Jak przełączyć się z osobistego profilu na Facebooku na profesjonalną stronę

W listopadzie 2015 r. Zniszczyłem mój profil na Facebooku. Decyzja została podjęta świadomie. Nie planowałem zerwać relacji z moją ulubioną siecią społecznościową. Cel był inny.

Zarejestrowałem się na Facebooku w marcu 2011 r. To był czas, kiedy wszyscy po prostu zarejestrowali się na Facebooku. Mój profil szybko wpisał pierwszy tysiąc znajomych.

Prośby przychodziły każdego dnia. Najpierw, zanim to potwierdziłem, spróbowałem spojrzeć na to, co pisali ich autorzy. Wtedy zacząłem akceptować wszystkie wnioski, które do mnie przyszły. Gdy mój profil zdobył 2500 znajomych, taśma rozszerzyła się do niespotykanych rozmiarów. Byłem zaskoczony: kim są ci nieznani ludzie, którzy piszą posty, które widzę? Aby jakoś rozładować taśmę, przestałem przyjmować nieznanych ludzi jako przyjaciół. Sytuacja ta nie zmieniła sytuacji: taśma pozostała trudna do odczytania, a wnioski wciąż nadchodziły.

Kiedy osiągnięto limit konta (około 5000 przyjaciół), nie byłem w stanie dodać ludzi, których znałem w rzeczywistości. Musiałem okresowo usuwać prośby o “zwolnienie trochę miejsca”. Trochę to trwało, ale nie trwało długo.

Chciałem uratować moją siłę i energię, przestać myśleć o ograniczeniu liczby przyjaciół, a także uzyskać czytelną taśmę, na której nie ma ludzi, których nie znam.

Facebook umożliwia przejście z amatorskiego sposobu komunikacji na profesjonalny i zdecydowałem się zamienić mój osobisty profil w stronę Facebooka. Aby to zrobić, kliknij link w sekcji pomocy i kliknij przycisk “Start”.

Nie rób tego, jeśli nie chcesz zamienić swojego profilu na stronę!

Muszę powiedzieć, że osiągnąłem pożądany rezultat daleko od natychmiastowych i dalekich od problemów. Spędziłem trzy miesiące na tworzeniu Facebooka i komunikacji z zespołem wsparcia. Niestety, sekcje pomocy i forum nie opisują wszystkich szczegółów i złożoności, z jakimi musiałem się zmierzyć. Wypełnijmy tę lukę.

Wskazówka 1. Uświadom sobie uzyskany wynik

W wyniku przeniesienia otrzymasz:

  1. Nowa strona bez zawartości, do której zasubskrybują wszyscy Twoi znajomi.
  2. Oczyść profil bez zawartości, przyjaciół i połączeń.

Z Facebooka wszystkie opublikowane wcześniej publikacje zostaną usunięte: twoje wpisy i komentarze znikną, a znaczniki na zdjęciach zostaną usunięte.

Po konwersji będziesz mieć dodatkowe trudności podczas korzystania z systemu. Fora także nie ostrzegają o nich:

  • Aby coś opublikować, musisz przejść z konta osobistego na stronę swojego konta (nie zawsze o tym pamiętam). Jeśli tego nie zrobisz, Twoja publikacja nie przejdzie do głównego kanału strony, ale do listy publikacji odwiedzających.

Lista publikacji odwiedzających

  • Konieczne będzie promowanie większości ich wpisów: Facebook obniża widoczność stron informacyjnych na taśmie użytkownika. Koszty reklamy wzrosną.
  • Będziesz musiał wyjaśnić osobom, które wysyłają prośby o dodanie do znajomych w twoim nowym profilu, dlaczego ich nie potwierdzasz. Niektórzy z nich są obrażeni: w RuNet odmowa dodania znajomych do sieci społecznościowej jest równoznaczna z odmową komunikacji.

Zanim przejdziesz do poniższych wskazówek, rozważ ponownie za i przeciw.

