Tuxera NTFS dla komputerów Mac. Prosta praca z partycjami NTFS

texura_logo

NTFS, który zastąpił poprzednio używany FAT, jest standardowym systemem plików dla systemów operacyjnych Windows i pozostaje nim przez ponad dekadę. W systemie OS X używany jest ten sam system plików – HFS +. Chociaż OS X i obsługuje system plików od Microsoft, ale nie robi tego w całości.

Weźmy banalny przykład z życia. Nienormowany pracownik biurowy, który całe życie spędził na komputerze z Windows, słuchał swoich znajomych o tym, jak dobry i wygodny jest system operacyjny Apple. Nie mogąc dłużej znosić stałych błędów “Wietrznego”, ostrożnie dodaje wszystkie swoje ważne dane na zewnętrzny dysk USB, kupuje komputer Mac i zaczyna się znajomość. I wszystko idzie na pozór dobre do momentu, w którym nie ma potrzeby przesyłania czegoś na to samo medium USB. I tu pojawia się problem: system operacyjny z Cupertino nie pozwala na kopiowanie czegokolwiek na dysk. Pot załamuje urzędnika, myśli z serii “Szef, wszystko już minęło!” Kręcą mi się w głowie i rodzi się naturalne pytanie: czy coś się stało z danymi?

Nie, nic się nie stało z danymi. Tabele i dokumenty są otwarte, oglądane są filmy i odtwarzana muzyka. Może to w gruczole? I znowu – nie. Domyślnie system OS X może pracować z NTFS tylko w trybie odczytu. Jeśli chcesz coś nagrać, możesz sformatować go w HFS +. Ale co, jeśli dysk USB jest teraz używany zarówno na komputerze Mac, jak i systemie Win? To proste. Aby to zrobić, musisz nauczyć Maca pracować z NTFS, dlatego potrzebujesz świetnego narzędzia Tuxera NTFS na Maca.
Zrzut ekranu z dnia 2013-08-31 o godzinie 2.00.23

Tuxera jest czymś w rodzaju sterownika dla systemu Apple, który pomaga mu nauczyć się w pełni korzystać z systemu plików firmy Microsoft.

Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu systemu (tak, w rzadkich przypadkach, gdy trzeba ponownie uruchomić komputer Mac), ustawienia Tuxera pojawiają się w standardowej aplikacji ustawień w sekcji “Inne”. Tutaj możesz go usunąć. Możesz przeglądać zakładki z ustawieniami, ale jeśli nie jesteś pewien, co robisz, nie zmieniaj niczego. Teraz sterownik Texura jest włączony zamiast standardowego i automatycznie montuje wszystkie zamontowane dyski.

Zrzut ekranu z dnia 2013-08-31 o wartości 2.38.52

To wszystko. Po tych prostych operacjach wszystkie dyski podłączone do OS X z systemem plików NTFS będą “jak natywne”. Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności.

Nasz pracownik biurowy może być spokojny. Teraz, gdziekolwiek połączy swój zewnętrzny dysk, będzie działał zarówno w czytaniu, jak i pisaniu.

Zrzut ekranu z dnia 2013-08-31 o godzinie 2.00.05

Tuxera NTFS dla komputerów Mac wykorzystuje “inteligentne” buforowanie, więc twoje dane będą przesyłane wyjątkowo bezpiecznie z maksymalną prędkością.

Oczywiście istnieją inne tego rodzaju programy, na przykład Paragon NTFS na Maca lub darmowe analogi, ale osobiście często zauważyłem spadek prędkości w pierwszym, a drugie nie działają bez tańców z tamburynami. Tak więc dla naszego pracownika biurowego, kierowca z Tuxera jest doskonałym rozwiązaniem, które po prostu działa.

Zalety:

  • po prostu działa
  • mały rozmiar
  • są ustawienia
  • Rosyjski interfejs
  • wersja demo (15 dni)

Wady:

  • O 50% droższe rozwiązanie od Paragon

Możesz pobrać i kupić wersję demo na stronie internetowej Tuxera

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 3 =