Kaspersky Free – Kaspersky Lab’den yeni bir ücretsiz antivirüs

Antivirüs çözümlerinin ana geliştiricisi olan Kaspersky Lab (Kaspersky Lab), ilk tamamen ücretsiz antivirüsünü, karmaşık olmayan Kaspersky Free adıyla sundu.

Bu programın ana avantajı, pratikte Kaspersky Free’in Kaspersky Internet Security’nin (KIS) çeşitli yarışmalarının birden fazla kazananı için basitleştirilmiş bir versiyonudur. İkinci planda hemen hemen her şey var: ebeveyn kontrolü, telefonla teknik destek, İnternet ödemelerinin korunması, Truva atlarına karşı koruma, ekran engelleyiciler ve butovirüs. Windows, Mac ve Android üzerine koyulabilir – hepsi bir kutu kullanarak.

Kaspersky İnternet Güvenliği ve Kaspersky Ücretsiz

Ancak Kaspersky Free’in herhangi bir ek işlevi yoktur. Modern bir kullanıcı için gerekli ve yeterli bir antivirüs. Açıkçası, 5-6 yıl önce “Kaspersky Lab” oldu her şey var: o anti-virüs kontrolleri yönetebilir, dosya monitör eklenti tarayıcınıza, Posta Koruması ve IM-istemci çek (haberciler) için. İsterseniz, Android cihazlar için ücretsiz bir antivirüs indirebilirsiniz. Varolan tüm virüslerin temelidir ve dosyalar, web kaynakları, ve yazılımın itibar yansıtan bir bulut hizmeti – Ayrıca, antivirüs ücretsiz sürümü Kaspersky Güvenlik Ağı sağladı. Taban sürekli olarak yenilenir ve bu da zaten iyi korumanın geliştirilmesini mümkün kılar.

Kaspersky Ücretsiz

Yüklemek için Kaspersky Lab web sitesine gitmeli ve yükleme dosyasını indirmelisiniz. Programı başlattığınızda lisans sözleşmesini okumayı teklif edecek ve gerekli dosyaları internetten indirmeye başlayacaktır. Yüklemeden sonra, varsayılan olarak virüs tehditlerine karşı korumak için yalnızca Windows’ta bir program seçmeniz gerekecektir.

Kaspersky Free kayıt gerektirir. Bunu yapmak için, programın sosyal ağlarda arkadaşlarınızın kurulumunu bildirmenizi ve işe başlamanızı istedikten sonra “Kaydet” düğmesine tıklayın. Zaten, kullanım sırasında, antivirüs tekrar kayıt yapmayı teklif edecektir, ancak bu kez kullanıcıyı bir hesap oluşturmak için siteye gönderecektir (ancak, zorunlu değildir).

Antivirüs tamamen ücretsiz olarak bildirilmiş olsa da, sağ alt köşede lisans süresiyle ilgili bilgileri görebilirsiniz – 365 gün. Bunun anlamı bilinmemektedir. İki seçenek olabilir: Bu ürün, ek müşterileri çekmek için yıllık bir tür kampanyadır veya tam sürüm ücretsiz bir sürümde işlendiğinde kalır. Büyük olasılıkla, ikincisi, çünkü programın başlangıç ​​ekranı her zaman tam sürümü satın almayı teklif ediyor.

Antivirüs, kişiselleştirme için oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Otomatik modu etkinleştirebilir, sorgulanabilir dosyaların silinip silinmeyeceğini belirtebilirsiniz. Gerekirse, bileşenlerden biri kapatılabilir. Ve yolculuk kalıcı saklanır otomatik kontroller dosyalarının ikisi için de kullanılabilir ve monitör dahil bireysel olarak ek bileşenler için, gerçek zamanlı olarak açık dosya denetler, IM, posta veya web antivirüs.

Kaspersky Internet Security’nin tam sürümünde olduğu gibi, Kaspersky Free’de oyun modu kullanılabilir: belirli programları çalıştırdığınızda, antivirüs otomatik olarak kapatılır ve işlemci üzerindeki yükü azaltır. Sistemde çalışmak için öncelikler de kişiselleştirme için kullanılabilir.

Menüde, birçok profile aşina olan birçok güvenlik seviyesi vardır: düşük, orta, yüksek, her profile ince ayar yapabilme ve bir tehdit algılandığında ve harici aygıtlar kontrol edildiğinde bir eylem seçme olanağına sahip.

Gereksiz özelliklerin yokluğu sayesinde, Kaspersky Free, KIS’in ücretli sürümünden çok daha hızlı çalışır. Ancak, düzgün yapılandırılmış öncelikleriyle (sistemin çok çabuk çalıştığı şekilde), 32 GB diskimi kontrol etmek neredeyse iki saat sürdü. Öte yandan, arka planda program neredeyse görünmez. Öyle ki, ödenen antivirüs programlarını karşılaştırmada KIS’in uzun vadeli başarısını tekrarlayan, yılın en iyi anti-virüs programı olma şansına sahiptir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 − = 44