Sukčiavimas internete: kaip jūs galite būti apgauti socialiniuose tinkluose

“VKontakte”, “Facebook”, “Klasiokai”

Labdaros fondai ir privati ​​gydymo kolekcija

Gydymuose ir pagalbos žmonėms rinkimuose nėra nieko blogo, tačiau šis klausimas labai pasikeičia, kai kalbame apie sukčiavimą. Sukčiavimai naudojasi įvairiomis schemomis pinigams surinkti, o tik vienas rezultatas – pinigai gaunami iš trečiosios šalies paskyros, o ne gydymui ar paramai.

Prieš siųsdami pinigus į fondą ar asmenį, patikrinkite:

  • Išsamios pajamų ir išlaidų ataskaitos.
  • Informacija apie tai, kokiomis lėšomis bus naudojamasi, taip pat galutinis mokesčių skaičius.
  • Informacija apie asmenį ar fondą, kuris renka lėšas.

Jei nesate tikras arba negalite rasti reikalingos informacijos, tiesiogiai užduoti klausimus, susijusius su fondu. Sąžiningos organizacijos jums pasakys apie save ir savo darbą. Nesąžiningi asmenys dažnai sukuria emocinį triukšmą be išsamios informacijos. Lėšų sąrašai, kuriais galima pasitikėti, yra tinklalapiuose “Duoti gyvybę” ir “Visi kartu”.

Paskyros užgrobimas

Beveik kiekvienas iš mūsų gavo pranešimų, prašydamas pagalbos sudėtingoje situacijoje. Sukčiai išsiskiria tuo, kad jie prašo padėti tik pinigais. Tokiais atvejais įsibrovėliai jaučia pasitikėjimą savo artimaisiais ir draugais, susiduria su įvairiomis istorijomis.

internetinis sukčiavimas: paskyros užgrobimas
Sukurta paskyra

Jei tai jūsų artimas draugas, paskambinkite į jo mobilųjį telefoną ir paklauskite apie tai, kas nutiko. Jei retai bendraujate, paprašykite faktų ir telefono numerio, kuriuo galite susisiekti.

Neperduokite pinigų asmeniui, kol su juo nekalbate asmeniškai.

Jei norite apsaugoti paskyrą nuo įsilaužimo, patikrinkite slaptažodį. Patikimas slaptažodis susideda iš 9 ar daugiau simbolių, kuriame yra didžiosios raidės, skaičiai ir simboliai. Tos pačios taisyklės taikomos ir paštui, kuriai registruota sąskaita.

Sukčiavimo programos ir svetainės

Sukčiavimas apsimetant internete – tai tam tikras sukčiavimas internete, kurio metu vartotojai gauna neteisingas programas ir svetaines.

Už sukčiavimą, užpuolikai sukuria populiarios svetainės ar programos kopiją ir aktyviai ją platina. Pasakojimas apie nuorodą gali būti labai skirtingas: nuo pranešimų apie puslapio lankytojus iki pavojingų intymių nuotraukų nutekėjimo grėsmių. Bet kokiu atveju neapsaugokite nuorodų ir programų iš nepažįstamų žmonių.

Prieš spustelėję nuorodą įsitikinkite, kad adresas yra teisingas. Sukčiai dažnai naudoja savo darbe klaidas. Pavyzdžiui, adresas vkontakte.w6.ru Tai netaikoma socialiniam tinklui “VKontakte” ir gali būti naudojamas sukčiavimui.

Šiuolaikinės naršyklės turi apsaugą nuo sukčiavimo ir įspėja naudotoją apie svetainės nesaugumą. Beje, būkite atsargūs – phishing plitimo per SMS.

Laimėti prizai ar staigus paveldėjimas

Jums bus paprašyta sumokėti už dovaną ar advokato darbą, kuris parengs paveldėjimo dokumentus. Dovanų schema dažnai taikoma naudotojams, kurie dalyvauja renginiuose, kuriuose dalyvauja reposts. Groti sukčiai gali ką nors padaryti: nuo nemokamo manikiūro iki automobilio ir buto Maskvoje.

