Uygulanmayan başvurular için fikirler

1. şehirde BlaBlaCar

“Yolda” olan yol arkadaşı ve sürücüler için arama yaparak özel taşıma hizmetleri sağlamak için tasarlanmış bir hizmet. Bilinen taksi hizmetlerinden farklı olarak sürücülerin sertifikasyonu geçmesi gerekmez ve tarifeler sabit değildir ve sözleşme şartlarına tabidir.

Neden uygulanmadı

Çoğu ülkede mevzuat, kaldırma için hizmetlerin lisanslanmasını sağlar.

Beklemeye değer mi

Çok zor.

2. Buzdolabınızda neler var?

Evinizdeki ürünlerin kayıtlarını tutan ve onlardan pişirilebilecek yemekler için tarifler sunan bir uygulama. Malzemeler için yemek tarifleri öneren uygulamalar (iOS ve Android için) var, ancak işlevleri sınırlı ve işler çok fazla sansüre neden oluyor.

Neden uygulanmadı

Böyle bir uygulama oluşturmak, büyük çaba gerektirir: hizmetin tam çalışması için bir çalışma arayüzü oluşturmanın yanı sıra, binlerce tarifin içine entegre edilmesi gerekir.

Beklemeye değer mi

Kesinlikle buna değer.

İOS cihazlarda video çekmek için 3. Uygulama

Uygulamalar için Fikirler
paulion / Depositphotos Resimler

Android cihazların çoğu için önemli bir avantajı var – ekrandan video kaydetme yeteneği. Bu özellik iOS cihazlarda kullanım için uygun değildir. Bu yasağı engellemenin çeşitli yolları var, ancak Apple mevcut boşlukları oldukça parlak bir şekilde ortadan kaldırıyor.

Neden uygulanmadı

Güvenlik politikası ve gizliliğiyle ilgili kısıtlamalar nedeniyle Apple, iOS cihazlarının ekranından video kaydetmeyi yasaklıyor.

Beklemeye değer mi

Tam ve uygun bir uygulama şeklinde – kesinlikle değil.

4. ambulanslar için Navigator

Mevcut GPS navigatörleri, ortalama kullanıcı için gerekli olan fonksiyonları dikkatli bir şekilde yerine getirir, ancak çeşitli yol lyophhacs’ları sağlamaz: avlu ve yol güzergahları yoluyla yolu kısaltır. Belki de geliştirilmiş bir navigatörün oluşturulması, acil durum sürücülerinin, MES’in ve diğer “acil” hizmetlerin yaşamlarını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Neden uygulanmadı

Hizmetin mevcut gezginlere entegre edilmesinin yanı sıra, alternatif trafik rotalarının araştırılması için büyük çaplı bir çalışma yapılması ve ayrıca bunların yüksek frekansla ilişkilerinin izlenmesi gerekmektedir.

Beklemeye değer mi

Umuyordur.

5. Yakındaki insanları bulma

Web’e erişim ve akıllı telefonunuzdaki haritalarla yapılan uygulamalar, bilinmeyen bir alanda yaşıyorsanız, her derde deva değildir. “2GIS” veya Google Haritalar, istenen noktaya bir çıkış gösterebilir, ancak size en kolay yolu gösterebilecek veya ilk yardım sağlayabilecek canlıları aramanıza yardımcı olmaz. Bu problem, en yakın çalışan cihazın yerini belirleyen bir uygulama tarafından ele alınacaktır.

Neden uygulanmadı

Böyle bir hizmet, akla gelebilecek tüm akla uygun olmayan insan haklarını ihlal eder.

Beklemeye değer mi

Hayır değil.

6. Canlı insan katılımı ile Lifhataker Reshcher

Lifehacker’ın, kullanıcının rastgele çözümlerin üreticisine güvenerek, ayakkabıların rengini belirlemesine veya kreplere birkaç saniye içinde doldurmasına izin veren bir hizmeti zaten vardır. Bir insan faktörünün katılımı ile böyle bir hizmet sadece Buridan kıçının sonsuz sorularını çözmekle kalmayacak, aynı zamanda anketleri yürütmek ve kamuoyunu değerlendirmek için bir platform görevi görecektir.

Neden uygulanmadı

Çünkü bir kişi kendini nasıl düşüneceğini unutmadı.

Beklemeye değer mi

Belki.


Sizce, App Store ve Google Play’de başka neler yeterli değildir? Fikirlerinizi paylaşın, çünkü akla gelen düşünce göründüğünden çok daha fazla malzemedir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − 36 =