Ako používať príbehy Instagram: vyčerpávajúci sprievodca

nadácie

Vytváranie príbehu

Ak chcete pokračovať v uverejňovaní príbehov, musíte posunúť prst zľava doprava na obrazovku na domovskej stránke služby Instagram (kde čítate kazetu). Ak chcete nasnímať fotografiu alebo natočiť video, musíte kliknúť na kruh v spodnej časti obrazovky a smerom nadol môžete otvoriť okno na výber média z knižnice. Existuje ďalší spôsob, ako vytvoriť príbeh: vyberte kartu svojho účtu (kde sa zobrazujú vaše fotografie) a kliknite na + vedľa profilovej fotky.

Režimy snímania

Instagram Stories podporuje päť režimov snímania.

  • Živé vysielanie. Výberom tohto režimu môžete vysielať z fotoaparátu vášho smartfónu. Po vysielaní môžete video zdieľať v aplikácii Instagram.
  • Normálny režim. Rýchle klepnutie urobí fotografiu, dlhé stlačenie odstráni video.
  • Boomerang. “Boomerangy” sú krátke animované animácie. Tento režim je vhodný na snímanie dynamického videa.
  • Napísať späť. V tomto režime môžete natočiť video opačným smerom.
  • Voľné ruky. V tomto režime rýchle klepnutie spustí 15 sekúnd snímania a nemusíte držať tlačidlo nahrávania.

filtre

Výber filtrov v príbehoch Instagram je malý, ale spravidla stačí. Filtre môžete zmeniť striedaním vľavo alebo vpravo.

Podporované formáty fotografií a videí

Fotografie a videá v príbehoch Instagram – vertikálne. Počas importu sú orezané horizontálne mediálne súbory. Ak chcete vybrať požadovanú oblasť fotografie na publikáciu v príbehu, môžete použiť rámček na orezávanie v štandardnom editori fotografií. Maximálna doba trvania videa je 15 sekúnd. Nezabúdajte, že pri importovaní bude dlhšie video znížené. Načítajte si históriu iba tých obrázkov a videí, ktoré boli nasnímané za posledných 24 hodín.

masky

Ďalším príbehom Instagram z Snapchatu. Ak chcete prejsť na masky, musíte klepnúť na ikonu napravo od ikony zmeny fotoaparátu.

nálepky

Ak chcete príbehu pripojiť k nálepke, musíte po fotografovaní kliknúť na príslušnú ikonu alebo jednoducho potiahnuť prst po obrazovke.

Geografické, teplotné a časové nálepky

V prvom riadku obrazovky výberu nálepky sa môžete rozhodnúť pridať históriu geodátov, aktuálnu teplotu v mieste, kde sa nachádzate, a čas publikácie.

Pridanie Selfie k príbehu

Na ďalšom riadku obrazovky výberu nálepky sa nachádza ikona s fotoaparátom. Výber tejto nálepky vám umožní urobiť selfi a integrovať ju do príbehu. A hranice fotografie môžu byť rozmazané a podčiarknuť biely rámik. Pomocou tejto funkcie môžete vytvoriť vtipné koláže alebo vyjadriť svoj názor na to, čo je zobrazené v histórii, s pomocou radostnej alebo odsúdenej grimasy.

Zmeňte veľkosť štítku

Ak chcete, aby nálepka bola väčšia alebo menšia, použite dva prsty. Ak vyberiete “nálepku”, prsty ju znížte alebo zriedite, aby ste ju zväčšili.

Prilepte nálepku k prvku videa

Vyberte niektorú z nálepiek, kliknite na ňu a držte prst po dobu niekoľkých sekúnd. Časový posuvník sa zobrazí pred vami. Vyberte druhú s prvkom, ku ktorému chcete prilepiť nálepku, zadajte požadované miesto a veľkosť “nálepky” a kliknite na “Pripojiť”. Nálepka bude teraz pripojená k vybranému video objektu.

Pridajte značku hash

Ak chcete priradiť históriu značiek hash, môžete v texte použiť vytvorenie štítku, ale je jednoduchšie vybrať príslušnú nálepku. Klepnutím na ňu zmeníte štýl zobrazenia značky hash. Keď vaši priatelia vidia štítok, budú môcť kliknúť na jedno kliknutie na publikácie označené rovnakou značkou.

Rýchly výber samolepiek

Aby ste pri vyhľadávaní svojej obľúbenej nálepky neprechádzali obrazovkou pri každom výbere, posuňte prst doprava. Pred otvorením zoznamu nedávno použitých “samolepiek”. Existuje samostatná skupina samolepiek, ktoré sú vhodné najmä pre portréty. Ak chcete prejsť k nim, prejdite prstom doľava.

