Otomatik Doldurma formları için Google Chrome’daki veriler nasıl temizlenir?

Otomatik tamamlama formunda kullanılan verileri silmek için kullanılan yöntemler, benzersiz bir lyfhak değildir. Bu işlev geliştiriciler tarafından sağlanır ve ayarlarda bulunur. Ama hala bunu bilmiyordun.

Tamamen kaldırma

İlk seçenek, tüm şifreleri rasgele silmenizi sağlar. Beğendiyseniz, Google Chrome ayarlarını açın ve “Diğer araçlar” seçeneğini seçin. Açılan iletişim kutusunda “Tarama verilerini temizle” yi tıklayın.

Ardından, “Otomatik tamamlama için veriler” kutusunu işaretleyin ve girişleri ve şifreleri silmek istediğiniz zaman aralığını seçin. Son saat, gün, hafta, ay ve her zaman görüntülenen verileri silebilirsiniz.

verileri temizle: tam kaldırma

Seçici silme

Sadece bazı verilerden kurtulmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. “Ayarlar” menüsünü açın, “Gelişmiş ayarları göster” i seçin ve orada “Şifreler ve formlar” bölümünü bulun.

“Google Smart Lock ile şifreleri kaydetmeyi isteme” satırının tersine “Yapılandır” düğmesine tıklayın. Otomatik tamamlama özelliğini kaldırmak istediğiniz listedeki kaynakları seçin. Bunu yapmak için, hattın sağ tarafındaki haç tıklayın.

açık veri: seçici silme

Böylesi basit yollarla, verilerinizi tarayıcı veritabanına girmenin gereksiz olduğu herhangi bir bilgisayardaki verileri silebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4