Najlepsze 6 bezpłatnych odtwarzaczy muzycznych na komputery Mac

Być może najpopularniejszy odtwarzacz multimedialny dla OS X, iTunes nadal pozostaje, ale z różnych powodów wielu użytkowników wciąż szuka alternatyw. Jak wiadomo, popyt generuje propozycję i widzimy dużą liczbę aplikacji, które są pozycjonowane jako substytut lub alternatywa dla rodzimego odtwarzacza Apple. Jak zrozumieć tę różnorodną odmianę i wybrać gracza, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom – powiem ci w tym artykule.

* * *

Ecoute

globalView-largeEcoute jest pełnoprawną aplikacją, ale w rzeczywistości działa jako wtyczka do iTunes. Jednak uruchomienie iTunes nie jest wymagane, ponieważ Ecoute używa tylko biblioteki multimediów, a sterowanie odtwarzaniem muzyki i innymi interakcjami z plikami jest o rząd wielkości prostsze. Ecoute obsługuje wszystkie typy plików multimedialnych, z wyjątkiem muzyki, może odtwarzać wideo i podcasty. Również Ecoute jest dobry w zbieraniu metadanych z biblioteki iTunes i wspieraniu Last.fm, a także portali społecznościowych Twitter i Facebook (do udostępniania utworów). Osobno warto zwrócić uwagę na bardzo czysty i minimalistyczny design aplikacji – dla koneserów prostoty powinien być jak.

Pobierz Ecoute

Decybel

oknoDecibel ma bardzo podobny interfejs z iTunes, ale jest obsługiwany przez więcej formatów, w tym bezstratny (FLAC, Wavpack, Ogg Vorbis i inne). Dla fanów “gałek obrotowych” Decibel zapewnia wiele ustawień i regulacji: częstotliwość próbkowania, urządzenia wyjściowe i inne układy, które pomogą zminimalizować pogorszenie jakości dźwięku. Decibel ma prosty interfejs, który zapewnia wygodną nawigację dla wszystkich elementów sterujących i jest zrozumiały nawet dla początkujących.

Pobierz Decibel

Graj

główne oknoOdtwarzanie odnosi się do aplikacji zorientowanych na użytkownika, które nie lubią kopać w ustawienia i które są mało interesujące pod względem wyglądu i wyglądu – ważne jest dla nich, aby aplikacja tylko wykonywała swoje funkcje. Gra wygląda bardzo prosto i prosto, ale to także plus – po prostu dodaj nasze pliki i słuchaj muzyki. Nic zbędnego. Gra jest rozwijana przez tę samą firmę co Decibel, stąd wizualne podobieństwo i szeroka obsługa formatów audio.

Aplikacja obsługuje funkcję zwiększania głośności, która pozwala nie martwić się poziomem głośności podczas odtwarzania “różnych” list odtwarzania. Również Play może edytować metadane plików i robi to od razu dla kilku plików (przy użyciu bazy danych MusicBrainz). Nie zapomnij o programistach i integracji z Last.fm – tutaj możesz dołączyć do specjalnej społeczności Play na Last.fm i otrzymywać rekomendacje od innych użytkowników.

Pobierz grę

Vox (recenzja)

screen800x500Podobnie jak Decibel, Vox obsługuje kilka formatów audio, w tym bezstratną. Aplikacja ma ładny przejrzysty interfejs w ciemnych kolorach, z wygodnym układem kontrolek, zarówno w trybie okienkowym, jak iw trybie mini-odtwarzacza. Wbudowany equalizer pozwala precyzyjnie dostroić dźwięk, a nawet przekonwertować utwory do 5.1 i 7.1. Ponadto Vox może współpracować z Last.fm i obsługuje AirPlay do bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Jeśli w twojej bibliotece są spacje, Vox z łatwością wypełni je za pomocą bazy danych MusicBrainz.

Jeśli wolisz nowoczesny design i funkcjonalność, prosta prostota Vox jest Twoim wyborem.

Tomahawk

Zrzut ekranu z dnia 2014-03-31 o 21.21.01Ta aplikacja, w przeciwieństwie do pozostałych, różni się między platformami i oprócz OS X, działa również na systemach WIndows i Linux. Po instalacji aplikacja skanuje i importuje całą Twoją muzykę, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie słuchania. Dodawanie nowych ścieżek odbywa się po prostu przeciągając i upuszczając do biblioteki Tomahawk lub skanując dyski zgodnie z harmonogramem.

Jedną z kluczowych funkcji Tomahawk jest obsługa wielu usług transmisji strumieniowych, takich jak Last.fm, Grooveshark, Spotify lub Rdio. Inną wyróżniającą cechą Tomahawk są tak zwane rekomendacje, które będą oparte na wyszukiwanych przez ciebie pytaniach i listach odtwarzania.

Jeśli chcesz zebrać wszystkie swoje usługi muzyczne i strumienie w jednej wygodnej aplikacji – spróbuj Tomahawk.

Pobierz Tomahawk

Winamp

4db373a1c8e25070Cóż, dzięki zasłonie, z pewnością nie mógłbym nie wspomnieć Winampa – tego ludowego odtwarzacza PC, który można porównać tylko z iTunes na Macu (jeśli nie bierze się pod uwagę różnicy w “kategoriach wagowych”). Stosunkowo niedawno pojawiła się wersja Winampa dla OS X, która może być bardzo przydatna dla przełączników, którzy nie chcą znosić iTunes. Aplikacja obsługuje prawie wszystkie popularne formaty plików audio i jest w stanie odtworzyć Twoją muzykę z płyty CD (a także ją zaimportować). Po instalacji Winamp skanuje twój dysk i sortuje wszystkie znalezione pliki (oddzielnie wideo i muzykę). Do plusów Winampa można przypisać niewiarygodną liczbę różnych wtyczek i skórek, które mogą zmienić funkcjonalność i wygląd aplikacji nie do poznania.

Mając dużą społeczność użytkowników i ciągłe aktualizacje, Winamp pozostaje dość popularnym odtwarzaczem multimedialnym, który jest dobrą alternatywą dla iTunes.

Pobierz Winamp

* * *

Jakie są twoje preferencje, drodzy czytelnicy? Czy korzystasz z iTunes lub słuchasz muzyki na komputerze Mac z aplikacjami innych firm? Opowiedz nam o tym w komentarzach, podziel się swoimi doświadczeniami z innymi czytelnikami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =