Emoji Klavye – Google Chrome tarayıcısı için superemoji

Wikipedia’ya göre emoji, elektronik mesajlarda ve web sayfalarında kullanılan ideogram ve ifadelerin dilidir. Japonya’da ortaya çıktı ve yavaş yavaş tüm dünyada yayıldı. Emojiyi kullanmak, yazılım geliştiricilerin desteğini gerektirir. Başlangıçta bu desteğin Japonya’da ya da Japonya’da üretilen ürünlerde ortaya çıkması oldukça doğaldır.

Ancak, bazı karakter setleri Unicode’a dahil edildi ve bu da onların başka ülkelerde kullanılmasına izin verdi. Günümüzde, hemen hemen tüm mobil cihazların yanı sıra WhatsApp, Telegram, Hangouts ve “VKontakte” gibi birçok popüler anlık mesajlaşma uygulaması, bir şekilde emoji için destek sağlıyor.

Emoji Klavye uzantısıyla, Google Chrome tarayıcısına emoji desteği ekleyebilirsiniz. Yükledikten sonra, tarayıcı araç çubuğunda kara gözlükteki smiley simgesi görünecektir. Üzerine tıkladığınızda, ihtiyacınız olan sembolü seçebileceğiniz bir açılır pencere açılır. İşte nasıl çalışıyor.

Emoji’yi seçmek gerçekten çok büyük, bu yüzden kafan karışabilirsin. Bu gerçekleşmez, hepsi kategorilere ayrılır. Ayrıca, görüntülemek istediğiniz duygu veya kavramı girmek için yeterli olduğu bir arama hattı var.

Emoji Keyboard eklentisinin otomatik olarak Twitter, Instagram ve diğer popüler sitelerin ifadelerini kendi setlerinden gelen karakterlerle değiştirebileceğini unutmayın. Bu arada, bu set sürekli yenilenir, çünkü genişlemenin geliştiricileri daha fazla yeni ifadenin desteğini içerir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =