Fotoğraflarınızı ve videolarınızı bulutta depolamak için en iyi iOS uygulamaları

İPhone kamera son yıllarda çok daha dik hale geldi, bu yüzden resimler ve özellikle videolar çok daha fazla disk alanı kaplıyor. Eğer hevesli bir fotoğrafçıysanız ve çok fazla vurursanız, özellikle 64 gigabaytlık bir modeliniz yoksa, bellek eksikliğiyle ilgili durum size aşina olmalıdır. Ayrıca, cihazın kaybolması veya zarar görmesiyle tüm fotoğraflarınızın ve videolarınızın kaybolacağını ve bu konuda hemfikir olmadığınızı unutmayın.

Alan eksikliğinden kaçınmak ve verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmeyi bırakmak için özel çevrimiçi hizmetleri ve bulut depolama alanını kullanabilirsiniz. Şimdi bir çok şey olduğunu ve sizin için uygun olan ideal çözümü bulmanızı kolaylaştırmak için, böyle bir planın en popüler uygulamalarını küçük bir şekilde derledik. Bu makalede okumanı tavsiye ederim.

* * *

Flickr

Flickr, kullanıcıların fotoğrafları depolamak için 1 terabaytlık disk alanı sağlayan Yahoo tarafından geliştirilen tamamen ücretsiz bir hizmettir. Uygulamanın yardımıyla fotoğraf çekebilir, video kaydedebilir, anında bulutta su basabilirsiniz. İstenirse, tüm fotoğrafları yüklemek istemiyorsanız veya yalnızca en başarılı olanları bırakmak istiyorsanız, yedeklemelerin oluşturulma aralıklarını ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafları saklamanın yanı sıra, servis (ve buna bağlı olarak, uygulama) bunları arkadaşlarınızla paylaşmanıza veya halka açık erişime açmanıza olanak tanır. Ayrıca, diğer Flickr kullanıcılarından milyonlarca güzel fotoğrafa erişebileceksiniz. Ne yazık ki, Flickr uygulaması iPad’de mevcut değildir, ancak web sürümünü her zaman Safari’den kolayca açabilirsiniz.

Ana amacınız fotoğrafların tam olarak saklanmasıysa ve uygulamanın iPad sürümünün eksikliğinden hiçbir şeyiniz yoksa, seçiminiz Flickr.

500px

500px, Flickr gibi, fotoğrafçılardan oluşan bir topluluktur, ancak 500px ile fotoğraflarınızdan biraz para kazanabilirsiniz. Ücretsiz olarak haftada en fazla 20 fotoğraf indirebilir veya ücretli bir abonelik seçebilir ve bu kısıtlamayı kaldırabilir ve ek olarak, meraklı gözlerden saklanacak fotoğraflarınızın özel koleksiyonlarını oluşturmak gibi ek işlevler alabilirsiniz. Ayrıca, 500 pikselin faydaları, uygulamanın mükemmel tasarımını ve uygulamanın tam iPad versiyonunun varlığını içerir.

Çok fazla resim çekerseniz ve küçük bir aylık abonelik almıyorsanız, bu şekilde saklamak ve fotoğraflarınızdaki ek kazanç seçeneği ile ilgilenebilirsiniz.

Carousel by Dropbox (incelemesi)

Fotoğraflarınızın çarpıcı bir galerisi oluşturabileceğiniz Dropbox’tan yeni bir uygulama. Otomatik yükleme fonksiyonu sayesinde, Carousel fotoğraf yedeklemeyi unutmanıza ve onların güvenliği konusunda endişelenmenize izin vermez. Ayrıca, uygulamanın yardımıyla arkadaşlarınızla iletişim kurabilir ve onlarla yeni fotoğraflar paylaşabilir, doğrudan Dropbox hesabınıza götüreceğiniz resimleri kaydedebilirsiniz. Carousel, Dropbox için sadece güzel bir resim galerisi olduğundan, disk alanı miktarı hesabınızda bulunan toplam görüntü sayısına eşit olacaktır. Tüm yeni kullanıcılar için 2 gigabayt olacak, bu da istenirse başvuruları veya ücretli abonelikleri çekerek genişletilebilir.

Şu anda, Carousel sadece iPhone için kullanılabilir ve iPad desteğine ihtiyacınız varsa, bu en iyi seçenek olmayacaktır. Ancak, etkin bir Dropbox kullanıcısıysanız ve bulutta etkileyici miktarda disk alanı varsa, belki de Carousel iyi bir seçim olacaktır.

Google+

Google+ ayrıca fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yükleyebilir ve bu da depolamalarını düzenlemeyi kolaylaştırır. İndirdiğiniz tüm içerik gizlidir ve paylaşmaya karar verene kadar meraklı gözlerden gizlidir. Disk alanından tasarruf etmek için, fotoğraflarınız daha büyük tarafta 2048 piksel çözünürlükte yüklenecektir (bunu daha sonra değiştirebilirsiniz). Tam çözünürlükteki fotoğraflar bilgisayardan indirilebilir, ancak bunun için bir hesap açmanız gerekeceğini unutmayın. Ayrıca, Google + ‘nın gücü, fotoğrafları düzenlemek ve anında değişiklik yapmak için oldukça fazla fırsat sunmaktadır.

Google Drive’ı veya İnternet devi diğer ürünlerini kullanırsanız, Google+, benzersiz araçlarıyla mükemmel bir seçenek olacaktır.

Amazon Cloud Drive

Amazon Cloud Drive, Amazon hesabınızı kullanmanıza ve fotoğraflarınız için beş adet ücretsiz gigabaytlık disk alanı sağlamanıza olanak tanır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi, Amazon Cloud Drive da yedekleri unutmanızı sağlayan ve hiçbir şeyin kaybolabileceği konusunda endişelenmeyen otomatik bir fotoğraf yükleme işlevine sahiptir. Uygulama süper şık bir arayüze veya ek özelliklerin bolluğuna sahip değildir, ancak kullanımı çok basittir ve fotoğraflarını saklamak için ihtiyaç duyan kullanıcılara mükemmel uyum sağlar.

Eğer “çörekler ve ruhu” her türlü hayranı değilseniz ve aynı zamanda bir Amazon hesabınız varsa – mükemmel seçim Amazon Cloud Drive olacaktır.

(üzerinden)
* * *

Ve amaçlarınız için ne tür bir bulut seçtiniz, sevgili okuyucular? Koleksiyonumuzda favori var mı? Bu yorumlarda dikkat etmeyi unutmayın!

Herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya öneriniz var mı? Yorumlara hoş geldiniz – Her zaman konuşmaktan ve yardım etmekten memnuniyet duyuyorum. Bizimle kalın, gelmek için daha fazlası var!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 2