Meerkat lub Periscope – która aplikacja jest lepsza do transmisji wideo w Internecie

Testując te aplikacje, przypomniałem sobie o serii “Czarne lustro”. Fabuła drugiej serii drugiego sezonu opiera się na tym, że dziewczyna budzi się w obcym domu i nie pamięta absolutnie nic. Wylatuje na ulicę, a każda osoba, która ją spotyka, zabiera ją do aparatu smartfona. Oczywiście, ona prawie oszaleje, nie rozumiejąc, jakie społeczeństwo, w którym wszyscy ludzie patrzą na świat przez ekran telefonu. Koniecznie spójrz, seria jest tego warta.

Meerkat i Periscope to dwie aplikacje, które mogą doprowadzić nas do podobnego świata. Za ich pomocą możesz transmitować swoje życie za pomocą smartfona, a widzowie z całego świata będą Cię obserwować. Brzmi niewiarygodnie chłodno i cholernie strasznie.

Meerkat wyszedł kilka miesięcy wcześniej niż Periscope, ale ten drugi jest dobry, ponieważ właścicielem firmy jest Twitter. Porównaliśmy dwie aplikacje i zdecydowaliśmy, który z nich jest bardziej stromy.

Meerkat

Ponieważ Meerkat pojawił się wcześniej, zaczniemy od tego. Aby korzystać z aplikacji, musisz się zarejestrować, a możesz to zrobić tylko za pomocą konta na Twitterze. Przy wejściu do aplikacji natychmiast zostaniesz poproszony o utworzenie audycji, nazywając ją tak, aby widzowie mogli zrozumieć, co zamierzasz pokazać. Możesz zacząć od razu lub zaplanować na określony czas.

Podczas transmisji możesz włączyć przednią lub tylną kamerę, flash, a także otworzyć pokój rozmów, w którym odbiorcy i komunikujesz się.

IMG_3971 IMG_3972

Nadawanie można zakończyć w dowolnym momencie, a także prowadzić na Twitterze. Twoi subskrybenci otrzymają powiadomienia od momentu rozpoczęcia. Meerkat ma tabelę wyników, która pokazuje listę osób, które mają najwięcej wyświetleń i widzów. Nie znalazłem w tym żadnej konkretnej korzyści, stąd możesz przejść tylko na swoje konto na Twitterze.

IMG_3973 IMG_3974

Transmisje w serwisie Meerkat można wyświetlać z urządzeń iOS i przeglądarki, a także tworzyć tylko w systemie iOS. Istnieje nieoficjalna aplikacja dla systemu Android, ale można wyświetlać tylko bieżące transmisje.

Periscope

Peryskop ma silniejszy komponent społeczny. Tworząc konto, nawiasem mówiąc, również tylko za pośrednictwem Twittera, będzie można zasubskrybować popularnych użytkowników, a także tych, których śledzisz na Twitterze.

IMG_3975 IMG_3976

A teraz do najfajniejszych. Jeśli korzystasz z Meerkat i nie masz dużej liczby subskrybentów na Twitterze, nie możesz nawet mieć nadziei dla widzów – nie będą. W Periscope zaczynają wlewać się w dużych ilościach i z całego świata.

Po rozpoczęciu transmisji oglądałem 25 widzów po kilku minutach, a od komentarzy na początku audycji zaczęła się lekka histeria.

IMG_3978 IMG_3980

Periscope, podobnie jak Meerkat, jest dostępny tylko w wersji dla systemu iOS, ale możesz także oglądać transmisje z przeglądarki. Wkrótce obiecują aplikację na Androida.

Nie widzę powodu, by używać Meerkat, ponieważ w Periscope więcej ludzi będzie śledzić twoje transmisje. Najprawdopodobniej moc Twittera sprawi, że Periscope będzie jedyną taką usługą.

Spróbuj i powiedz, jak się czujesz. Zarówno Meerkat jak i Periscope są całkowicie darmowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 84