Usługa Opera VPN jest zamknięta. Wybierz jego zamiennik

Firma OSL Networks ogłosiła, że ​​usługa Opera VPN zakończy działanie 30 kwietnia. Alternatywnie programiści sugerowali użytkownikom przejście na usługę SurfEasy, kupując abonament na rok z rabatem w wysokości 80%. Właściciele kont Opera Gold będą mogli bezpłatnie otrzymać abonament na rok. Usługa jest dostępna w systemach Windows, macOS, Android i iOS.

To smutna wiadomość, szczególnie dla użytkowników Telegram, którzy będą musieli przykręcić kulami do swoich urządzeń, jeśli nie chcą rozstawać się ze swoim ulubionym komunikatorem. Aby uczynić życie nieco łatwiejszym, Lifehacker wybrał kilka alternatywnych opcji: płatnych i darmowych.

Płatne

1. Silna sieć VPN

To jeden z pionierów wśród usług VPN. Za 10 USD miesięcznie dostajesz ponad 600 serwerów w 20 krajach. Polityka prywatności nie pozwala użytkownikom pisać dzienników.

Mimo to Strong VPN jest jedną z najbardziej popularnych i niezawodnych usług. Wszystkie dane są szyfrowane przy użyciu protokołu OpenVPN, więc nie martw się o ich ochronę. Można również korzystać z protokołów SSTP, L2TP, IKEV2, IPSec i PPTP. Jeśli zapiszesz się na rok, będzie to znacznie tańsze. Usługa jest dostępna w systemach Windows, macOS, Android i iOS.

Przejdź do oficjalnej strony →

2. IPVanish VPN

Główna siedziba tej usługi znajduje się również w Stanach Zjednoczonych, których przepisy nie zobowiązują firm do przechowywania informacji o użytkowniku. Pracownicy uważają bezpieczeństwo danych za główne zadanie, dlatego nie udostępniają go stronom trzecim.

Oprócz wysokiego poziomu niezawodności z protokołami OpenVPN, PPTP i L2TP / IPsec, ta usługa oferuje również dużą szybkość.

Możesz zainstalować klienta na macOS, Windows, iOS i Android. Usługa oferuje abonament na 1, 3 lub 12 miesięcy. Okres próbny nie jest przewidziany, ale możesz zwrócić pieniądze w ciągu siedmiu dni.

Przejdź do oficjalnej strony →

3. PureVPN

Prosta, niezawodna i funkcjonalna usługa VPN z dużą bazą serwerów. PureVPN zapewnia szybką i niezawodną ochronę za pomocą algorytmu AES 256.

W razie potrzeby można uzyskać dedykowany adres IP w jednym z krajów, w których znajduje się serwer VPN. Ponadto usługa zapewnia technologię Split Tunneling. Oznacza to, że możesz jednocześnie wysyłać ruch przez tunel VPN i ominąć go.

Usługa jest dostępna w systemach Windows, macOS, Android i iOS. PureVPN nie ma bezpłatnego okresu próbnego, ale możesz zwrócić pieniądze w ciągu siedmiu dni.

Przejdź do oficjalnej strony →

4. VyperVPN

Jeden z mastodontów rynku usług VPN. Zapewni to wysoką szybkość pracy, niezawodną ochronę danych i pełną poufność w Internecie. GoldenFrog, który rozwija projekt, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, sam opracował większość technologii.

VyperVPN pozwala zmniejszyć rozpoznawalność protokołu VPN w sieci. Ponadto usługa ma dedykowany serwer DNS, dostępny tylko dla użytkowników VyperVPN. Ponadto programiści dają użytkownikowi możliwość zainstalowania serwera VPN na dowolnym komputerze.

Przejdź do oficjalnej strony →

5. NordVPN

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych, NordVPN jest po prostu dla Ciebie. Jest to jedna z najlepszych usług VPN na świecie, która zapewni użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa i szybkość połączenia.

Firma opiera się na terytorium Panamy, co oznacza, że ​​dane użytkowników nie są przechowywane na serwerach. Ponadto usługa umożliwia utworzenie tunelu za pośrednictwem kilku serwerów w różnych krajach. Nie możesz martwić się o bezpieczeństwo danych.

NordVPN obsługuje język rosyjski i jest dostępny w systemach Windows, macOS, Android i iOS.

Przejdź do oficjalnej strony →

Bezpłatny

6. hide.Me

Prosta i łatwa w użyciu usługa. Do szyfrowania wykorzystuje wszystkie standardowe protokoły: IKEv2, PPTP, L2TP, IPsec, OpenVPN, Softether, SOCKS i SSTP. Jeśli chcesz przeglądać witryny anonimowo, możesz skorzystać z wbudowanej przeglądarki.

Darmowa wersja daje użytkownikom tylko 2 GB miesięcznie. Ponadto możesz wybrać tylko trzy kraje do połączenia.

Przejdź do oficjalnej strony →

7. TunnelBear

Dzięki niemu możesz łączyć się z serwerami w 20 krajach. TunnelBear nie wymaga konfiguracji, wystarczy utworzyć konto.

Darmowa wersja jest ograniczona do 500 MB miesięcznie. Ale dla użytkowników Twittera jest niewielka premia: jeśli udostępnisz rekomendację w sieci społecznościowej, dostaniesz kolejny gigabajt. Możesz to robić co miesiąc.

Usługa jest dostępna dla systemów Windows, macOS, iOS i Android, a także dla rozszerzeń Chrome i Opera.

Przejdź do oficjalnej strony →

8. Windscribe

Bezpłatna wersja tej usługi oferuje użytkownikowi 10 GB, wbudowany bloker reklam, zaporę ogniową i szeroki wybór ustawień zabezpieczeń. Szyfrowanie danych odbywa się za pomocą protokołu AES 256.

Klient jest dostępny w systemach Windows, macOS, Android i iOS, a także rozszerzeniach dla przeglądarki Chrome i Firefox. Jeśli chcesz, możesz subskrybować, co obejmuje nieograniczony przepływ danych i serwerów w 20 krajach do wyboru. To prawda, tylko dziewięć krajów jest dostępnych w wersji darmowej.

Przejdź do oficjalnej strony →

9. Hotspot Shield VPN

Główne zalety Hotspot Shield to 750 MB ruchu dziennie, a także możliwość automatycznego łączenia się z VPN, jeśli korzystasz z Internetu w niezabezpieczonej sieci. Szyfrowanie danych odbywa się za pomocą algorytmu OpenVPN.

Kolejną cechą usługi jest kompresja danych. Dzięki temu transfer informacji jest szybszy. W zasadzie do codziennych zadań wystarcza darmowa wersja. Minusem jest brak możliwości wyboru kraju do połączenia.

Przejdź do oficjalnej strony →

10. Zwiększ prędkość

Ta usługa zapewnia stabilne działanie Internetu w każdych warunkach. Wynika to z technologii, które pozwalają urządzeniu przełączać się między różnymi typami połączeń bez utraty sygnału.

Oznacza to, że możesz oglądać wideo na YouTube w domu i kontynuować na ulicy, ale sygnał się nie kończy. Możesz również ustawić źródło połączenia podstawowego i drugorzędne. Z minusów: za darmo otrzymujesz tylko 1 GB ruchu. Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp, będziesz musiał subskrybować.

Przejdź do oficjalnej strony →

Z jakich usług VPN korzystasz? Udostępnij w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 + = 85