Wskazówka 2. Zaakceptuj wszystkie prośby o dodanie do znajomych

Przed konwersją mojego starego profilu wyczerpał się limit dodawania do znajomych. W tym samym czasie liczba znajomych wynosiła około 2700 osób. Pozostałe wartości to twierdzenia, których nie akceptowałem. Po zmianie profilu wszystkie zostały anulowane. Straciłem połowę widowni strony. Nie krytyczny, ale namacalny: taka strata jest przywracana wystarczająco długo.

Nie powtarzaj moich błędów. Potwierdź wszystkie prośby o dodanie do znajomych przed konwersją profilu.

Utwórz stronę na Facebooku: potwierdź wszystkie prośby do znajomych

Wskazówka 3. Pobierz informacje z Facebooka

Aby nie utracić danych bezpowrotnie, konieczne jest uprzednie archiwizowanie zapisów. Na forach napisz, że Facebook daje możliwość pobrania tych informacji w profilu, ale nie znalazłem tej funkcji w interfejsie.

Akcje pobierania danych profilu: przejdź do ustawień ogólnych konta, znajdź poniższy link, kliknij go.

Pobierz informacje z Facebooka

Wskazówka 4. Wyłącz powiadomienia

Facebook umożliwia ustawianie powiadomień dla poczty: gdy znajdziesz treść w interesującym profilu grupy lub osoby, otrzymasz e-mail. Jeśli używasz tej funkcji, wyłącz ją przed przeniesieniem profilu na stronę (aby nie wyświetlać nieinteresujących wiadomości e-mail).

Niestety, wyłączenie nie może być wykonane centralnie (jeszcze). Musisz przejść do linków zawartych w listach Facebook.

Wskazówka 5. Usuń numer telefonu

Numer telefonu można połączyć tylko z Facebookiem tylko raz. Jeśli nie usuniesz telefonu komórkowego ze starego profilu, nie będziesz mógł połączyć go z nowym profilem. Oznacza to, że nie będzie można skonfigurować weryfikacji dwuetapowej i korzystać z czatu mobilnego.

Sytuację można poprawić, kontaktując się z obsługą Facebooka, ale … Zespół pomocy udziela odpowiedzi przez długi czas. Po co rozwiązywać problem, jeśli nie możesz go po prostu stworzyć?

Usuń numer telefonu

Wskazówka 6. Utwórz wcześniej osobisty profil

Nowa strona powinna mieć twórcę. Facebook poprosi Cię o określenie profilu, który będzie miał prawa pierwszeństwa. Lepiej jest utworzyć ten profil z góry.

Wskazówka 7. Zachowaj kontrolę nad swoimi grupami

Jeśli jesteś twórcą lub administratorem grup, włącz wstępnie nowy profil w liczbie użytkowników z podwyższonymi uprawnieniami. Wszystkie prawa starego profilu po konwersji zostaną anulowane.

Wskazówka 8. Zrób listę osób i grup, których publikacje chcesz kontynuować

Na mojej taśmie nie tylko osobistych przyjaciół, ale także autorów, których publikacje uważam za interesujące do przeczytania. Niestety okazało się, że często nawet nie pamiętam ich imion. Pamiętam treść, ale nazwy nie.

Aby zapisać pole informacyjne, należy wcześniej ustalić nazwy interesujących grup i autorów. Znajdziesz je później, ale zajmie to trochę czasu i wysiłku.

Wskazówka 9. Pomyśl o zawartości pierwszego postu w nowym profilu

Aby przywrócić krąg znajomych, musisz wysłać prośby. Zastanów się nad zawartością i zawartością pierwszego posta w Twoim profilu. Twoi znajomi poczują się oszołomieni, gdy otrzymają drugą prośbę o dodanie do znajomych. Łatwiej wyjaśnić, co się stało.

Zastanów się nad zawartością pierwszego postu w nowym profilu

Czy to się opłaca? Tak, jeśli osiągnąłeś limit liczby znajomych, masz przeciążony kanał wiadomości i otrzymujesz codziennie od 10 do 15 zgłoszeń, które możesz dodać do znajomych. Wszystkie te problemy można rozwiązać, naciskając jeden przycisk.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 9