Kaip pasirinkti USB “Mac” atmintinę

Kai “flash” įrenginys elgiasi netinkamai arba yra būtina visiškai ištrinti jo turinį, įprasta formatuoti diską. Ši procedūra pašalina visus duomenis ir dažnai atkuria įprastą įrenginio veikimą.

Formatavimo metu kompiuteris raginamas pasirinkti failų sistemą (FS). Tai yra būdas, kaip duomenys yra tvarkomi “flash drive”. MacOS vartotojas gali pasirinkti iš šių sistemų: MS-DOS (FAT), ExFAT arba OS X Extended.

Labai svarbu suformatuoti diską, kuris labiausiai tinka jūsų aparatinei įrangai. Pažiūrėkime, kokia “flash” disko failų sistema bus “Mac” optimali ir kodėl.

Failų sistemų tipai ir jų funkcijos

MS-DOS (FAT) – taigi macOS ragina FS, žinomą Windows vartotojams kaip FAT / FAT32. Jis suderinamas su bet kokiais kompiuteriais, taip pat palaikoma konsolių ir namų apyvokos prietaisų, tokių kaip vaizdo kameros ar net seni medijos leistuvai.

Dėl visapusiškumo MS-DOS (FAT) turi svarbų trūkumą: failai, suformatuoti šioje failų sistemoje, negali būti rašomi didesni nei 4 GB.

ExFAT – Naujesnė FS, palaikoma macOS aplinkoje, pradedant nuo X 10.6.5 versijos, o Windows – su XP SP2. Akivaizdu, kad šio formato trūkumas gali būti laikomas suderinamumo su ankstesnėmis operacinių sistemų versijomis trūkumu. Be to, ne visi USB įrenginiai palaiko “ExFAT”. Na, priduria, kad jis gali dirbti su failais didesnis nei 4 GB.

“Mac OS Extended” (žurnalas) suteikia maksimalų suderinamumą su flash disku su macOS ir yra numatytoji standžiųjų diskų failų sistema Mac kompiuteriuose. Naudojant “Mac OS Extended” (leidžiamas žurnalas), nėra jokių įrašomo failo dydžio apribojimų. Tuo pačiu metu ši “FS” nepalaiko “Windows” ir daugelio USB įrenginių.

Taip pat galite pamatyti galimų FS sąrašą “Mac OS Extended” (jautrus byloms, žurnalas). Jis skiriasi nuo ankstesnio tik jautrumu registre. Pavyzdžiui, failai hello.txt ir Hello.txt tokioje failų sistemoje bus laikomi kitokiais. Jei jums to nereikia, pasirinkite įprastą “Mac OS Extended” (leidžiamą žurnalą).

NTFS – Kitas FS, su kuriuo galite susidurti. Šiame diske formatuoti failų kiekio apribojimai nėra suderinami su “Windows”. Tačiau macOS failuose, įrašytuose į tokią “flash drive”, galima žiūrėti tik be rašymo galimybės. Be to, kai kurie USB įrenginiai nepalaiko NTFS.

Kokią failų sistemą turėčiau pasirinkti?

Kaip matote, disko failų sistemos pasirinkimas priklauso nuo to, kuriuos įrenginius naudosite. Jei naudojate tik “Mac” ir kitas “Apple” technologijas, pasirinkite Mac OS Extended (“Journaled”).

“Mac” ir “Windows-PC” “ExFAT” yra puikus.

Jei norite pasiekti USB blykstės įrenginio suderinamumą su didžiausiu USB įrenginių skaičiumi ir nenorite rašyti daugiau nei 4 GB failų, pasirinkite MS-DOS (FAT).

Kaip pakeisti failų sistemą

Norėdami pakeisti diskų įrenginio FS, formatuokite jį naudodami Disk Utility. Nepamirškite, ši procedūra sunaikina visus duomenis.

Tačiau pirmiausia patikrinkite dabartinę “flash drive” failų sistemą. Norėdami tai padaryti, tiesiog paleiskite “Disk Utility” ir pasirinkite diską kairėje skydelyje. Po to ekrane bus rodoma išsami informacija apie “flash drive”, įskaitant jo FS tipą, kurį galima pamatyti šalia disko pavadinimo.

Jei dabartinė failų sistema jums netinka, spustelėkite mygtuką “Ištrinti” viršutiniame skydelyje. Pasirodžiusiame lange pasirinkite naują FS ir spustelėkite “Ištrinti” dar kartą. Po kelių sekundžių ši programa pakeis flash disko failų sistemą.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1