Jak przenieść zainstalowany program z jednego komputera na drugi

Pisaliśmy już wiele razy o tym, jak zapisywać i przywracać dane użytkownika. Rzeczywiście, utrata archiwum fotograficznego, kolekcji muzycznej lub ważnego tekstu na lata może być prawdziwą katastrofą. Jednak bardzo niewiele osób wie, jak zapisać swoje wygodne środowisko pracy, a mianowicie oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Program PickMeApp oferuje nam możliwość archiwizowania programów zainstalowanych na komputerze, a następnie przywracania ich dokładnie w tej samej formie, to znaczy przy wszystkich ustawieniach, w innym systemie.

Według twórców programu, ich potomstwo może poradzić sobie z 98% oprogramowania, od prostych narzędzi do złożonych pakietów oprogramowania. Opis programu określa możliwość przesyłania programów nie tylko między tymi samymi systemami, ale między różnymi wersjami systemu Windows.

2011-02-09 14h48_09

Zasada działania PickMeApp bardzo proste. Po uruchomieniu programu widzimy okno z dwupanelowym interfejsem. Po prawej stronie znajduje się lista programów zainstalowanych w twoim systemie. Zaznacz wybrany element za pomocą haczyka i kliknij przycisk na środku Uchwyć zaznaczoną aplikację. Po krótkim lub długim czasie, w zależności od wielkości wybranej aplikacji, grzechotanie dysku, wybrane oprogramowanie pojawi się na prawej liście. W wyniku tego procesu program zostanie spakowany do jednego pliku w formacie TAP, który zostanie zapisany w folderze, w którym zainstalowany jest PickMeApp.

2011-02-09 15h53_43

Po spakowaniu wszystkich niezbędnych programów można pobrać i przenieść folder do innego systemu. Po prostu wystarczy uruchomić program i odnotować w prawym panelu te programy, które muszą zostać przywrócone. Po kliknięciu przycisku Zainstaluj obok wybranego elementu niezbędne oprogramowanie zostanie zainstalowane w nowym systemie dokładnie w takiej samej formie, jak wcześniej wyglądało.

Program PickMeApp Może ci się przydać, gdy będziesz musiał przesłać oprogramowanie podczas ponownej instalacji systemu lub zakupu nowego komputera. To narzędzie i administratorzy systemu, którzy muszą zainstalować to samo oprogramowanie na wielu komputerach, mogą być zainteresowani tym narzędziem, a następnie dokonać tych samych ustawień. Jest to po prostu niezastąpione narzędzie przeznaczone dla osób, które korzystają z wyjątkowego lub rzadkiego oprogramowania, do którego nie można znaleźć instalatorów.

Pobierz PickMeApp

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 3 =