Herhangi bir eklenti olmaksızın bir web sayfasını PDF’ye nasıl kaydedersiniz

Web sayfasını çevrimdışı okumaya devam etmeyi planlıyorsanız veya içeriğin mevcut durumunu düzeltmek istiyorsanız, bunu kaydetmelisiniz.

Tüm içeriğini içeren bir sayfayı cihaz belleğine aktarmak için iki formattan birini seçin: HTML veya PDF. İlk durumda, bir HTML belgesi ve ek dosyalara sahip bir klasör olarak kaydedilir. PDF’yi seçtiğinizde, tüm içeriğe sahip tek bir belge alırsınız.

Çoğu durumda, bir PDF dosyası ile çalışmak daha uygundur. Özel okumalarda açıklanabilir ve diğer insanlarla paylaşmaları daha kolaydır.

Ek bir yazılımın yüklenmesini gerektirmeyen bir web sayfasını PDF’ye kaydetmenin en basit yollarını düşünün.

Standart tarayıcı işlevini kullanma

Birçok popüler tarayıcı, sayfaları yazdırma menüsü aracılığıyla PDF dosyaları olarak kaydetmenizi sağlar. Ctrl + P kombinasyonunu kullanarak, doğru sayfada bulun, daha sonra, açılan menüden PDF’ye kaydetme işlevini bulun ve kullanın. Tarayıcı hiçbir şey yazdırmayacak, sadece PDF dosyasını bilgisayara kaydedin.

Google Chrome’da baskı menüsü

Bu yöntem eksikliklerden yoksundur. Böylelikle, web sayfaları genellikle referans olmadan veya bozuk formatlama ile saklanır. Bu sizin için kritikse, uygun herhangi bir web servisini kullanın.

Özel bir serviste

Web sayfalarında, web sayfalarını PDF dosyaları olarak kaydetmek için tasarlanmış birçok web sitesi vardır. İşte bunlardan sadece bazıları: PDF Web sayfası, PDF Converter Ücretsiz HTML, Pdfcrowd, “Online PDF Converter”, Online-Convert.

Hepsi hemen hemen aynı şekilde çalışır. Herhangi bir hizmeti açın, metin alanına istenen sayfaya bir link ekleyin ve indirme düğmesine tıklayın. Bundan sonra servis, PDF dosyasını cihaza kaydedecektir.

Hizmet Web sayfasını PDF’ye

Dönüştürülen sayfaların biçimlendirilmesi, orijinal olandan farklı olabilir. Ancak biçimlendirmenin temel öğelerinin yanı sıra görüntü ve bağlantılar korunur. Ek olarak, bu tür hizmetler hem bir bilgisayarda hem de bir mobil cihazda kullanılabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 46