İPhone 6 Plus’ın artıları ve eksileri iPhone 6’nın sahibi gözüyle

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmasından bu yana iPhone 6’yı kullanan Creator Tumblr ve Instapaper Marco Arment, son zamanlarda British Isles’ı ziyaret etti. Önceden ihmal ettiği ve birçok yeni şey keşfettiği iPhone 6 Plus’ı da beraberinde götürdü. Onun deneyimi, her zamanki “altı” hayal kırıklığına uğrayanlar için ve iPhone 5 / 5s ile hala yürümek ve hangi modeli güncellemek için karar vermeyenler için değiştirmeyi düşünen için ilginç.

Arment, iPhone 6’yı kullandı ancak yolculuk sırasında operatöre yerel bir sim kartla kullanılmak üzere bir telefona ihtiyaç duymadan telefona ihtiyacı vardı, bu yüzden eski iPhone 5’ler ile test uygulamaları için satın alınan iPhone 6 Plus arasında seçim yapmak zorunda kaldım. En kötü kamera ve daha küçük bir pil ile kalmak istemedi, bu yüzden iPhone 6 Plus’ı seçti. Dahası hikaye Marco’nun yüzündendir.

İPhone 6 Plus hakkında iyi olan nedir?

  • özerklik. Kullanım senaryosunda, pil ömründe yaklaşık olarak% 50-75 oranında, iPhone 6’ya kıyasla öğlen saatlerinde şarj edilmem gerekiyordu; bu süre sonunda şarjın, günün sonuna kadar, hatta ağır kullanımda bile yeterli olduğu görülüyordu.
  • kamera. İPhone 6 Plus’ın optik sabitlemesinin etkisi, dış mekanlarda çekim yaparken neredeyse görünmez, ancak kendini kapalı hissederek, ISO’yu düşürmenize ve sonuç olarak gürültüyü azaltmanıza olanak tanır.
  • Metin girme. Klavyenin dikey yönde olması, iPhone 6’dan daha hızlı ve daha az hatayla metni yazmanıza olanak tanır.
  • Ekran boyutu. Büyük ekran, kitap okurken, web sayfalarını ve fotoğrafları tararken harika çalışır. Benim için çok da büyük değil, şu anda fakirler göz önüne alındığında, bu tür ekranlar için uygulamaların optimizasyonu.

Birlikte tüm bu etkenler iPhone 6 Plus’ı seyahat için şaşırtıcı derecede iyi bir akıllı telefon haline getiriyor. Geniş bir batarya, GPS ve mobil interneti istediğiniz kadar kullanmanıza olanak tanır. İyi bir kamera, aktif kullanımınıza katkıda bulunur, sizi daha fazla fotoğraf çekmeye ve arkadaşlarınıza göndermenize teşvik eder.

Tüm seyahat boyunca, iPhone 6 Plus’ın yardımıyla başarıyla çözdüğüm tüm sorunlarıma rağmen, iPad’i yanımda götürmediğime pişman olmadım.

Hangi iPhone 6 Plus nötr

Her zamanki “altı” iPhone 6 Plus kullandıktan sonra, 4 inçlik bir iPhone 5 / 5s’den çıktıktan sonra çok büyük görünmüyor. Birkaç saat sonra bana harika görünmeye son verdi.

Bir el ile kullanıldığında iPhone 6’dan çok daha kötü, ama beklediğim kadar değil – her iki akıllı telefon da bir eliyle kullanım için çok rahat değil.

İPhone 6 Plus’ta, iPhone 6’da olduğu gibi, Güç butonu oldukça başarısız bir şekilde konumlandırıldı – ses düğmelerinin hemen karşısında. Bu, görünüşte, simetri için bir susuzluk tarafından dikte edildi ve kullanımın kullanılabilirliğini çok kötü etkiler. Birkaç ay boyunca, buna alışkın değilim ve yine de yanlışlıkla her iki düğmeye basıyorum.

Her iki modelin de cürufu hemen hemen aynı: bir kapak olmadan akıllı telefon ve elden çıkmaya çalışıyor. Eski iPhone’umun iPhone ve iPhone 6’ları satın aldıktan birkaç hafta sonra kullanmamasına rağmen, bir Apple deri çanta satın almam gerekti ve sadece bir elin akıllı telefon tutması gerekti.

Ben iPhone 6 Plus “başka bir cihaz türü” olarak adlandırılan gözden geçirenlerin görüşünün başka bir kullanım senaryosuna ilham kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bunu “büyük bir iPhone” değil, yatay yönde ve her iki eliyle tutarak “küçük bir iPad” olarak değerlendiriyorlar. Belki de bir iPad hayranı değilim, ancak iPhone 6 Plus’ta yeni bir cihaz veya iPad türü görmüyorum. Bu sadece büyük bir iPhone.

Aslında, iPad işlevselliği bile beni rahatsız ediyor ve eğer mümkün olsaydı, bağlantıyı keserdim. Ekranı yatay modda bölme, ana ekranı rastgele çevirme – bunların hepsi yönlendirme kilidini açmamı sağlıyor. İPad ile karşılaştırmak için iPhone 6 Plus’ın ekranı küçük kalıyor ve hala sadece büyük bir iPhone.

İPhone 6 Plus’ın nesi var?

İPhone 6’da olduğu gibi neredeyse aynı kullanım deneyimi göz önüne alındığında (bir el ile rahat bir kavrama ve rahat kullanımın imkansızlığı), iPhone 6 Plus’ın faydaları neredeyse “bedava”. Tek önemli dezavantaj fiziksel boyuttur.

Benim için en büyük sorun “artı” boyutuydu, her zaman ceplere sığmamak ve fazla yer kaplamak değildi. Onu koymak ve cebinizden çıkarmak rahatsız oldu. Başta bana hiç de bir sorun olmadığını düşündüm, ama daha sonra daha önce hiç yapmadığım masanın üzerine nasıl alıp götürdüğümü anlamaya başladım. Ayrıca, yürümek veya taşımak için çok ihtiyacınız varsa, iPhone 6 Plus cebinizde biraz rahatsızlık yaratacaktır.

İki Uzlaşma Akıllı Telefon

İPhone 6 Plus’ın pil kapasitesi benim için en büyük avantaj. Pazarlama amaçlı kullanılmaması garip. Apple’ın tasarım konusundaki tutkusu ve cihazların sürekli olarak azalan kalınlığı, pil ömrünü uzatabilen ilerlemenin tüm ilerlemelerini reddediyor. Bunun yerine, eksi bir milimetre kalınlık elde ederiz.

Uygunsuz tutuş ve “tek elli” kullanım modu, akıllı telefonları hemen hemen aynı koşullarda yerleştirir. İkisinin de kusurları var, ama iPhone 6 Plus’ın daha fazla avantajı var. İPhone 6, daha geniş bir bataryayı barındırmaya yetecek kadar büyük ve birkaç milimetre kalınlık, bir elini tutmayı daha da kolaylaştıracak ve hatta hizmet veren kamerayı bile kurtaracak. Biraz daha ağır olurdu, ama iPhone 6’nın sahiplerinin hiçbirinin böyle bir kurban gitmeyeceğini düşünmüyorum.

Ancak, Apple böyle bir cihaz oluşturmadı, bu yüzden bugün bir seçeneğimiz var:

  • iPhone 6 Plus: Tek seçenek, eğer gelişmiş özerkliğe ve iyi bir kameraya ihtiyacınız varsa, yine de cep boyutuna sahip olmamanız gerekir.
  • iPhone 6: vasat bir pil, bir el ile vasat kullanımı, kusurlu cep boyutu.
  • iPhone 5S: eski bir donanımdan memnunsanız ve pil ömrünün en yüksek göstergesi değilse, tek elle ve cep boyutunda rahat kullanım için tek seçenek.

Bu kadar zor bir seçim yapmak istemem, ama sahip olduğumuz seçenekler göz önüne alındığında, birçoğumuzun neden iPhone 6 Plus’ı seçtiğimizi anlıyoruz.

Her zamanki “altı” nın göreceli vasatlığı, pek çok insanın alternatifler aramasının ve aynı dezavantajları olan iPhone 6 Plus’ı denemesinin nedenidir, ancak aynı zamanda önemli avantajlar sağlar. Büyük ekran ve kamera, iPhone 5’lere geri dönmek istemediğim için beni çok mahvetti, ama birkaç yıl içinde birkaç kişinin “altı” kelimesini 5’ler kadar sevgiyle hatırlayacağını düşünüyorum. Her neyse, umarım gelecek nesil iPhone, şu anda sahip olduğumuz tasarım hatalarından ve kullanılabilirlikten yoksun olacaktır.

Bu arada iPhone 6 Plus’ta kalacağım. Daha büyük ceplere sahip pantolon satın almak, Apple’ı bir sonraki orta ölçekli iPhone’da kullanıcılara bir milimetre kalınlığından daha fazla ihtiyaç duyduğuna ikna etmekten daha kolay.

üzerinden

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 78