OS X Reflektör Uygulamasını Kullanarak bir i-Aygıt Ekranını Yakalama

Ekran görüntüsü, 2013-09-17 at 22.55.59

İPhone’un Power + Home’u tıklatarak ekran görüntüleri alabiliyor olması herkesin bildiği gibi. Ve hepimiz bunu periyodik olarak kullanıyoruz. Ama ekran görüntüsü yeterli değilse ne olur? Belki de arkadaşınıza uygulamayı nasıl kullanacağınızı göstermek veya oyundaki başarıları hakkında övünmek istersiniz. Her neyse, zaman zaman, iPhone veya iPad’in ekranında gerçekleşen bazı eylemleri kaydetmeniz gereken durumlar var.
Şimdi bunu OS X için Reflector kullanarak nasıl yapacağınızı söyleyeceğim.

Bu uygulama aslında Mac uyumlu AirPlay cihazınızı yapar. Reflector’u bilgisayarınızda kullanırken, Apple TV’de olduğu gibi iPhone masaüstünü de yansıtabilirsiniz. Yerleşik kayıt fonksiyonu sayesinde, iOS cihazının sprint kartında olanları bir video dosyasına kolayca kaydedebiliriz. Ve bu böyle yapılır.

23.00.50 de 2013-09-17 ekran görüntüsüHer şeyden önce, bir Mac üzerinde Reflector’ı indirip yüklemeniz gerekir. Deneme sürümünü indirin, çünkü tam maliyet 13 ABD dolarıdır ve uygulamanın masraflı olup olmayacağını doğrulamaya çalışmak daha iyidir. Kurulumdan sonra Reflektör’ü çalıştırıp i-cihazınızı alırız. Çoklu görev panelini, Ana Ekran düğmesine iki kez basarız, svayp’ı sağa doğru yaparız ve AirPlay simgesine tıklarız. Bundan sonra, Mac’inizi uyumlu aygıtlar listesinde göreceksiniz – i-aygıtı bilgisayara yansıtmak için Yansıtma’yı bağlarız ve etkinleştiririz.

23.01.38'de 2013-09-17 ekran görüntüsü

Hepsi – şimdi bilgisayar ekranınızda iPhone ekranını görmelisiniz. Önemli nokta, her iki cihazın da aynı WiFi ağında olması gerekir (AirPlay’in çalışması için bu bir önkoşuldur).

“Kayıt” düğmesine basmadan önce, çerçevenin etrafında görüntülenecek olan çerçeveyi seçebilirsiniz. Herhangi bir renk ve modifikasyonun iPhone, iPad’i olabilir. Seçtiniz mi Reflektör menüsünde Cmd + R veya Start Recording düğmesine basın. Artık iPhone ekranında gerçekleşen her şey, bildirim afişleri de dahil olmak üzere videoya kaydedilecek. Bunu önlemek için Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirmenizi tavsiye ederim.

reflektörKaydı durdurmak için, Cmd + R tuşlarına tekrar basın veya Kaydı Durdur’u seçin. Reflektör videoyu işleyecek ve kaydetme yerini size bildirecek, ihtiyacımız olan klasörü seçecek ve elde edilen dosyayı kaydedecektir.

Hepsi bu kadar. Uygulama sorumlulukları ile başa çıkmak ve mükemmel bir şekilde yapar. Tek dezavantajı fiyattır. Her ne kadar, eğlence için iPhone ekranını yakalamıyorsanız da, çalışma aracı başına 13 ABD doları mükemmel bir şekilde satın alınan bir satın almadır.

OS X için reflektör:        $ 12.99 almak için 0,00 $ deneme sürümü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − = 86