15 technológií budúcnosti, ktoré sa čoskoro stanú obľúbenými

1. Chytré okuliare

Sklo Google – inteligentné okuliare od vyhľadávacieho giganta. Stali sa dostupnými v polovici roka 2014. Jediným dôvodom, prečo sa táto technológia ešte nestala populárnou, je cena. Ak chcete nakupovať inteligentné body od spoločnosti Google, budete musieť minúť 1 500 dolárov.

Ale nevyhadzujte inteligentné body. Kedysi si nie všetci mohli dovoliť mobilné telefóny. Takí titáni ako Microsoft a Sony pracujú na svojich zariadeniach. To znamená, že v blízkej budúcnosti môžete sledovať videá s tuleňmi počas ranného jogu.

2. Smart Data

Automatizácia je jednou z hlavných úloh, ktoré riešia moderné technológie. Aj keď väčšina procesov je v našich dňoch automatická, musíme robiť niečo ručne. Napríklad pridajte informácie do zoznamu kontaktov v telefóne. Pravdepodobne nebudete musieť urobiť sami sami.

RelateIQ už pracuje na technológii, ktorá vytvorí kontakt založený na informáciách o aktuálnom zozname kontaktov, poštovej schránke a správach. Nakoniec všetko, čo potrebujete, je meno osoby. Na telefóne sa zobrazia všetky informácie.

3. Nositeľná elektronika

Chytré okuliare a hodinky sú zariadenia, ktoré nás spájajú s vonkajším svetom. Existujú však technológie, ktoré nás spájajú s našim telom. Vyrábajú ich veľké vedecké inštitúty, korporácie a malé firmy. Ide o slúchadlá, ktoré merajú srdcovú frekvenciu, šošovky, ktoré monitorujú hladinu cukru v krvi a tetovanie s technológiou NFC.

Potom, čo vývojári sú schopní vykonať tieto gadgets dostupné na trhu je plný rôznych implantátov, ktorý bude čítať dôležité informácie v reálnom čase a zobrazenie na rovnakej inteligentné okuliare.

4. Smart home

Táto technológia sa už stala realitou. Chladničky vám povedia, ktoré výrobky sa skončia a rúra môže byť ovládaná pomocou vášho smartfónu.

V budúcnosti sa rúra naučia zahriať jedlo počas jazdy v domácnosti a chladnička si objedná potravu. V tejto chvíli sa môžete sústrediť na dôležitejšie veci.

5. Virtuálna realita

Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR – to je úplne nový zážitok z hry. Samozrejme, sci-fi na dlhú dobu flirtuje s témou virtuálnej reality, ale kto o ňom vážne myslel?

Herní vydavatelia a vývojári trávia milióny rozpočtov, aby nám poskytli nové skúsenosti z virtuálnej reality. VR zariadenia majú veľa rásť: sú objemné a majú veľa drôtov, ale začiatok je položený. Čoskoro budeme môcť ísť kdekoľvek na svete bez toho, aby sme opustili domov.

6. Holografické obrázky

Pamätajte na holografické rozhrania v “Star Wars” a “Special Opinion”? Teraz sa táto technológia nezdá nič viac fantastická.

Rozsah holografickej projekcie je obmedzený nielen na hry a médiá. Predstavte si kontaktné šošovky, ktoré premietajú obraz do sietnice. Ľudia s problémami s videním môžu lepšie vidieť bez operácie.

7. Neurointerface

Podobnosť neurointerferácie už dlho existuje a úspešne sa používa v medicíne. Quadriplegika – ľudia s úplnou paralýzou tela – rozprávajú cez neurointerface pomocou počítača.

Samozrejme, technológia je ďaleko od dokonalosti. Avšak s rozvojom neurotechnológií sa paralyzovaná osoba môže vrátiť do spoločnosti a žiť celý život.

8. Univerzálne služby

Univerzálne služby
Dodávka jedla s pomocou univerzálnej služby

Globalizácia internetu dosiahla neuveriteľný rozsah. Prístup k sieti môže byť takmer kdekoľvek na svete av prípade úspechu veľkého projektu Ilona Mask bude internet k dispozícii všade.

