Facebook: grupları veya sayfaları kullan?

Pek çok kullanıcının zaten ürünlerine, hizmetlerine ve sadece kendilerine tanıtımı konusunda oldukça başarılı oldukları Facebook’a “taşınmış” olduğu bir sır değil. Ama herkes bu yola en iyi nasıl başlayacağını bilmiyor. Oluşturmak için daha iyi olan şey, bir marka, mağaza, blog, kendiniz veya favori kediniz için bir grup veya sayfa mı?

lifehacker, facebook, lifehacker.ru, grupların ve sayfaların oluşturulmasının daha iyi olduğu bir sayfa veya grup, facebook'taki farklılıklar, lego
© fotoğraf

Facebook Grubu

İlk olarak, bir Facebook grubu nedir? Bir grup, insanların birbirleriyle iletişim kurabileceği, bilgi paylaşabileceği ve etkileşimde bulunabileceği, ancak yalnızca belirli bir konu veya fikir içinde yer aldığı bir topluluktur.

Gruplar harika pazarlama araçları olabilir. Grubun ana işlevlerinden biri, belirli konular hakkında gerekli bilgileri hedef kitleye ulaştırmaktır. Bazı kullanıcılar sayfayı aynı amaçla kullanır. Ancak grubun artığı, yalnızca sizden gelen davetleri alan veya çeşitli kriterlere sınırlı erişime sahip olanlar için erişimi kısıtlayabilmenizdir.

Facebook Sayfası

Gruplardan farklı olarak, sayfalar herkese açıktır. Temel olarak, çeşitli içerikler veya bireyler tarafından, bir şekilde sayfa konusuyla ilgilenen herkes için açık kaynaklar olarak düzenlenir (taraftarlar, hayranlar vb. İçin). Şirketiniz hakkında olabildiğince fazla insan görmek istiyorsanız, bir Facebook sayfası oluşturmalısınız.

Facebook Grupları ve Sayfaları: Özellikleri Karşılaştır

Fonksiyonların küçük bir karşılaştırmalı analizi, sadece kendi seçiminde hala belirlenmemiş olanlara uyacaktır. Peki, daha iyi olan ne bir grup mu, sayfa mı?

Toplu mesajlaşma
Grupların en dikkat çekici özelliklerinden biri, bu grubun tüm üyelerine doğrudan Facebook kullanıcılarının gelen kutularına mesaj gönderme yeteneğidir. Fakat bir sınır var – 5000’den fazla katılımcı yok. Yani, amacınız bilgiyi olabildiğince çok insan arasında yaymaksa, bu işlev sizin için belirleyici olmayacaktır.

Arama motorları tarafından indeksleme
Her iki sayfa ve grup endeksli. Ancak yöneticiler, çeşitli uygulamalar (örneğin, Static FBML) kullanarak arama motorları için sayfaları optimize edebilir. Bu, grupların Google tarafından dizine alınmadığı anlamına gelmez. Bilgi akışını gruplar halinde kontrol edebilir ve bu, arama motorlarında indeksleme için yeterli olacaktır.

Paylaşılan bir konudaki yayın
Facebook, sayfa, grup, cankurtaran, lifehacker.ru

Grupların ve sayfaların diğer bir işlevi, mesajların katılımcıların yayınlanması olasılığıdır. Facebook’taki kişiler durumlarını güncellediklerinde (duvarda yazdıkları bir şey), arkadaşlarınız bu güncellemeleri görecekler. Gruplar ve sayfalar tam olarak aynı işleve sahiptir. Bu durumda kimin avantajı olduğunu daha da söylemek zor. Ancak, yöneticilerin sayfalarında biraz daha fazla hak ve kullanıcı etkinliğini yönetebilirler.

Akışlarda kayıtları hedefleme
Facebook farklı sayfalar ve gruplar, Facebook, ipuçları, cankurtaran, lifehacker.ru nasıl kullanılır

Kullanıcıların iletişim kurduğu dile bağlı olarak kayıtlara erişimi filtrelemek mümkündür. Yani, İngilizce konuşan hayranlarınız varsa, elbette, sadece İngilizce olarak bilgi edinmelerini istersiniz. Hala Rusça okuyamıyorlar. Tıpkı tüm ebeveynlerin İngilizce’deki karmaşık düzeni anlayamadığı gibi. Bu özellik, haber akışının tıkanmasını önlemeye ve belirli bir içeriği son kullanıcıya sunmaya yardımcı olur.

