Jak zwolnić miejsce na Dysku Google

Jak zapewne wiesz, Google niedawno dołączyło do wszystkich przydziałów przydzielonych użytkownikom w celu przechowywania plików w ich usługach na pojedynczym dysku 15 GB. Tak więc, jeśli aktywnie używasz jednej z usług Google do przechowywania danych, przydzielona przestrzeń może bardzo szybko się skończyć. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić Dysk Google i uwolnić cenną przestrzeń w chmurach.

Aby dowiedzieć się, ile miejsca już zużyłeś, od tego, które zostało Ci przydzielone na Dysku Google, możesz przejść do tego linku i przesunąć kursor na wykres kołowy. Pojawi się etykietka narzędzia, która pokaże układ każdej z usług.

Wyczyść Gmaila

Jeśli jesteś użytkownikiem usługi e-mail z doświadczeniem, prawdopodobnie masz spore archiwum listów. Każda litera sama w sobie zajmuje niewiele bajtów, ale jeśli masz ich tysiące, a nawet przy dużych inwestycjach, mogą zajmować sporo miejsca. Łagodnym sposobem czyszczenia jest znalezienie wszystkich liter, które mają duże załączone pliki. To bardzo proste i pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

Druga metoda jest bardziej kardynalna i polega na odmowie użycia interfejsu internetowego Gmaila na rzecz klienta poczty e-mail na komputerze, na przykład Thunderbird. Konfigurujesz go tak, aby odbierać pocztę z konta i włączać opcję usuwania wiadomości e-mail z serwera. W rezultacie masz puste miejsce na Dysku Google i archiwum poczty w formie lokalnej, co może być bardzo przydatne z punktu widzenia prywatności.

Thunderbird

Konwertuj pliki na format Dokumentów Google

Google trochę mylił nas wszystkich, oznaczając to samo imię z dwiema różnymi usługami: pakiet biurowy online, który czasami nazywamy Dokumentami Google, oraz magazyn chmurowy dla plików takich jak Dropbox. Oto jednak, co musisz wiedzieć o Dysku Google, jeśli chodzi o ograniczenie ilości przechowywanych tam plików:

  • Pliki w formacie Dokumentów Google – dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, prezentacje, formularze – w ogóle nie zajmują miejsca w chmurze. Dlatego przechowuj jak najwięcej danych w natywnych formatach Google.
  • Wszystkie inne pliki, takie jak pliki PDF, obrazy lub dokumenty Microsoft Word, zajmują odpowiednie miejsce na Dysku Google.

Stąd możesz stwierdzić, że jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na dysku w chmurze, wtedy podczas ładowania dowolnych plików zaznacz opcję konwersji ich do formatów Dokumentów Google.

Dysk Google

Usuwanie poprzednich wersji plików

Dysk Google zachowuje poprzednie wersje plików i może zajmować dodatkowe miejsce. Jeśli zakończyłeś już edycję pliku, możesz usunąć poprzednie wersje, aby zwolnić miejsce.

Aby sprawdzić poprzednie wersje, kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Wersja. W wyświetlonym oknie możesz usunąć wszystkie wersje, których już nie potrzebujesz. Pamiętaj, że Dysk Google automatycznie usuwa stare wersje co 30 dni lub gdy ich liczba osiąga 100. Dlatego nie ma powodu, aby zajmować się tym konkretnie, z wyjątkiem sytuacji, w której musisz teraz zwolnić miejsce w chmurze.

Dysk Google

Zobacz rozmiar zdjęcia

Twoje zdjęcia z Google+ również mogą zajmować miejsce w pamięci w chmurze, ale tutaj musisz znać następujące niuanse:

  • Możesz przesyłać zdjęcia w rozdzielczości do 2048 × 2048 pikseli. Zdjęcia tej wielkości lub mniejsze nie są uwzględniane przy obliczaniu pozostałego miejsca na dysku w ogóle.
  • Nawet 15 minut filmu można zapisać w Google+ bez uwzględnienia limitu miejsca w chmurze.

Oznacza to, że przesyłając zdjęcia do Google+, nie przekraczaj tych wymiarów, chyba że chcesz zaoszczędzić miejsce. Bardzo łatwo to zrobić. Otwórz stronę ustawień Google+ i przewiń do sekcji Zdjęcia i upewnij się, że opcja Pobierz zdjęcie w pełnym rozmiarze nie oznaczone. W takim przypadku wszystkie pobrane migawki zostaną automatycznie skompresowane i nie zajmą miejsca w pamięci. To samo można zrobić w aplikacji Google+ na Androida, jeśli w ten sposób prześlesz zdjęcia do chmur.

Google+

Możesz także wyświetlać zdjęcia już zapisane w Google+ i zmniejszać ich rozmiar do bezpłatnych. Aby to zrobić, teraz jest bardzo proste za pomocą nowego narzędzia do edycji.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − 52 =