Pomysły na aplikacje, które nie zostały zaimplementowane

1. BlaBlaCar w mieście

Usługa zaprojektowana w celu świadczenia usług prywatnego przewozu poprzez poszukiwanie innych podróżnych i kierowców, którzy są “w drodze”. W przeciwieństwie do znanych usług taksówkowych, kierowcy nie muszą przechodzić certyfikacji, a taryfy nie są ustalone i ustalone na warunkach umownych.

Dlaczego nie zaimplementować

Ustawodawstwo w większości krajów przewiduje udzielanie licencji na usługi do usunięcia.

Czy warto czekać

Prawie.

2. Co masz w swojej lodówce?

Aplikacja, która rejestruje produkty w Twoim domu i oferuje przepisy na dania, które można ugotować od nich. Istnieją aplikacje (na iOS i Androida), które zalecają przepisy na składniki, ale ich funkcjonalność jest ograniczona, a praca powoduje wiele cenzur.

Dlaczego nie zaimplementować

Stworzenie takiej aplikacji wymaga dużego nakładu pracy: oprócz stworzenia działającego interfejsu dla pełnej funkcjonalności usługi, konieczne jest zintegrowanie z nią tysięcy receptur.

Czy warto czekać

Zdecydowanie warto.

3. Aplikacja do przechwytywania wideo na urządzeniach z systemem iOS

Pomysły na aplikacje
paulion / Depositphotos.com

Urządzenia z systemem Android mają dla wielu ważną zaletę – możliwość nagrywania wideo z ekranu. Ta funkcja nie jest dozwolona do użytku na urządzeniach z iOS. Istnieją różne sposoby na obejście tego zakazu, ale Apple dość jasno eliminuje istniejące luki.

Dlaczego nie zaimplementować

Ze względu na ograniczenia polityki bezpieczeństwa i prywatności Apple zabrania nagrywania wideo z ekranu urządzeń z systemem iOS.

Czy warto czekać

W formie pełnej i wygodnej aplikacji – zdecydowanie nie.

4. Nawigator dla karetek pogotowia

Obecni nawigatorzy GPS sumiennie wykonują funkcje niezbędne dla przeciętnego użytkownika, ale nie zapewniają różnych dróg liofagów: zmniejszając ścieżkę przez dziedzińce i trasy objazdów. Być może stworzenie ulepszonego nawigatora znacznie ułatwiłoby życie awaryjnych kierowców, MES i innych “pilnych” usług.

Dlaczego nie zaimplementować

Oprócz integracji usługi z istniejącymi nawigatorami, konieczne jest przeprowadzenie prac na dużą skalę w zakresie badania alternatywnych tras ruchu, a także w celu monitorowania ich znaczenia z dużą częstotliwością.

Czy warto czekać

Warto mieć nadzieję.

5. Znajdowanie ludzi w pobliżu

Dostęp do sieci i aplikacji z mapami w smartfonie nie jest panaceum, jeśli jesteś w nieznanym obszarze. “2GIS” lub Google Maps mogą wyświetlać wyjście do wybranego punktu, ale nie pomogą w wyszukiwaniu osób żyjących, które mogą pokazać Ci najprostszy sposób lub udzielać pierwszej pomocy. Ten problem będzie obsługiwany przez aplikację, która określa lokalizację najbliższego działającego urządzenia.

Dlaczego nie zaimplementować

Taka usługa narusza wszelkie wyobrażalne i niewyobrażalne prawa człowieka do poufności.

Czy warto czekać

Nie, nie jest.

6. Reshcher Lifkhaker z udziałem żywych ludzi

Lifehacker ma już usługę, która pozwala użytkownikowi określić kolor butów lub farszu do naleśników w kilka sekund, ufając generatorowi przypadkowych rozwiązań. Taka usługa z udziałem czynnika ludzkiego nie tylko rozwiązałaby odwieczne pytania oślicy Buridanu, ale także służyła jako platforma do przeprowadzania ankiet i oceny opinii publicznej.

Dlaczego nie zaimplementować

Ponieważ osoba nie zapomniała, jak myśleć dla siebie.

Czy warto czekać

Być może.


Co, Twoim zdaniem, nie wystarczy w App Store i Google Play? Podziel się swoimi pomysłami, ponieważ brzmiąca myśl jest znacznie bardziej materialna niż się wydaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 1