PDF Reader X: Mac’te PDF kullanımı kolay

RPDReaderX

PDF – elektronik belgelerin ana formatlarından biri – şu anda ana grafik türünde bilgi alışverişi için oldukça popüler bir yöntemdir. Belgeler PDF biçiminde oluşturulur, böylece kaynak materyalinize herhangi bir şey ekleyemezsiniz – bir çeşit veri koruma işlevi görebilir. Bu tür bir dosyayı görüntülemek için Adobe – Acrobat Reader’dan ücretsiz bir program kullanın. Ancak bu tür yazılımlar arasında bile, örneğin, incelememizin “kahramanı” gibi rakipler var – PDF Creator X.Standart Acrobat Reader ile karşılaştırıldığında düşündüğümüz ürün hakkında iyi olan nedir? Evet millet! Mac için Adobe’den resmi başvuruya aşina iseniz, muhtemelen performansla ilgili belirgin sorunların olduğunu fark etmişsinizdir. Ve açıkçası, programın arayüzü de arzulanan çok şey bırakıyor. Nasıl denediğim fark etmez, kendimi arayüzdeki sabit “frenler” ile uzlaştırılamamıştım.

Mac App Store’da, herhangi bir alternatif bulmak için, şaşırdım: çok farklı bir yazılım var, fiyat etiketi farklı ve onlara göre doğru programı seçebileceğiniz çok fazla tahmin yok. Yine de, benim düşünceme “Ücretsiz” fiyat etiketi ile PDF Reader X basit adı ve iyi bir tahminde (sadece beş kişinin görüşlerine dayalı olsa bile) üzerinde duruldu. Tabii ki, ilk başta, bunun tam olarak aradığım şey olduğundan şüphe ettim. Her şeyden önce, adından da anlaşılacağı gibi, bu, Hindistan’ın merkezinde bir yerde bulunan geliştiricilerden başka başarısız bir el sanatları olabilir. Ama “özgür ve sirke için tatlıdır” diye denemeye karar verdim. Ve kayıp değil.

Ekran görüntüsü 2013-11-06 at 13.58.43

İşlevleri ile başa çıkmak için iyi bir iş çıkarır. Ama bildiğiniz gibi, her şey karşılaştırılınca bilinir ve PDF Reader X’i Adobe ürünü ile karşılaştırırsanız, uygulama gerçekten harikadır. Sadece işini yapmasına rağmen.

Örneğin, tam ekran modunda çalışmanın ilginç özellikleri arasında (merhaba, Adobe!) Ve metinle çalışırken dikkat çekilebilir: vurgulanabilir, altı çizilebilir veya kendi eklenebilir. Ek olarak, doğrudan belgede, notlar ve grafik öğeleri ekleyebilirsiniz (oklar, dikdörtgenler). Ayrıca, belgedeki yer imleri, sunum modları veya otomatik kaydetme değişiklikleri gibi standart işlevler de vardır. Ve en önemlisi – yavaşlamayın!

Ekran görüntüsü 2013-11-06 at 14.55.16

Öte yandan, mantıklı bir soru var: “Aynı şeyi standart bir görüntüleme uygulaması yapabilirse neden yapmalıyım?”. Standart uygulamanın, PDF Reader X’te bulunan PDF sekmeleriyle birlikte yeterli çalışmamasının yanı sıra, maalesef standart yardımcı programdan yoksun bırakılan belgenin sürümüne yönelik desteğin yeterli olduğunu duydum.
PDF Reader’ı İndirme Mac, Mac App Store’da mevcuttur (ücretsiz)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − 87 =