Norėdami išsiaiškinti sukčiavimą, pakanka paklausti įrodymų, kad laimėjo jūs, o ne kažkas kitas.

sukčiavimas internete: atkreipia dėmesį
Susirašinėjimo fragmentas

Grupės “Aš duosiu už nieko”

Grupėse “Aš atiduosiu” dalyviai siūlo keistis arba tiesiog dovanoti nereikalingus dalykus. Jei norite gauti nemokamą elementą, bendruomenės narys pateikia jam reikiamą įrašą. Po tam tikro laiko, donoras pats pasirenka asmenį iš tų, kurie dalijasi ir derasi dėl sandorio.

Vaikų žaislai, naktiniai staleliai ir patiekalai nesukelia įtarimų, tačiau dažnai galite pasipiktinti skelbimais apie brangų namų apyvokos ir skaitmeninę įrangą. Jūs galite išskirti sukčiavimą pagal šiuos kriterijus:

1. Uždarytos pastabos ir nepakankamas parašas skelbimuose. Šiose grupėse dalyviai bendrauja ir klausia įdomių klausimų apie produktą. Grupių sukčiai pastabos yra uždarytos.

2. Jūsų prašoma sumokėti už pristatymą. “Tai jau tavo reikalas, tiesiog reikia sumokėti už pristatymą”, – teigia nesąžiningi donorai. Tikro gyvenimo metu žmonės neapsiribos nereikalingų dalykų perdavimu.

internetinis sukčiavimas: mokėjimas už pristatymą
pikabu.ru

3. Visų dalykų perkėlimas neįvyksta tiesiogiai. Šių grupių administravimas sandoryje nedalyvauja, bet sukčiavimo grupių sandoriuose pasitaiko garantas. Garantas – tarpininkas tarp gavėjo ir donoro. Jis įspėja jus apie sukčiavimą, tada prašo apmokėti už jūsų paslaugas ir pristatyti prekes. Vėliau garantas praneša, kad pardavėjas pasirodė esąs nesąžiningas ir grąžina jums pristatymo kainą, bet jis nekompensuoja jo paslaugų kainos.

4. Sukčiai naudoja nuotraukas iš interneto. Tik tuo atveju patikrinkite vaizdus paieškoje.

sukčiavimas internete: skelbimas

internetinis sukčiavimas: nuotrauka parduotuvėje
Nuotrauka internetinėje parduotuvėje

Instagram

“Instagram” labai skiriasi nuo kitų socialinių tinklų, todėl sukčiavimo schema yra kitokia.

Vienas iš naujausių – suklastotų sąskaitų sukūrimas su nemokamais firminiais daiktais ar nuolaidomis. Padarysite kopiją, užpildysite klausimyną, gausite pranešimą apie laimėjimą ir piniginės numerį, per kurį galėsite sumokėti už pristatymą. Kai profilis renka pakankamai pinigų, užpuolikai jį pašalina.

Sukčiavimas internete: Instagram internetinis sukčiavimas:

Jei abejojate, ar profilis yra autentiškas, rašykite tiesiai į oficialios parduotuvės atstovus. Jie jums pasakys, ar tai yra tikras veiksmas ar paprastas santuokos nutraukimas.

Kitas schema – sąskaitos, skirtos čekių mėgėjams ir abonentams. Tokie profiliai siūlo nedidelį mokestį, kad jūsų puslapis būtų populiarus, o po to, kai perkeliama reikalinga suma, bus prarasta. Čia dirba tik vienas patarimas – neapsigaukite.

Twitter

Įkurta Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkaiDabar naršo žmogaus-bot sąveikos: aptikimas, įvertinimas ir apibūdinimas. , kad robotų dalis “Twitter” yra 9-15%. Tai apie 48 milijonus vartotojų.

Schemos sukčiavimo Twitter yra panašus į visus kitus socialinius tinklus, tačiau yra skirtumas. Vieno čivitaliaus dydis yra 140 simbolių, todėl vartotojai yra plačiai paplitusios nuorodos, skirtos sutrumpinti nuorodas. Ir sukčiai jį naudoja. Trumpa nuoroda neparodo pradinio puslapio adreso, todėl iš anksto neįmanoma suprasti, į kurią svetainę naudotojas juda.

Trumpą nuorodą galite paslėpti sukčiavimo ir piktybiškų svetainių.

Interneto sukčiavimas:
Naudojant trumpą nuorodą šlamštas

Todėl neturėtumėte spustelėti nuorodos, jei turite abejonių dėl to platinančio profilio.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1