Günde 200 ruble tasarruf ederseniz hayatınız nasıl değişecek?

Ayda veya yılda ne kadar tasarruf edebilirsiniz?

Ortalama bir kişi yıl boyunca 200 ruble anlamına geliyor? Her yerde maaş farklı, ama biz dönüm noktası için 20 bin ruble alacak. Ortalama olarak, işte haftada 40 saat ve ayda yaklaşık 180 saat, yılda 2 160 saat harcıyoruz. Bir saatlik iş yaklaşık olarak 111 rubleye mal oluyor. Böylece, 200 ruble – bu bir yıl boyunca iki saatlik bir iştir – 540 saatlik yaşam.

Gerçekten de, tasarruflu bir ayda ya da yılda kalmak zor değil, ama bundan ne alacağız? 365 gün boyunca 30 gün ve 73 000 ruble için 6 000 ruble. Birçoğu bunun çok fazla olmadığı ve buna değmeyeceğini, ancak ne gibi şeylerin veya izlenimlerin elde edilebileceğine bakacağını söyleyecektir:

  • Yurtdışında haftalık turlar. Düzenli bir tatil geliyor, ama yurtdışına uçmak için para yok mu? 200 ruble nerede? Evet, tabiki, nereye, kaç kişi ve ne için ücrete bağlı, ama bir tane için yeterli olacak, ve eğer bakarsanız, o zaman iki için.
  • Yeni iPhone veya başka bir cihaz. Belki de bu gerekli değildir. Ama düşünün, daha iyisi: bugün hızlı yemek ya da yarın akıllı bir akıllı telefon mu? Herkes daha çok ilgilendiğine karar verir.
  • Eski kredinin geri ödenmesi veya kısmı. Harcayacak paranız yoksa, borçlarınızı her zaman hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.
  • İki kişilik kayak paketi. Kış haftasonu daha eğlenceli olacak. Fonların yetersizliği nedeniyle aktif bir tatili nasıl bırakabilirsiniz?
  • Yaz için iki havalı bisiklet. Ya da formda kalmak için evde küçük bir spor salonu düzenleyebilirsiniz.
  • Bütün aile ile helikopterle uçuş. Gösterimler istiyor musunuz? 200 ruble işini yapacaklar.

Tasarruf edilen parayı harcamanın daha iyi olduğunu biliyorsun.

Bu bir alışkanlık meselesi

Sadece 200 ruble erteleyebilir ve herhangi bir şeye harcamazsınız. Bu seçenek herkese tanıdık geliyor. Ama yeni ufukların açıldığı 21. yüzyılda yaşıyoruz. Kendi bütçenizi takip etmek için özel bir uygulama yükleyebilirsiniz. Örneğin, biri “Ağır” dır.

Uygulama, bir gün için ne kadar harcama yapacağını belirlemenize olanak tanır ve bir kez daha trivia harcamalarını azaltma ihtiyacını size hatırlatır.


Biraz özetleyelim. Bugün 200 ruble ve iki saatlik bir hayat – bu bir yılda eksi 500 saattir. Belki sizin için biriktirilen para bir şey ifade etmiyor, her şeyi kredi üzerinden satın almanız veya bu miktarı hemen harcamanız daha kolay. Cüzdanın, ama daha fazla ödeme yapmanın bir anlamı yok. Bir yıl para biriktirmeyi öğrenmek için çok gerçekçi bir zamandır.

Ve parayı ne için harcadın?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 + = 86