İfadeleri Kılavuzu: onları anlamak ve utanç verici bir duruma girmemek

İfadeler o kadar sıkıca hayatımıza girdi ki, onlarsız alfabesi eksik görünüyor, mesajlar kuru ve kopuk görünüyor. Ama bu türden anlamsız ve çocukça basit bir maddede bile, emojinin düzeni olarak, incelikler vardır.

Farklı suratlar ne anlama geliyor?

İfadeler-nesnelerle her şey basittir: tasvir ettikleri şeydir. Bir top bir toptur, bir alarm saati bir alarm saati ve düşünecek bir şey yok. Ama yüz gülümser, görev daha karmaşık hale gelir. Yaşayan insanların yüzlerindeki duyguları her zaman doğru olarak tahmin edemeyiz, kolobokların fizyognomisi hakkında ne söyleyebiliriz? Anlamları belli olan ifadeler vardır:

– Eğlenceli, kahkaha, neşe, sevinçli.

– üzüntü, üzüntü, ıstırap, hoşnutsuzluk.

– Oynak ruh hali, alay.

– sürpriz, şaşkınlık, şok, korku.

– Öfke, kızgınlık, öfke.

gülümsemeleri ve bunun gibi birçok başka – tüm olası aileler ve romantik sendika varyantları.

Fakat ifadeler arasında ve anlamları arasında, anlamsız olarak yorumlanabilen ve hatta tamamen çıkmazlara yerleşenler var:

gülümseme – Bu gülümseme üçte – bir kişi, iki – bir kişinin akışında, ama yükselen kaşlar yüzünden ve ağrılı ağızdan çarpılmamış Apple cihazlarının versiyonunda, genellikle gözyaşlarına gülme olarak algılanır. Onunla doğru: Onları keder göstermek istiyorsun ve yanlış anlaşılacaksın.

– Bu gülümseme sessiz olmalı. Bunun yerine, sadece ölümüne korkuyor.

gülen şeytan – Spriteful dick ile emodzhi daha fazla veya daha açık bir şekilde (“cehennem gibi öfkeli”), mutlu şeytan bulmacalar biraz. Muhtemelen, sadece öfkeli değil, aynı zamanda rakibinizin mezarında nasıl dans edeceğini de tahmin ediyor. Ve belki de, sadece özgünlüğü göstermek ve sıradışı bir gülümseme ile bir gülümseme göndermek istediniz.

Emoji – Üç bilge maymunun hiçbir şey görmemesine, duymadıklarına ve tam olarak bilgeliklerinden dolayı konuşmadıklarına rağmen, bu bulmacalar gözlerini, ağzını ve kulaklarını utanç, şaşkınlık ve şokla kapatır.

emoji mühürler – sıradan koloboksların yeterince etkileyici olmadığını düşünen ve duygularına duygu eklemek isteyenlerin bir dizi kedi gülümsemesi.

gülen el – “merhaba” ve “hoşçakal” yerine elinizi sallayabilirsiniz.

emoji eller – Elleri kaldırdı, neşeli tebrik ya da glee jest.

emoji eller – Hem samimi hem de alaycı.

emoji namazı – Eğer bu resimde bir dua jestinde katlanmış elleri görürseniz, o zaman emoji sizin için “teşekkür ederim” veya “yalvarıyorum” anlamına gelebilir. Eğer burada “beş ver” görürseniz, o zaman çok neşeli bir insansınız.

gülen parmak – yükseltilmiş bir işaret parmağı mesajın önemini vurgulayabilir veya muhatap soruyu kesmek için bir istek ifade edebilir veya belki de sohbetteki önceki mesaja işaret edebilir.

gülen parmak – şans için kenetlenmiş parmaklar.

gülümseme hurma – birisi için bir “dur” ve birileri için “beş ver!”

gülümse – Hayır, bu bir truffle değil. Truffle bile yok.

emoji goblinleri – ogre ve Japon goblini. Birisi her zamanki şeytanlardan yeterince yokmuş gibi görünüyor.

emoji burun – yalancı. Burnu her seferinde Pinokyo gibi büyür.

emoji gözler – Bu yaygın ve şaşkınlıkla bakan gözlere ve sürtünmenin gözlerine ve hatta göz kamaştırıcı bir gözle bakıyor. Birisi fotoğrafa yorumlarda böyle bir surat gönderirse, fotoğrafın iyi olduğundan emin olabilirsiniz.

emoji gözü – ve bu sadece bir göz ve seni izliyor.

gülen ay – Genç bir ay ve dolunay. Özel bir şey gibi görünmüyor, ama bu gülümsemeler, yüzlerin ürkütücü ifadeleri için onlara değer veren hayranlarına sahipler.

emoji kızı – Morda çok yaygın bir kız. Onun jestleri OK (başın üstündeki kollar), “hayır” (çapraz kollar), “merhaba” veya “cevabı biliyorum” (el yukarı kaldırılmış) anlamına gelir. Bu karakterin birçok bulmacaya sahip olduğu başka bir poz var – emoji kızı. Resmi versiyona göre, yardım masası çalışanını sembolize ediyor. Görünüşe göre, eline şehir kütüphanesine nasıl ulaşılacağını gösteriyor.

ifadeler – ayrıca, iki düşman yüzünü de görüyorsunuz, muhtemelen düşmanca? Ama tahmin etmediler: Apple’ın ipuçlarına göre, bu utangaç bir yüz ve inatçı bir yüz. Kim düşünürdü!

Bu arada, emoto’yu açarsanız ve imleci ilgilendiğiniz gülümseme üzerinde hareket ettirirseniz, mesaj penceresindeki ifadeler için macOS’ta ipuçlarını görebilirsiniz. İşte burada:

Smiley değerleri

Gülümsemenin anlamını öğrenmenin bir başka yolu da yardım için emojipedia.org web sitesine başvurmaktır. Üzerinde sadece ifadelerin detaylı yorumlarını değil, aynı gülümsemenin farklı platformlarda nasıl göründüğünü de görebilirsiniz. Birçok beklenmedik keşifler bulacaksınız.

Farklı platformlarda smileler

Uygun suratlar

1. Gayri resmi yazışmalarda

Komik sarı yüzler, ruh hali kadar çok bilgi paylaşmadığınız kişisel bir sohbet odasında uygundur. İfadeler yardımıyla şakaya güler, sempati duyacak, yüzler oluşturacaksın. İşte duygular yer.

2. Duygular, kenara sıçradığında ve yeterli kelimeler olmadığında

Bazen, hayatımızda çok önemli bir şey olduğunda, duygular bizi patlatacak kadar çok üzer. Daha sonra Facebook’ta duygusal bir yazı yazıyoruz ya da Instagram’da göz kamaştırıcı bir fotoğraf hazırlıyoruz ve gülümsemelerin cömert bir şekilde saçılmasıyla süsliyoruz. Birisi bundan hoşlanmayacaktır elbette, ama şimdi, tüm canlı hisleri kendiniz boğmak için? Ana şey, şiddet içeren duyguların kamusal bir tezahürünü kötüye kullanmak değildir: bu, aboneleri yabancılaştıracak ve yeterliliğiniz hakkında şüphe uyandıracak.

3. Bir yazışmayı bir çalışma yazışmasında imzalamak

Bu, acil tepki gerektiren önemli mesajlar vermenin çok basit ve kullanışlı bir yoludur. Örneğin, emoji işaretleri bu amaçlar için harika. Ancak, şirketinizde hangi durumların acil olarak kabul edildiğini ve bunun için ne tür bir gülümseme kullanacağınızı önceden kabul etmeniz gerekiyor.

Bunu aşmak çok önemli değil: Acil durumlarla ilgili mesajlar için bir gülen yüzünüz varsa, acil sorular için ikinci, önemli haberler için üçüncü, daha sonra tüm çalışma yazışmaları hiç kimsenin görmediği bir Yeni Yıl çelenkine dönüşecek.

İfadeleri olmayan daha iyi olduğunda

1. İş yazışmasında

İş, duygular için bir yer değildir. Burada sakinlik, konsantrasyon ve profesyonellik gerekir. İyi niyetinizi vurgulamak veya durumla ilgili endişelerinizi ifade etmek istiyorsanız bile, bu amaçlar için kelimeler kullanın, gülümsemeyin.

2. Yabancılar ile iletişim kurarken

Özellikle smiley jestleri ile ilgilidir. Örneğin, emoji büyük parmak , Onaylamak istediğiniz, Yunanistan veya Taylandlı bir kişiyle olan iyi ilişkinize son verecek. Neden, o jestle onu cehenneme yolladın.

Bu nedenle, muhatabınızın ulusal kültürünün özellikleri hakkında derin bilginiz olmadığından emin değilseniz, risk almayın.

3. Tuhaf bir şekilde, duyguları ve duyguları tartışırken

Duygular ciddi bir konudur. Sadece sohbet etmiyor, ama ruhunu açıyor ya da önemli bir şeyi paylaşıyorsan, kelimeler duygularını ve deneyimlerini gülümsemeden çok daha doğru bir şekilde iletecek. “Sen benim dünyadaki herkesten daha da sevimlisin”, üst üste ondan fazla kalp demek. Sonunda, sadece bir kalbin var, ona verirsin.

İfadelerin ana madde değil, bir baharat olduğunu unutmayın. Mesajınıza anlamlılık kazandırmak için çok az bilgiye ihtiyaçları var.

Emoji dili

Günümüzde neredeyse hiç kişisel yazışmaların gülümsemeden mümkün olmadığı gerçeğinden yola çıkarak, emoji’nin dilin bağımsız bir parçası haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bazen onlar bile kendi dillerini değiştiriyormuş gibi yaparlar: sadece ifadeleri kullanarak bütün bir mesaj yazabilirsiniz. Popüler Amerikan televizyon dizisi Ellen Degeneres’de, konukların sözlerin bir kısmının emoji ile yer değiştirdiği bir cümleyi okumaya davet edilen özel bir değerlendirme listesi vardır:

Ve burada tahmin etmenizi önerdiğimiz filmin adı şifrelenir:

emoji gizemi

Seçeneklerinizi yorumlarınıza gönderin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + = 13