Uygulama Desteği
Biri sayfalardan gruplar arasındaki en büyük farklar Sayfaların uygulamaları içerme yeteneği var. Uygulamalar, bunları sayfaya entegre eden yöneticiler tarafından kullanılabilir. Örneğin, Statik FBML uygulamasıyla, yöneticiler bir sayfa için özel sekmeler oluşturabilir. Yani, bu durumda, uygulamalar Facebook sayfa yöneticileri için etkinlikler için çok geniş bir alan yaratır.

Erişim Kısıtlaması
Facebook, sayfa, grup. etkin satışlar. internet pazarlama, cankurtaran, lifehacker.ru
Grupların sayfalar üzerindeki avantajlarından biri, katılımcıların akışını, yani bu gruba erişimi düzenleme yeteneğidir. Üç tür grup vardır: açık, kapalı ve gizli. Açık gruplar, sayfalarla aynı şekilde çalışırlar – herkes tarafından birleştirilebilirler. Kapalı grup olsa da, arama sonuçları Facebook’ta görünür, ancak yöneticiler sizi gruba dahil edip etmemeye karar verir. Arama yoluyla bulamayacağınız gizli gruplar, onlara erişim sadece bir davetiye gönderildiyse elde edilebilir.

Gelen Kutusunda Etkinlikler
Facebook sayfalarıyla çalışma konusundaki eksiklerden biri, kullanıcı posta kutularına etkinlik mesajları gönderememesidir. Bu bilgileri yayınlamak sadece sayfanın üyelerini, kendi başına rasshariv yapabilir. Kullanıcılarınızın oldukça büyük bir yüzdesi güncellemeyi görse de, geri kalanı bildirilmeyecek. Ancak, bilgileri olabildiğince çok kullanıcıya yaymak için Facebook reklamlarını kullanabilirsiniz.

Gruplarda, grubun her üyesine etkinlik davetiyeleri göndermek mümkündür. Ama yine de sayı 5.000 kullanıcıyla sınırlıdır.

Metriği dahil ettik
Facebook sayfalarında “Sayfa Trendleri” adlı harika bir özellik var. Yöneticilerin sayfalarındaki “demografik” bilgileri izlemelerini sağlar – belirli yayınları ve fotoğrafları beğendikleri kullanıcıları takip etmek, etkinliklerini izlemek.

lifhhaker, Facebook'ta gruplar ve sayfaların kullanımı hakkında tavsiye, lifehacker.ru

Tanıtım gereçleri

Şirketinizin sayfasını (veya kişisel sayfanızı) Facebook’ta müşterileriniz arasında tanıtmak istiyorsanız, özel bir widget size yardımcı olacaktır. Fakat gruplar halinde maalesef böyle bir olasılık yoktur.

Şu anda, sayfa yöneticileri için, yalnızca sayfanın hayranlarının widget’ı mevcuttur. Geri kalanlar gelişmekte.

Vanity URL’leri
Ve son özellik Vanity URL’leri (“usernames” olarak da adlandırılır). Bu, kullanıcıyı doğrudan Facebook sayfanıza yönlendiren benzersiz bir URL’dir. Gruplarda böyle bir özellik yoktur, çünkü çeşitli tartışmalar ve bilgi yayma amaçlıdırlar ve marka bilincini veya kamuoyunu yetiştirmek için değildirler. Fikir, Facebook’ta reklam vermeyi basitleştirmektir. Örneğin, müşterilerinize daha fazla bilgi için Facebook nokta nokta eğik “işim” e gitmelerini söyleyebilirsiniz.

Sonuç

Ve sonuç olarak küçük bir karşılaştırma tablosu Facebook Sayfaları Gruplar
Facebook grupları, sayfalar, karşılaştırmalı tablo, grup ve sayfaların avantaj ve dezavantajları

Ve facebook sayfasında Lifehacker.ru hakkında unutma!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + = 25