Jak usunąć lub ulepszyć rekomendacje YouTube

Rekomendacje w YouTube od dawna nie są zachęcające i pozostawiają wiele do życzenia. Najczęściej usługa po prostu przylega do kilku oglądanych filmów, a następnie oferuje możliwość obejrzenia pozostałych filmów na tym kanale lub obejrzenia czegoś podobnego. Nie podoba mi się to, a oto 3 sposoby na ulepszenie rekomendacji YouTube.

Usuwanie filmów z rekomendacji

Jeśli zauważysz nieciekawe wideo w rekomendacjach YouTube, możesz je usunąć. Usługa zapamięta Twoje życzenie i nie będzie już wyświetlać tych filmów.

Aby usunąć film z rekomendacji, kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz “Ukryj”.

Zrzut ekranu z dnia 2014-11-25 o 10.08.45

W ten sposób wygodnie jest pozbyć się nieciekawych filmów na interesujących kanałach. Jeśli chcesz pozbyć się całego kanału, przejdź do następnej metody.

Usuwanie kanału z rekomendacji

Bardziej kardynalny sposób, który usuwa nieciekawe kanały z rekomendacji. Aby to zrobić, musisz wskazać ikonę z trzema punktami po prawej stronie podpisu kanału i wybrać “Ukryj”. Działanie nie różni się od usuwania filmów z zaleceń.

usuń rekomendacje YouTube'a

Selektywne czyszczenie historii

Twoja historia oglądania wpływa również na rekomendacje wyświetlane w YouTube. A jeśli raz dostałeś od przyjaciół kilka zabawnych i głupich filmów, przygotuj się, że takie filmy mogą pojawić się w zaleceniach. Jeśli nie chcesz tego robić, musisz usunąć obejrzane filmy z historii.

Przejdź do zakładki “Viewed”, kliknij film i zobacz ikonę z trzema kropkami. Kliknij na niego i wybierz “Usuń wideo z historii przeglądania listy odtwarzania”.

Zrzut ekranu z dnia 2014-11-25 o 10.10.15

Rzadko patrzę na kartę rekomendacji na YouTube. Te wskazówki trochę zmieniły sytuację. Ale dla ciągłego efektu będziesz musiał robić to ponownie i znowu, chociaż nieinteresujące wideo staje się coraz mniej za każdym razem. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie YouTube przedstawi zaktualizowane rekomendacje z bardziej interesującą treścią.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 76