Fuchsia OS – nowy system od Google, który zastąpi Androida

Pierwsze informacje, że Google opracowuje nowy mobilny system operacyjny, pojawiły się kilka miesięcy temu. Wtedy stało się znane tylko nazwa Fuchsia OS i fakt, że będzie miał zupełnie nowe jądro, które nie używa kodu Linuksa, w przeciwieństwie do Androida.

Teraz sieć ma dodatkowe informacje o tajemniczym rozwoju Google. Przede wszystkim stało się jasne, że Fuchsia OS to nie tylko nowe jądro, ale zupełnie nowa graficzna powłoka. Otrzymała kod pseudonim Armadillo. Oto mały film, który pokazuje jego wygląd i pracę.

Oczywiście nie jest to nawet testowa wersja Fuchsia OS, więc ostateczny projekt i funkcjonalność mogą być bardzo różne. Wygląda jednak na to, że Google w końcu zdecydował się wypchnąć wszystkie aplikacje innych firm w tle i skoncentrować się na ich usługach.

Interfejs użytkownika koncentruje się wokół przewijanego pionowo ekranu głównego, na którym znajdują się wiadomości, mapy, zdjęcia, pogoda i inne usługi firmy. Wygląda i działa jak Google Now, który przejmuje kontrolę nad Twoim smartfonem.

Fuchsia OS 1

Ciekawą cechą nowego systemu operacyjnego jest możliwość pracy w trybie wielu okien. Sądząc po dostępnych informacjach, ekran można podzielić nie tylko na dwie części, jak to ma teraz miejsce w Android Nougat, ale w dowolnym innym dogodnym stosunku do ciebie. Dzięki temu Fuchsia OS będzie najprawdopodobniej doskonale przystosowana do użycia na tabletach, a nawet laptopach.

Wszystkie powyższe informacje są wstępne i dają jedynie ogólne wrażenie na temat nadchodzącego systemu operacyjnego Fuchsia. Mamy nadzieję, że Google udostępni dodatkowe informacje na najbliższej konferencji deweloperów. W każdym razie, dopóki ostateczne wydanie nowego systemu operacyjnego nie będzie trwało długo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =