Instagram, tam bir masaüstü uygulaması yayınladı

PC uygulaması, kullanıcıların hesabını, akıştaki fotoğrafları görüntülemesine, mesaj gönderip almasına, profili ve ayarları değiştirmesine izin verir. Buna ek olarak, masaüstü uygulamasının web sürümünden farklı olarak, Facebook için yazılarını paylaşma fırsatı veriyor.

Ama Instagram’ın ana işlevi – fotoğrafların yayınlanması – oldukça fazla kesiliyor. Sadece tabletiniz veya dokunmatik ekranlı ve kameralı bir PC’niz varsa bir gönderi oluşturabilirsiniz. Böylece sabit diskten fotoğraf yükleyemezsiniz.

instagram pencereleri

Uygulama arayüzü henüz PC ekranları için uygun değildir. Sadece ekranın ortasını kaplar, yanlarında çok fazla boş ve işe yaramaz alan bırakır. Web sürümünde yapıldığı gibi marjda, fotoğrafla ilgili yorumlarda görüntüleyebilirsiniz. Buna ek olarak, Instagram Hikayeleri işlevi düzgün şekilde çalışır. Yeni bir “geçmiş” eklerken, uygulama çöküyor. “Canlı karo”, “Başlat” menüsünde çalışmaz. Teoride, fotoğrafı dönüşümlü olarak hesabınızdan görüntülemelidir, ancak bu gerçekleşmez.

Genel olarak, Instagram’ın masaüstü sürümü ideal olmaktan uzaktır, ancak tüm eşitsizliklerin bir sonraki güncellemelere eklenebilmesi mümkündür.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 9 = 1