Niet divu, že existujú také služby ako Uber. Jedná sa o taxi, ktoré môžete zavolať takmer v akejkoľvek krajine pomocou mobilnej aplikácie. V poslednej dobe sa spoločnosť Uber zapojila do dodávky potravín. Čoskoro budú univerzálne služby ešte viac.

9. Digitálna distribúcia

Svet sa rýchlo mení. Pred asi 15 rokmi sme si nedokázali predstaviť, že už nemusíme ukladať stoh CD s hudbou, filmom a domácimi hrami. Steam a online kiná nás nahradili výletom do obchodu. Namiesto nového albumu vašej obľúbenej kapely je jednoduchšie zakúpiť predplatné hudobnej služby za podobnú cenu a získať prístup k celej diskografii.

Samozrejme, digitálna distribúcia nedosiahla svoj vrchol a mnohí naďalej používajú fyzické médiá, ale takí ľudia sú stále menej.

10. Roboty

Robotika za posledných 10 rokov sa pohybovala ďaleko dopredu. Samozrejme, že až do ukončenia bude trvať dlhšie ako desať rokov, ale stroje, ktoré môžu niesť ťažké a monotónna práca na svojich pleciach titánu, bude k dispozícii v blízkej budúcnosti. Napríklad vďaka spoločnosti Boston Dynamics.

11. Biopalivá a obnoviteľné zdroje energie

Biopalivá a obnoviteľné zdroje energie
Solárne batérie sú zdrojom obnoviteľnej energie šetrnej k životnému prostrediu

Takmer určite sa v nasledujúcich 30 rokoch úplne presunieme z fosílnych zdrojov energie na obnoviteľné. Ropa a plyn budú jeden deň koniec, ale slnečná a veterná energia – nie. Okrem toho sú solárne panely oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu.

12. Bezdrôtový prenos energie

Zariadenia a technológia každý rok spotrebujú viac energie, takže musíme zabezpečiť nepretržité zásobovanie. Bezdrôtové nabíjanie telefónu je len začiatok.

Izrael už testoval cestu, ktorá zaťažuje elektrický automobil počas jazdy. Spoločnosť Apple tento rok patentovala technológiu, ktorá umožní nabíjanie smartfónu cez Wi-Fi. Ak inžinieri nemôžu vytvoriť dostatok priestranných batérií, budú musieť urobiť tak, aby sa vôbec nevypúšťali.

13. 5G-Internet

5G-Internet

Neustále rastúci objem internetového prenosu určuje tempo rozvoja mobilných sietí. Instant messenger, videohovory, video a 4k strimingovym služby vyžadujú novú technológiu prenosu, takže vzhľad 5G-Internetu v blízkej budúcnosti je neodvratný.

14. Umelá inteligencia

Vytvorenie plnohodnotnej umelej inteligencie je len otázkou času. Toto bude zlomom vo vývoji ľudskej civilizácie, po ktorej sa svet navždy zmení.

V skutočnosti sa umelecká inteligencia už nedá dosiahnuť, najmä rýchlym tempom vývoja neurónových sietí. Strojové vzdelávanie už dosiahlo vysokú úroveň a je schopné veľa, vrátane písania skriptov, kníh a piesní.

Samozrejme, programy nefungujú tak dobre, ako by sme chceli, ale neurónová sieť je vynikajúcim príkladom toho, ako sa pohybujeme správnym smerom.

15. Grafen

V roku 2004 bol uvoľnený prvý list grapénu. Odvtedy sa vedci snažia nájsť spôsob, ako masový materiál vyrobiť.

Grafen je univerzálny materiál s výnimočnými vlastnosťami. Môže byť použitý takmer vo všetkých oblastiach nášho života. Vysokorýchlostný prenos dát, filtre na čistenie vody a dokonca aj nerozbitný prípad inteligentného telefónu sú všetci grafen. Keď sa výroba tohto materiálu uvádza do prevádzky, čakáme na ďalšiu priemyselnú revolúciu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =