5 sľubných myšlienok investovať peniaze

Na akciový trh prichádza viac ľudí. Je to spôsobené rastom finančnej gramotnosti obyvateľstva, obavou o jeho finančnú budúcnosť a znížením atraktívnosti tradičných investičných metód. Okrem toho sa postupne odstraňuje mýtus, že investovanie peňazí do cenných papierov je veľmi ťažké a na to je potrebný obrovský kapitál.

Otvorenie sprostredkovateľského účtu teraz môže byť on-line, prakticky neexistuje žiadny limit na minimálnu sumu. Pokiaľ ide o prácu so softvérom, prostredníctvom ktorého sa vykonávajú transakcie na burze, technickej a fundamentálnej analýze, je ľahké nájsť veľa tréningových videí. Napríklad na našom portáli pre dištančné vzdelávanie.

Skutočným problémom, ktorým čelí nováčik, je výber nástrojov. Stovky cenných papierov sa na burze v Moskve obchodujú. Ale tu sú hotové riešenia, o ktorých viac – na nižšie uvedenom videu. Okrem toho, aby som pomohol novým investorom, poskytnem niekoľko sľubných investičných nápadov.

Idea číslo 1. Diamanty sú vždy v cene

Podľa výsledkov roku 2016 získala diamantová ťažobná spoločnosť Alrosa * rekordné finančné výsledky a dnes sú akcie výrazne podhodnotené pre hlavné trhové násobky. Okrem toho na základe výsledkov minulého roka spoločnosť Alrosa zaplatila akcionárom 50% konsolidovaného zisku vo forme dividend a ak spoločnosť pokračuje v tejto praxi, dividendový výnos jej akcií môže dosiahnuť približne 9%.

Idea # 2: Hliníková horúčka

Ceny hliníka, ktoré vyrastajú počas celého roku 2016, naďalej stúpať. Prvý štvrťrok roku 2017, a to napriek zhodnocovanie rubľa, bude veľmi silný, pokiaľ ide o výsledky jej hospodárenia za “Rusal” spoločnosť, ktorá produkuje len 13. prvok periodickej tabuľky.

Idea číslo 3. Naše všetko!

Moskovská burza zohráva kľúčovú úlohu pri organizovaní obchodov s rôznymi finančnými nástrojmi na území Ruska. Takáto diverzifikovaná štruktúra vytvára stabilný základ pre neustále zvyšovanie ziskov, pretože ponorenie v jednom smere je takmer vždy kompenzované nárastom aktivity na strane druhej. Podiely na moskovskej burze sú zaujímavým príbehom o dividendách: pre rok 2016 môžu akcionári získať dividendový výnos 7%.

Idea číslo 4. Je tu všetko

“Yandex” bola prvá verejná ruská internetová spoločnosť, ktorá sa zotavila z krízy domácej ekonomiky. Spoločnosť sa už vrátila na mieru rastu približne o 30% ročne, výrazne prekročila svoje vlastné predpovede a najoptimistickejšie očakávania. Vyhliadky na rast tržieb pre vyhľadávač na budúci rok sa tiež zdajú byť veľmi pozitívne, pretože ruský reklamný trh sa rýchlo zotavuje.

Idea číslo 5. Problémy v minulosti!

AFK Systéma sa vracia k počtu najzaujímavejších aktív na trhu. Predstavenstvo spoločnosti Sistema schválilo zvýšenie dividendového výnosu na 6%. Celkovo to predstavuje 7,8 miliardy rubľov do konca roka 2016 AFK Cistema oznamuje finančné výsledky podľa IFRS za štvrtý štvrťrok a za celý rok 2016 .

Na záver chcem poznamenať, že množstvo myšlienok naznačuje výnosy z dividend, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdajú nepodstatné. Neberie však do úvahy potenciálny zisk v prípade zvýšenia cien samotných akcií.

Ziskové investície pre vás!

* “ALROSA” (PAO) (www.alrosa.ru), UC RUSAL PLC (UCR) (www.rusal.ru), PJSC Moscow Exchange (moex.com), Yandex N.V. (company.yandex.com), PJSC AFK Systéma (www.sistema.ru). Stránky na zverejnenie informácií: www.disclosure.ru, www.e-disclosure.ru, disclosure.1prime.ru.

¹ Podľa spoločnosti AFK Sistema.

JSC “Otvorenie Broker” licenciu profesionálneho trhu s cennými papiermi účastníka pre maklérske 045-06097-100000 číslo, vydané Federálnej komisie pre cenné papiere Ruska 28.06.2002 (nie dátum vypršania platnosti).

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =