 + = 82