Oyuncular için tasarruf: Nasıl daha ucuz oyun satın alınır

Sık satış nedeniyle bilgisayar oyunları konsoldan daha ucuzdur. Yeterli sabrınız varsa ve birkaç fişi biliyorsanız, önemli miktarda para biriktirebilirsiniz. Burada tasarruf etmeyi düşünmeyen oyuncular için bazı ipuçları.

Hemen hemen her oyun düzenli olarak satışa çıkar. Steam düzenli tatil satışları düzenlemeye başladığından bu tür paylaşımlar her zamankinden daha sık ve daha hızlı görünmeye başladı. Yani şimdi sabit satışlar norm haline geldi.

Buhar satışı

Genel olarak, Steam, geleneksel makinelerin hayranlarına kıyasla, Steam Makinelerinin sahipleri için belirli bir avantaj olacak satışlara odaklanır. Sabır hakkında şikayette bulunmazsanız, harcamalarınızı bilgisayar oyunlarında azaltabilirsiniz. Steam’de hemen hemen her oyun düzenli olarak% 75 veya daha fazla indirim ile indirimli bir fiyata satılmaktadır.

Buna ek olarak, Steam daha küçük satışlar sunar – günlük bir teklif, haftalık teklif, hafta ortası ve Pazar teklifi. Bazen haftasonu boyunca ücretsiz oynayabilirsiniz. Tüm bu öneriler Steam ana sayfasında sunulmuştur, böylece bunları kolayca bulabilirsiniz.

ana

Steam’in en önemli satışları, neredeyse tüm oyunlar değer olarak keskin düşüşler yaşadığında, devasa mevsimsel promosyonlardır. Yeterli sabrınız varsa, böyle bir satış için bekleyebilir, oyunlarınızı ucuza satın alabilir ve bir yıl boyunca ya da en azından bir sonraki satışa kadar oynayabilirsiniz.

Vana, bu tür satışlar için resmi bir programa sahip değildir, böylece yıldan yıla küresel eylemler farklı zamanlarda gerçekleşir. En büyük mevsimsel satış, kış tatili indirimi. Yaklaşık iki hafta veya Aralık ayı başlarında veya Ocak ayı başlarında sürer.

Amerikan bayramları ve etkinlikleri, örneğin Şükran Günü veya Cadılar Bayramı gibi büyük yaz satışları ve diğer küresel eylemler de yoktur.

Steam satışlarından önce bilmeniz gereken önemli bir kural var: “Günün teklifi” veya “özel teklif” değilse oyun satın almayın. Örneğin, tüm tatil satışı için, oyundaki indirim 60-30 $ arasında,% 50’ye kadar olabilir. Ancak, oyun “gün teklifi” veya “özel teklif” olarak işaretlendiğinde, indirim% 75’e kadar çıkabilir ve maliyet 15 $ olacaktır.

Sonuçlar açıktır: geçici bir teklif değilse, büyük satışlarda oyun almayın. Büyük bir indirim ile herhangi bir oyun satın almak için satışın son gününe kadar bekleyin.

Steam’de Beğeni

Sabırda çok iyiyseniz, oyunu oynayabilmeniz için önce Steam’deki istek listesine ekleyebilirsiniz. Gönüllü oyununuz satışa çıktığında, e-posta ile bir bildirim alacaksınız.

Listenizi Steam’de de tarayabilir ve her oyun için fiyat ve indirimlerini hızlıca bulabilirsiniz. Büyük bir satış sırasında ne satın alacağınıza karar verdiğinizde bunu yapmak çok faydalıdır. İstek listesini kullanarak, yalnızca sizi ilgilendiren oyunlar için fiyatları ve indirimleri görürsünüz.

Humble Bundle – iyi oyunların setleri

Humble Bundle eşsiz bir fenomendir. Bu teklif modelinde düzenli olarak iyi indie oyunlarını satın almak için “ne kadar ödersiniz?”

Şimdi oyun setleri satan farklı siteler var ve eğer özel bir şey arıyorsanız bunları ziyaret edebilirsiniz, ancak Humble Bundle hala hem indie hem de başkaları gibi kaliteli oyun grupları sunan en ünlü ve popüler kaynaktır.

Diğer dükkanlar

Daha önce, Steam 1 numaralı mağaza, satış lideriydi, ama şimdi sadece bilgisayar piyasası değil. Steam teklifleriyle rekabet edebilecek ve hatta daha iyi performans gösterebilecek başka mağazalar var.

Tüm oyunlarınızın Steam’de tek bir yerde olmasını istiyorsanız, iyi haberler var – birçok mağaza Steam tuşlarını satar, böylece oyunu başka bir sitede daha ucuza satın alabilir ve Steam hesabına ekleyebilirsiniz.
Örneğin, Amazon oyun mağazası sürekli olarak Steam satışlarından daha iyi fiyatlar sunar ve hatta çoğu için anahtarlar sunar. Green Man Gaming gibi diğer siteler de önemli indirimler sunuyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Humble Bundle sadece Huble Mağazasında, ancak diğer sitelerde de bulunabilir ve bunları Steam hesabınıza da ekleyebilirsiniz.
Bunu bilmek önemlidir, çünkü Steam her zaman en iyi fiyatları sunmaz. Değerli rekabet yaratmak için diğer siteler, ayrıca yararlı teklifler yaratır. Örneğin, Steam’de son tatil için, oyun Borderlands 2 (GOTY) 30 $ için bir indirim ile satıldı, ancak aynı zamanda, bu baskı diğer sitelerde 15 $ için satın alınabilir.

Satışları Takip Et

Bu nedenle, Steam’deki satışlardan daima haberdar olmak için istek listenizi kullanın, ancak diğer sitelerdeki kârlı paylaşımları takip etmek o kadar kolay olmayabilir. En son tekliflerin bir listesini görmek isterseniz, site gamedeals subreddit üzerindeki satışları kontrol edebilirsiniz.

indirim sitesi

Burada indirimin sadece Steam değil, aynı zamanda birçok başka site sunduğunu göreceksiniz.
Satışları takip etmenize yardımcı olacak başka kaynaklar var. Örneğin, IsThereAnyDeal.com farklı sitelerden en son teklifleri ve en iyi fiyatları toplar. Belli bir oyunu bulabilir, farklı mağazalardan fiyatlarını ve en son indirimleri ve teklifleri görebilirsiniz.

Ayrıca, tüm zamanların fiyatını ve oyunun en düşük fiyatını da görebilirsiniz. Ekonomiyi seviyorsanız ve sabırsızlık yaşamazsanız, bu oyunun fiyatı en düşük seviyesine düşene kadar tekrar bekleyebilirsiniz.

Hala orada bu oyunun satışlarının ne sıklıkta olduğunu görebilirsiniz. Ve burada satışların bir özelliğini not etmek gerekiyor. Oyuncular genellikle kendilerine satın alırken, oyunlarda nemerenoe oyunlarını satın alırlar ve daha sonra asla oynamazlar.

Neden boşa para harcıyorsunuz, çünkü oyunlar iyi bir indirim mi? Açgözlülük aç ve sadece kesinlikle oynayacağın oyunları satın al. Ve endişelenmeyin, satın almadığınız oyunlar yakında satışta tekrar görünecek.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 + = 32