Odstránenie samolepiek

Ak chcete odstrániť náhodne pridanú nálepku, kliknite na ňu a podržte prst. V spodnej časti obrazovky bude ikona odpadkového koša, a tu budete musieť presunúť ďalšiu “nálepku”.

kreslenie

Ak chcete prejsť do výkresu, kliknite na príslušnú ikonu medzi ikonou nálepky a textom v okne úpravy histórie.

Typy kartáčov

Používateľ má štyri kefy.

  • Bežná kefa. Rovnaká základná kefa z akéhokoľvek grafického editora.
  • Značka. Rozlišuje sa v tvare štetca a stupňa priehľadnosti.
  • Štetec s neonovým zdvihom. Vyzerá to ako bežná kefa, ale s výberom farby mŕtvice. Hlavná farba zostáva biela.
  • Kefa s dúhou. Jedna kefa – sedem farieb.

Môžete tiež vybrať gumu.

Veľkosť štetca

Veľkosť kefy sa upraví pomocou špeciálneho posúvača, ktorý sa otvorí kliknutím na ikonu s tromi bodkami v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Výber farieb

Pri kreslení je k dispozícii aj výber farieb kefky: sú umiestnené v spodnej časti. Presun medzi troma štandardnými paletami môžete pretiahnuť doľava alebo doprava. Ak chcete vybrať farbu, držte prst v jednom z kruhov.

vyplniť

Ak chcete vyplniť priestor rámčeka jednou farbou, vyberte kefu, stlačte a podržte prst kdekoľvek na obrazovke. Po naplnení môžete otvoriť časť fotografie alebo videa pomocou gúm.

text

Ak chcete začať písať, vyberte ikonu “Aa” napravo od ikony výkresu.

Styly a zarovnanie

Ak chcete upraviť farbu a veľkosť textu, musíte vykonať rovnaké činnosti, ako pri kreslení pomocou kefy. Rozsah písania sa dá zmeniť aj pomocou dvoch prstov.

V ľavom hornom rohu sa pri písaní zobrazí tlačidlo s nastavením odsadenia. Môžete umiestniť nápis vľavo, vpravo alebo uprostred. Druhé funkčné tlačidlo pri písaní je písmeno A v poli. Kliknutím naň môžete prepínať medzi troma štýlmi zobrazovania nápisu.

3D textový efekt

Ak chcete dať textu efekt objemu, vytvorte dva rovnaké nápisy, ale v rôznych farbách. Usporiadajte ich takmer na seba, s miernym posunom: získate 3D text.

Používateľská značka

Ak chcete označiť používateľa v histórii, pri vytváraní štítku zadajte symbol @. Začnite písať prezývku a Instagram vám ponúkne možnosti spomedzi vašich priateľov. Približne rovnakým spôsobom môžete pripojiť hashtags: pre tento účel použite symbol #.

ostatné

Zachovanie príbehov

Ak ste v profile Instagram, kliknite na tri body v pravom hornom rohu. Ak chcete zachovať svoje príbehy automaticky, prejdite na nastavenie príbehu a posuňte posúvač “Uložiť publikované fotografie” do aktívnej pozície.

Pridávanie hudby do Instagram Stories

Funkcia pridania hudobného doprovodu k videu v Instagram Stories chýba. Ale stále existuje spôsob, ako pridať zvuk do príbehu. Mnohí si všimli, že hudba, ktorá sa hrá na vašom smartphone, nie je prerušená pri prezeraní príbehov iných ľudí. To isté funguje pri vytváraní videa: stačí zahrnúť skladbu do streamingovej služby alebo napríklad do sociálnej siete “VKontakte” a začať natáčať príbeh.

Otočte video

Keď publikujete históriu videa, vyhnite sa odrezaniu okrajov videa, môžete použiť špeciálne aplikácie, ktoré otáčajú video o 90 stupňov.

Publikuje sa v histórii starých fotografií a videí

Ak ste s publikáciou neskoro a 24 hodín od okamihu natáčania už prešiel, nahrajte fotografiu alebo video pomôže trochu triku. Stačí poslať potrebné fotky alebo videá do seba v WhatsApp a uložiť. Existuje jednoduchšia cesta – pomocou špeciálnych aplikácií.

Publikujte dlhé videá

Ak chcete nahrávať videá dlhšie ako 15 sekúnd v histórii, použite akýkoľvek editor videa. Môžete odstrániť niektoré segmenty, rozdeliť film na niekoľko častí alebo zvýšiť jeho rýchlosť. Používatelia zariadení so systémom iOS ponúka aplikáciu App Store aplikáciu, ktorá automaticky rozdeľuje dlhé video na niekoľko 15-sekundových segmentov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3