5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć na iPhone’ach i iPadach

Podobnie jak kamera iPhone, mobilne edytory zdjęć stają się coraz lepsze z każdym rokiem i uważamy, że potrzebujemy mniej i mniej tradycyjnych programów komputerowych. Aplikacje z tego artykułu są bezpośrednim potwierdzeniem tego.

1. Adobe Lightroom CC

Lightroom CC to jeden z najlepszych programów do organizowania i edycji zdjęć na komputerze. Jej klient mobilny przenosi podstawowe funkcje komputera Lightroom CC na iPhone’a i iPada. Możesz swobodnie regulować parametry światła, ostrości i koloru, kadrować zdjęcia i nałożyć na nie różnorodne efekty. Ponadto Lightroom CC odczytuje pliki RAW, na które nie każda aplikacja może sobie pozwolić.

Ale program jest naprawdę otwarty po dokonaniu subskrypcji. Za 349 rubli miesięcznie Lightroom CC zsynchronizuje edytowane obrazy pomiędzy wersją mobilną i stacjonarną oraz zapewni 100 GB do przechowywania zdjęć w chmurze. Ponadto subskrybenci mogą wyszukiwać według nazw obiektów na zapisanych zdjęciach, korektor geometrii, a także możliwość edycji tylko wybranych obszarów na zdjęciach.

Program jest prezentowany w dwóch osobnych wersjach dla iPhone’a i iPada:

2. Poprawka Adobe Photoshop

Kolejna aplikacja od Adobe. Program Photoshop Fix jest względnym środowiskiem programu Photoshop przeznaczonym do retuszowania zdjęć portretowych i innych obrazów na urządzeniach mobilnych. Aplikacja zawiera wiele użytecznych i potężnych narzędzi do korygowania niedoskonałości wyglądu lub nieudanych zdjęć. Możesz zmienić kształt twarzy, maskować defekty skóry, dostosować ton i wiele więcej. A wszystko to jest bardzo wygodne do zrobienia na małym ekranie iPhone’a.

Wszystkie narzędzia programu są dostępne bezpłatnie. Jeśli masz konto Creative Cloud, możesz zsynchronizować wszystkie zmiany wprowadzone w programie Photoshop Fix z wersją pulpitu programu Photoshop.

3. Snapseed

Snapseed jest niezwykle popularny w App Store i tradycyjnie otrzymuje pochlebne recenzje z publikacji technologicznych. Z powodzeniem łączy przyjazny interfejs użytkownika i imponującą liczbę narzędzi od regulatorów ostrości i perspektywy do pędzli i funkcji korekty punktu. Za pomocą Snapseed możesz radykalnie zmienić zdjęcia do swojego gustu w kilka sekund. Poza tym aplikacja ma dobry zbiór filtrów.

I co jest szczególnie miłe, Snapseed nie zawiera reklam ani wbudowanych zakupów – dostajesz wszystkie funkcje programu za darmo.

4. VSCO

VSCO to najlepszy edytor dla leniwych. Aplikacja skupia się na szybkiej zmianie zdjęć przy użyciu różnych efektów. Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy ustawieniami ręcznymi, możesz dodawać zdjęcia do VSCO i przekształcać je za pomocą olbrzymiej liczby różnych filtrów. Należy jednak pamiętać, że większość z nich jest dostępna tylko w ramach płatnej, aczkolwiek niedrogiej subskrypcji – za 1 250 rubli rocznie.

W tym samym czasie VSCO umożliwia ręczną edycję zdjęć. Program ma podstawowy zestaw narzędzi, za pomocą których można przycinać obrazy, dopasowywać cienie, kolory, ekspozycję i inne cechy. Ponadto każdy filtr zawiera własne parametry, które można zmienić według uznania użytkownika.

5. PicsArt

PicsArt jest przeznaczony dla użytkowników, którzy aktywnie zamieszczają zdjęcia w sieciach społecznościowych. Aplikacja w pełni odpowiada najnowszym trendom, takim jak historie na Instagramie i pozwala dodawać naklejki, maski, tekst i stosować różnego rodzaju efekty do zdjęcia. Z jego pomocą można również tworzyć kolaże, wycinać fragmenty i rysować. Dodano narzędzia do korekcji kolorów, odblasków i innych charakterystyk obrazów.

W bezpłatnej wersji aplikacji wyświetlane są reklamy, ale można je wyłączyć, płacąc płatną subskrypcję za 349 rubli miesięcznie (165 rubli miesięcznie, jeśli płacisz z rocznym wyprzedzeniem). Subskrybenci mają także nieograniczony dostęp do naklejek, czcionek, tła i innych treści premium.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =