Chrome’da uzantıları olmayan bir ekran görüntüsü nasıl oluşturulur?

Elbette, ekran görüntüleri oluşturmak için birkaç yardımcı program hazır bulundurursunuz. Windows için OS X için Microsoft Snip, Screenshot Plus ve Ubuntu – Shutter için olabilir. Bu güçlü araçlar bir ekran görüntüsü oluşturur ve ek açıklamalar, grafikler veya sesli yorumlar eklemenize olanak tanır.

Çoğu durumda, genişletilmiş işlevselliğe hiç ihtiyaç yoktur. Genellikle oldukça güzel bir çerçeve. Örneğin, Standartlaştırılmış Ekran Görüntüsü aracılığıyla eklemeler yapmak kolaydır. Bu, resme yumuşak bir “makovsky” gölge ekleyen Chrome için bir uzantıdır.

Ve bir kez Google tarayıcı hakkında geldi, bir ekran görüntüsü için bir seçenek olduğunu da belirtmekte yarar var. Evet, basit değil, ek özelliklerle. Hangileri? Biraz sonra anlatırız, ama şimdilik – ana gündeme.

Chrome’da Geliştirici Paneli aracılığıyla ekran görüntüleri

Şaşırtıcı bir şekilde, Chrome altıncı düzine versiyonları değiştirdi, ancak ekran görüntülerini oluşturmak için düğmeye basılmadı. En azından, bu durum yüzeyde, yani sıradan kullanıcılar için geçerlidir. Tarayıcının “başlık altında”, böyle bir işlevi vardır ve web geliştiricileri için sağlanır.

Chrome ayarlarına gidin ve “Diğer araçlar” ı seçin, ardından “Geliştirici Araçları” nı tıklayın. Ctrl + ÜstKrktr + Daha hızlı hale getireceğim. Açılan pencerenin üst kısmındaki tablet simgesini tıklayarak veya Ctrl + Shift + M tuşlarını kullanarak cihaz emülasyon panelini etkinleştirin.

Chrome'da uzantıları olmayan bir ekran görüntüsü nasıl oluşturulur?

Lütfen dikkat: emülasyon paneli aynı öğeyi Capture ekran görüntüsünü içeren kendi menüsüne de sahiptir. Üzerine tıklayın ve tarayıcının görünür alanı hemen PNG formatında sabit diske kaydedilecektir.

Chrome'da uzantıları olmayan bir ekran görüntüsü nasıl oluşturulur?

Ve şimdi yardımcı olanaklar hakkında. Cihaz panelindeki anahtarlar, ekran görüntüsüne bir çerçeve eklemenizi sağlar, örneğin iPhone kılıfı gibi.

Chrome'da uzantıları olmayan bir ekran görüntüsü nasıl oluşturulur?

Dahası, burada cihazınızı kurabilir ve çözünürlüğünü, ölçeğini ve yönünü ayarlayabilirsiniz. Ekranın önizlemesinin üzerine gelin ve web sayfasını yukarı veya aşağı hareket ettirmek için fare tekerini döndürün.

Tabii ki, açıklanan yöntem en kolay değil, ama sizi izleyecek olan herkese sürpriz yapan herhangi bir bilgisayarda çalışacaktır. Tabii ki, ana avantaj, çerçeve ile ilgili olsa da: tasarımcılar ve reklamverenler, işlerini işyerlerinden uzakta hazırlamak için tekniği kullanabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 4