Fuchsia OS – nový systém od spoločnosti Google, ktorý nahradí Android

Prvé informácie, ktoré spoločnosť Google vyvíja nový mobilný operačný systém, sa objavili pred niekoľkými mesiacmi. Potom vyšlo najavo, len názov Fuchsia OS a že sa bude jednať o úplne nové jadro sa nepoužíva, na rozdiel od Android, Linux kódu.

Teraz má web ďalšie informácie o záhadnom vývoji spoločnosti Google. Po prvé, bolo jasné, že Fuchsia OS nie je len nové jadro, ale úplne nové grafické shell. Dala jej kódové meno Armadillo. Tu je malé video, ktoré dokazuje jeho vzhľad a prácu.

Samozrejme, že to nie je ani testovacej verzie Fuchsia OS, takže konečný dizajn a funkčnosť môžu byť veľmi odlišné. Zdá sa však, že Google sa nakoniec rozhodol, aby sa zasadila aplikáciou all-party niekde v pozadí, a zameriava sa na svoje služby.

Užívateľské rozhranie je sústredený okolo vertikálnej rolovacie hlavnej obrazovky, na ktorých novinky karty, mapy, fotografie, počasie a ďalšie služby spoločnosti. Vyzerá a funguje ako Asistent Google, ktorý ovláda váš smartphone.

Fuchsia OS 1

Zaujímavou funkciou nového operačného systému je schopnosť pracovať v režime viacerých okien. Na základe dostupných informácií, obrazovka môže byť rozdelená nielen na dve časti, ako je v súčasnosti vykonáva v Android nugát, ale aj v akomkoľvek inom vhodnom pomere vás. Takže Fuchsia OS bude s najväčšou pravdepodobnosťou perfektne prispôsobená pre použitie na tabletách a dokonca aj na notebookoch.

Všetky vyššie uvedené informácie sú predbežné a poskytujú iba najobecnejšiu predstavu o nadchádzajúcom Fuchsia OS. Dúfame, že spoločnosť Google bude zdieľať ďalšie informácie na najbližšej konferencii vývojárov. V každom prípade, kým bude konečné vydanie nového operačného systému ešte dlho.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − = 72