Anonim sörf için 4 özel tarayıcı

Tüm popüler tarayıcılar kullanıcılar hakkında bilgi toplar. Arama sorgularına, ziyaret edilen sayfalara, makalelere ve izlenen videolara dayanarak kişisel veriler, ilgi alanları ve hatta siyasi tercihleri ​​içeren dijital bir kullanıcı profili oluşturulmuştur.

Bu, belirli bir kullanıcı için ilgili reklam, haber ve diğer yararlı şeyleri görüntülemek amacıyla yapılır. Birçok kişi bunu oldukça sakince ve hatta bir nimet olarak görüyor. Ancak, birisinin davranışları ve alışkanlıkları hakkında veri toplayıp saklamasından hoşlanmayanlar var. İnternette anonim sörf için özel olarak oluşturulan tarayıcılardan biri için yararlıdır.

1. Tor Tarayıcı

İşletim Sistemleri Windows, Mac, Linux.

İnternetteki gizlilik konularıyla ilgilenen ve Tor ağını duymamış bir insan bulmak zor. Bu, internette gezinme sırasında tanımlanmanızı engellemek için tasarlanmış bir yönlendirici ve özel yazılım ağıdır.

Tor ağını kullanmak için birçok program vardır, ancak Tor Browser tarayıcısı ile bunu yapmak daha kolay ve güvenlidir. Neredeyse bir şey yapılandırmanıza ve yüklemenize gerek yoktur. Tarayıcı bir flash sürücü ile bile başlatılabilir, tamamen yapılandırılmış ve kullanıma hazırdır.

İndir →

2. Epic Tarayıcı

Epic Tarayıcı

İşletim Sistemleri Windows, Mac.

Epic Browser sofistike bir teknoloji sunmuyor. Bu, Chromium’un yerleşik bir uzantı kümesi ve gözetimden gizlenmesini mümkün kılan ayarlarla oluşturulduğundan biridir. Tarayıcıyı bu şekilde de yapılandırabilirsiniz, ancak her şey kutudan kurulup yapılandırıldığında çok daha kullanışlıdır.

İndir →

3. SRWare Demir

İşletim Sistemleri Windows, Mac, Linux, Android.

Chrome kullanıyorsanız, SRWare Iron arabirimi size çok tanıdık geliyor. Google’dan tarayıcı için başlatıcı olarak sunulan Chromium projesinin koduna dayanmaktadır.

SRWare Iron’da, Chrome’un tüm uzantıları iyi çalışıyor, dolayısıyla her zamanki araçlardan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Temel fark, Google’ın dijital dosyanızı derlemek için kullandığı benzersiz bir kullanıcı kimliğinin olmamasıdır. SRWare Iron kullanıyorsanız, kimliğiniz tanımlanmayacaktır.

İndir →

4. Comodo IceDragon

Comodo IceDragon

İşletim Sistemleri Windows, Mac, Linux.

Comodo IceDragon, Firefox’un özel bir sürümüdür. Üst tarayıcıyla aynı yüksek sayfa yükleme hızına ve düşük sistem gereksinimlerine sahiptir, ancak aynı zamanda Internet tehditlerinden daha fazla korunmaktadır.

Siteinspector bağlantı tarama özelliği, ziyaret etmeden önce web sayfalarının güvenliğini kontrol eder ve tümleşik Güvenli DNS hizmeti, kimlik avı, virüs ve agresif reklam içeren web sitelerini engeller. Comodo uzmanları tarafından üretilen özel araçlar, gizliliğin güvenliğini izler ve gizli verilerin sızmasını önler.

İndir →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 + = 79