5 tipov pre tých, ktorí netolerujú teplo

Drahí priatelia, keby ste netolerovali teplo, dovoľte mi, aby som vám dal pár tipov. Prenos tepla je dosť jednoduchá veda a je celkom možné ju naučiť. Strávil som dlho na miestach, kde stĺpec teplomeru niekedy ukazoval +45 a +50. Viem, čo hovorím.

1. Nepijte studenú vodu

Nespúšťa jej smäd, letí po piatich minútach potu a vezme so svojou soľou. Napiť čaj alebo nesladený kvass. O sladkej sóde je všetko jasné: čím viac pijete, tým viac budete chcieť.

2. Ak opustíte dom v teple, nerobte ostré pohyby

Držte sa dôstojne: prejdite hladko, pohybujte sa po tienisté strane ulice. Always. No, čo je najdôležitejšie. Ak pôjdete niekde v horúčave, po každej túre po každej chôdzi umyte nohy a členky studenou vodou. Existuje veľa biologicky aktívnych bodov, je to pekné a užitočné.

3. Studený čaj je dobrý

Vyvarujte si liter ľahkého zeleného čaju (akýkoľvek vhodný). Keď sa ochladí, hodí trochu medu, citrónu a mäty. Pije s ľadom. Nielen chutné, ale aj užitočné.

4. Značka “antisharf” (“japonská klimatizácia”)

Na japonských výtlačkoch alebo v japonských filmoch môžete často vidieť ľudí v bielej šatke okolo krku. To je to. Skvelá vec. Skúste to. Vezmete bielu čistú šatku, namočte ju v studenej vode, prilepte ju okolo krku. Keď vreckovka suší, znovu namočte. Easing efekt príde za pár minút.

5. Ak je to možné, rozdelte sen na polovicu

Usporiadajte siesta v najhorúcejšom čase. Samozrejme, žiaden alkohol na slnku.

Boli to dobré rady, ktoré som od mojej babičky dozvedel už dávno a ona, mimochodom, žila 92 rokov. Postarajte sa o seba a buďte dobre! Chovejte sa múdro a leto sa vám bude zdať ako rozprávka. 😉

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 29 = 30